Новини
 
                                                  
 
           
30.08.2019 року                                                       
                           
Колегія райдержадміністрації розглянула важливі питання
     Відбулося засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом заступника голови РДА Петра Кравцова. Під час зібрання було розглянуто декілька питань порядку денного.   
     Про стан виконання заходів з підготовки житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери району до роботи в зимовий період 2019/2020 років розповів завідувач сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва районної державної адміністрації Вадим Грабовський. Вадим Анатолійович під час свого виступу повідомив, що підготовка  підприємств  та  організацій  району  до  роботи  в  осінньо-зимовий  період  2019-2020  років  проводиться  згідно  розроблених  планів  та  організаційно-технічних  заходів. Для забезпечення вчасної підготовки житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років  на усіх підприємствах проведено попереднє обстеження об'єктів, враховано недоліки виявлені в минулому році  та розроблено необхідний комплекс заходів ремонту існуючих потужностей.
     В  період  проходження  опалювального  сезону  в  районі  не  виникло  жодної серйозної  аварійної  ситуації.  Всі    підприємства   та  організації  району в  зимовий  період  працювали  стабільно. Опалювальний  сезон  в  районі  згідно  розпорядження  голови  райдержадміністрації закінчився  в  закладах  охорони  здоров'я,  дитячих садках,  навчальних  закладах, бюджетних  організаціях  та  гуртожитку  з  08 квітня  2019 року  а  для  населення  яке  проживає  в  приватних  житлових  будинках  та  в  квартирах   багатоквартирних  житлових  будинків - з  15  квітня 2019  року. В  даний час підприємства та організації району   завершують роботи по підготовці  до  роботи  в  осінньо-зимовий  період  2019-2020  років. Виступаючий проаналізував стан підготовки до опалювального сезону у різних галузях господарювання Чемеровечччини. В обговоренні доповіді взяли участь заступник голови адміністрації Петро Кравцов,  директор Чемеровецької дільниці  Дунаєвецького управління газового господарства ПАТ «Хмельницькгаз» Олександр Лупійчук, начальник Чемеровецької станційно-лінійної дільниці №1 Микола Михайловський.
    Із інформацією про стан підготовки навчальних закладів району до нового 2019/2020 навчального року виступила начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Оксана Царук. Оксана Леонідівна зазначила, що відповідно до плану  роботи відділу  впродовж  12, 13, 14 серпня проведено  об'їзд  освітніх закладів  району. Загалом, враховуючи результати об'їзду варто  відзначити,  що  майже  усі  готові  до  нового 2019-2020 навчального  року. 
     В 13 ЗДО проведено поточні  ремонти  групових  кімнат, спалень, харчоблоків, їдалень, облаштовано  внутрішні та  зовнішні  доріжки  здоров'я. У дошкільних закладах, школах проведено ремонти, здійснено інші підготовчі заходи до нового навчального року та покращено матеріально-технічну базу. 
     Про стан техногенної, пожежної безпеки та виконання законодавства України у сфері цивільного захисту населення і територій району інформував завідувач сектору з питань цивільного захисту Анатолій Павліковський. За словами доповідача  протягом 2019 року на території району зареєстрована 1 надзвичайна ситуація  об'єктового рівня. В с.Почапенці 9 квітня на свинофермі ТОВ «Оболонь-Агро» «Агрохолдингу 2012» зафіксовано факт загибелі свійських свиней унаслідок захворювання на африканську чуму свиней, що підтверджено лабораторними дослідженнями. Для ліквідації цієї надзвичайної ситуації були задіяні працівники Держпродспоживслужби, РС ДСНС, національної поліції та ТОВ «Оболонь-Агро». Всьго було спалено 547 свиней. Напротязі року було немало  випадків ускладнення погодних умов з ожеледицею, снігопадами, сильними вітрами з поривами до 20-25 м/сек, спекою, засухою, а пізніше і зливами. Рятувальники державної пожежно-рятувальної частини, працівники Чемеровецького Рему, філії «Чемеровецький райавтодор», КП «Комунсервіс» своєчасно реагували на ту чи іншу ситуацію і старались в найкоротші терміни забезпечити життєдіяльність населення. Так 14 травня в результаті сильного буревію були пошкоджені покрівлі будинків та господарських будівель в с.Вишнівчик. 18 травня в результаті різкого підйому води на річці Смотрич в водяній пастці опинились 250 учасників обласних змагань з туризму. Рятувальниками 20 ДПРЧ ГУ ДСНС було організовано переправу через річку і всіх учасників змагань було евакуйовано. В травні-липні місяці в результаті сильних злив постраждали жителі багатьох населених пунктів району і особливо села Нова Гута, де  потоком води  було розмито  насипний переїзд на вулиці  Лісова, в результаті чого утворилося урвище шириною 8 м та глибиною 4.5 м. Для ліквідації наслідків цієї надзвичайної ситуації Чемеровецькій селищній раді прийшлося закупити нові бетонні труби та встановити їх замість знесених потоком води старих труб.
     За  8 місяців 2019 року в районі зареєстровано  25 пожеж, загиблих 3 чоловік. В 2018 році було 36 пожеж, загиблих  2 чоловік.
     Райдержадміністрацією  спільно з районним сектором ДСНС в літньому періоді  проводилась профілактична робота щодо попередження загибелі людей на водних об'єктах району. Загиблих в районі внаслідок утоплення на даний час немає.
     Протягом року проводились заходи щодо приведення захисних споруд в належний стан. Найкраще ця робота була організована в Чемеровецькому медичному коледжі, закладах освіти та поліції.
     Для забезпечення своєчасної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру  створений місцевий та об'єктові матеріальні резерви.
     Для оповіщення керівництва району та населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій в районі діє система централізованого оповіщення цивільного захисту з задіянням апаратури  П-160 Чемеровецької  дільниці ПАТ «Укртелеком», Чемеровецького відділення Національної поліції.  Для оповіщення керівного складу закуплена та встановлена система оповіщення ДТР-08  GSM за допомогою  голосового повідомлення та SMS.
    Основними завданами для органів управління та сил цивільного захисту на найближчий час є:
    -  оперативне реагування на виникнення надзвичайних ситуацій;
    - проведення профілактичної роботи та недопущення виникнення пожеж в  районі;
    - підготовка житлово-комунального та дорожнього господарства до осінньо - зимового періоду.
    Також присутні заслухали начальника управління агропромислового розвитку РДА Василя Нагородного, який прозвітував про підсумки проведення жнивної кампанії у 2019 році.
    Учасники колегії, обговоривши питання порядку денного прийняли відповідні проекти рішень.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019