Новини
 
                                                  
 
           
27.09.2019 року                                                        
ІНТЕРАКТИВНА ПІДЛОГА, КРАЩІ КОМП'ЮТЕРНІ ПРОГРАМИ ТА ІГРАШКИ ДЛЯ РОЗВИТКУ - МОН ОНОВИЛО ПЕРЕЛІК ЗАСОБІВ КОРЕКЦІЇ У ІНКЛЮЗІЇ
Більше дидактичних матеріалів, комп'ютерні логопедичні тренажери та спеціальні іграшки - діти з особливими освітніми потребами (ООП) матимуть доступ до більшої кількості корекційних засобів. Відповідний наказ, яким МОН розширило перелік корекційних засобів для дітей з ОПП,опубліковано в Офіційному віснику України.
“Сьогодні, у 2019 році, ми вже нарешті можемо побачити ті результати, які дає інклюзивна освіта. Суспільство стає більш толерантним, а діти з особливими освітніми потребами краще соціалізуються, навчаючись зі своїми однолітками у звичайних школах. Ми щодня напрацьовуємо велику кількість змін та вдосконалюємо інклюзію. І однією з таких змін стало осучаснення переліку корекційних засобів. Завдяки цьому діти зможуть покращувати свої знання, емоційне здоров'я у найбільш комфортній для них формі”, - розповіла Міністр освіти і науки Ганна Новосад.
Новий документ не лише осучаснив список засобів корекції для психофізичного розвитку дітей з ООП, що навчаються в інклюзивних та спеціальних класах шкіл, а й є універсальним для застосування у всіх закладах освіти.
Так, вчителі матимуть для роботи інтерактивну підлогу, комп'ютерний слухомовленнєвий комплекс, різноманітні комп'ютерні програми тощо.
Окрім цього, також розширено і дидактичні матеріали для розвитку дітей раннього віку, спеціальних логопедичних іграшок, настільних ігор, приладдя для малювання та інше.
Для дітей, що мають складнощі з мовленням, оновили засоби альтернативної комунікації. Насамперед, це діти з розладами аутистичного спектру.
Важливо зазначити, що відтепер ресурсні кімнати шкіл буде поділено на дві зони - навчально-пізнавальну та ігрову. Їх відокремлять стаціонарною або мобільною перегородкою.
Зокрема, у першій зоні діти з ООП будуть навчатися у групах або індивідуально, а у другій буде простір, де діти зможуть покращувати свій психоемоційний стан, знижувати тривожність та нервове збудження.
Нагадуємо, щонещодавно МОН підготувало серію відеороз'яснень з інклюзивної освіти для батьків.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019