Новини
 
                                                  
 
  
         
07.10.2019 року                                                
Аналізували стан поводження з твердими побутовими відходами
    Під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Едуарда Шлякова відбулася щотижнева апаратна нарада. В її роботі взяли участь керівники структурних підрозділів адміністрації, представники установ, організацій району, голови сільських/селищних рад.
    Про стан поводження з твердими побутовими відходами доповів начальник відділу екології та природних ресурсів РДА Юрій Завальнюк. Проблема твердих побутових відходів, як розповів Юрій Анатолійович є досить гострою для нашого району та всієї України. Утворення відходів зростає, тоді як значна частка цих відходів видаляється на полігонах та звалищах, які розміщені, спроектовані та експлуатуються неналежним чином, наслідком чого є негативний вплив на навколишнє середовище та здоров'я людини. Охоплення послугами збирання відходів у багатьох населених пунктах є недостатнім, що призводить до несанкціонованого розміщення відходів та пов'язаних з цим негативних факторів впливу. Поточні заходи по зменшенню утворення відходів та підвищенню переробки і утилізації відходів погано координуються та не є ефективними.
    В районі є 5 паспортизованих сміттєзвалищ, а саме:
    - смт Чемерівці може помістити відходи з всього району на 80 років.
    - смт. Закупне;
    - с. Гусятин;
    - с. Летава (потребує рекультивації);
    - с. Кугаївці.
    На всі інші сміттєзвалища документації немає, але наявність місця під звалище є,  прийняті рішенням рад (54).
    Є 2 комунальних підприємства, які займаються вивозом побутових відходів. Це КП «Комунсервіс» Чемеровецької селищної ради (за 6 місяців 2018 року вивезено 357 тис. тонн) та КП «Комунальник» Закупнянської селищної ради (вивезено за за 6 місяців 2018 року 243 тонни).
    У населених пунктах району крім КП «Комунсервіс» та ПрАТ «Оболонь» немає жодного сміттєвоза, а видалення твердих побутових відходів здійснюється звичайними транспортними засобами. У зв'язку з браком коштів у місцевих бюджетах не утворено парк спеціальної техніки та сміттєвозів.
    Сільськими, селищними головами проводиться роз'яснювальна робота щодо поводження з твердими побутовими відходами особисто з мешканцями населених пунктів та через засоби масової інформації. По смт Чемерівці нараховується 57 майданчиків (83 ящики) для збирання твердих побутових відходів. В 2018 році Чемеровецькою ОТГ придбано 20 контейнерів для роздільного збирання сміття на суму 79160 грн. (10 шт. для скла і 10 шт. для пластику) Відповідно обладнано 10 майданчиків для роздільного збирання сміття на обладнання яких витрачено близько 40 тис.грн. На 2019 рік планується написання проекту на предмет створення сучасної системи управління твердими побутовими відходами, в рамках якого можливе придбання спеціальних контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів, сміттєвоза та преса для вторинної сировини.
     З метою ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, яких ліквідовано 156 у 2018 році, Чемеровецькою райдержадміністрацією щороку організовується акція «За чисте довкілля» та постійно здійснюється контроль за сільськими радами щодо впорядкування підлеглих територій та недопущення утворення несанкціонованих сміттєзвалищ.
     Слід зазначити, що цього недостатньо, так як стихійні несанкціоновані сміттєзвалища утворюються щороку. Також недостатня робота щодо упорядкування санкціонованих сміттєзвалищ проводиться у Летавській, Кугаєвецькій та Гусятинських сільських радах.
     Однією із головних задач у вирішенні проблеми твердих побутових відходів є розробка оптимальних схем збору, переробки та утилізації. Їх поховання на полігонах є вимушеним і тимчасовим заходом, який не вирішує проблему по суті.
    Усім сільським, селищним головам району необхідно звернути особливу увагу на екологічний стан підпорядкованих населених пунктів, вжити заходів щодо виготовлення відповідної документації (свідоцтво на право власності на нерухоме майно та паспорт місця видалення відходів) та утилізації твердих побутових відходів.
    Керівництвом районної державної адміністрації в ході обговорення цього питання були надані протокольні доручення щодо організації пункту прийому батарейок та роздільного збору місцевими радами Чемеровеччини побутових відходів. 
    Начальник управління фінансів Тетяна Прубняк інформувала учасників зібрання про виконання дохідної частини бюджету району і проблемні питання щодо його наповнення. 
    Керівники структурних підрозділів, районних управлінь підсумовали роботу за попередній тиждень та намітили заходи на найближчий період.
   На завершення наради були окреслені шляхи вирішення нагальних питань у житті району та озвучені рекомендації щодо роботи профільних відомств.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019