Новини
 
                                                  
 
          
26.06.2019 року                                                               
                   
На колегії облдержадміністрації розглянули стан реалізації державної молодіжної політики в області
Стан виконання у 2018 році обласної цільової соціальної Програми “Молодь Хмельниччини” на 2016-2020 роки обговорили вчора, 25 червня, у ході розширеного засідання колегії, яке провів т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко.
Як зазначив начальник управління молоді і спорту облдержадміністрації Володимир Клімов, який був доповідачем з цього питання, координацію діяльності державної молодіжної політики на місцевому рівні здійснюють структурні підрозділи районних державних адміністрацій і міських (міст обласного значення) рад. Однак лише у Волочиській, Городоцькій, Деражнянській, Кам'янець-Подільській райдержадміністраціях, Нетішинській, Славутській, Хмельницькій та Шепетівській міських радах утворено структурні підрозділи з питань молоді та спорту.
В інших місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування ці функції покладено на органи управління освітою, які виконують інші завдання відповідно до повноважень, що не сприяє ефективному здійсненню молодіжної політики в області.
З метою ефективної реалізації державної молодіжної політики рішенням сесії обласної ради від 21 квітня 2016 року № 39-5/2016 затверджено обласну цільову соціальну Програму “Молодь Хмельниччини” на 2016-2020 роки.
Володимир Ілліч повідомив, що у 2018 році з обласного бюджету на проведення заходів Програми та підтримку молодіжних ініціатив виділено 381,8 тис. гривень.
Загалом для забезпечення виконання програми у 2018 році використано 288,6 тис.грн з обласного бюджету та залучено 54,2 тис.грн з державного бюджету, проведено 33 заходи, якими охоплено більше 35 тис. осіб.
Учні навчальних закладів області брали активну участь в обласному етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), до якої долучилося близько 300 учасників.
Відповідно до Програми здійснюється робота щодо реалізації молодіжної політики та заходів національно-патріотичного виховання.
З цією метою серед молоді проведено низку заходів із вшанування подвигу Героїв України:
у квітні у м. Кам'янець-Подільський відбулося засідання “круглого столу” на тему: “Яків Гальчевський - борець за волю України”;
25-27 квітня спільно з Міністерством молоді та спорту України проведено Всеукраїнський тренінг “Молодіжний працівник” з метою залучення молоді до співпраці з органами виконавчої влади. Учасниками заходу стали 24особи з 14 областей України - це представники інститутів громадянського суспільства, державні службовці, що опікуються питаннями молоді, та представники ПРООН;
спільно з молодіжною громадською організацією “Молодь за краще майбутнє” з 20 квітня до 13 травня було проведено інформаційно-просвітницький проект “Школа волонтерів”, семінари для молоді “Медіа Школа”
, “Академія змін”, патріотичний похід “Український туристичний день”, військово-патріотичний квест “Твоя Країна Хмельницький”.
Другий рік поспіль проводиться молодіжний форум для представників органів студентського самоврядування. “Співпраця з молодіжними громадськими організаціями, закладами культури та освіти, охорони здоров'я дає змогу змістовніше проводити роботу із соціального становлення молоді, розвитку її творчих здібностей та задоволення потреб у самовизначенні”, - наголосив посадовець.
Торік проводилися заходи до Дня молоді, Дня Незалежності, Дня захисника України, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та інші.
21-23 вересня поблизу с. Олексіївка Старосинявського району відбулося козацьке свято “Твоєї пресвятої волі вовіки буде слава золота”, присвячене відзначенню 370-ї річниці битви під Пилявцями. Дві тисячі учасників заходу об'єдналися у спільному молебні. У програмі заходу були: парад духових оркестрів, герц кінний, військово-патріотичний квест, козацький вишкіл, тематичні лекції, відвідування музеїв.
Для підвищення рівня громадянської свідомості молоді, готовності до виконання обов'язку щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України, формування громадянської позиції і національно-патріотичного виховання 14 жовтня проведено національно-патріотичний фестиваль “Під Покровом Тризуба” у селищі Вовковинці. Понад 250 учасників брали участь у показових виступах зі зброєю, шаблями, нагайками й інших різноманітних змаганнях.
Володимир Клімов повідомив, що з 27 по 31 жовтня у місті Кам'янець-Подільський проходив обласний військово-патріотичний історичний вишкіл “Школа миротворців ? школа джур”, присвячений Дню захисника України. Учасниками вишколу стали команди з Хмельницької, Житомирської, Запорізької, Тернопільської, Чернівецької областей та м. Київ. Протягом п'яти днів учасники знайомилися з історичними пам'ятками Кам'янця-Подільського, здійснили крос-похід з подоланням перешкод, взяли участь в інтелектуально-екстримальному квесті “Таємниці нічного Кам'янця”, практичних заняттях на території оборонної та гідротехнічної фортифікаційної споруди Брама Руська та пройшли майстер-класи з оволодіння козацькою зброєю. Військові заняття проводилися на території полігону навчального центру підготовки інженерних військ мінного центру Міністерства оборони України.
Для дітей учасників АТО проведено низку екскурсій “Козацькими шляхами” до державних історико-культурних заповідників Меджибізький замок, Кам'янець-Подільська фортеця, Хотинська фортеця.
Протягом року проведено навчальні тренінги для спеціалістів, які працюють з молоддю, та представників молодіжних громадських організацій з актуальної тематики та молодіжні форуми, у ході яких презентувалася діяльність громадських організацій, обмін досвідом та обговорення спільних проектів.
З метою підтримки та розвитку молодіжного руху на Хмельниччині 18 грудня відбулося нагородження премією обласної державної адміністрації “За вагомі досягнення молоді у різних сферах суспільного життя”.
Крім того, активних молодих осіб було делеговано на форуми, конференції та фестивалі, де вони гідно представляли нашу область. Команди від області взяли участь у Всеукраїнських вишколах, спрямованих на збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України: “Нащадки вільних” у м. Очаків Херсонської області, “Джура-прикордонник” у м. Великі Мости Львівської області та у Всеукраїнській військово-патріотичній грі “Вояцький дух” у смт Десна Чернігівської області.
Підбиваючи підсумки виконання у 2018 році обласної цільової соціальної Програми “Молодь Хмельниччини”, Володимир Клімов підкреслив, що пріоритетом у роботі управління молоді та спорту облдержадміністрації є підтримка молоді, молодіжних заходів щодо розвитку молодіжного руху та національно-патріотичного виховання, залучення широких верств населення до здорового способу життя, інформування про заходи, спрямовані на реалізацію молодіжної політики, про можливості для молоді (грантові конкурси, стипендії стажування тощо), проведення заходів, що сприяють підвищенню інтересу молоді до проблем державотворення, розвитку демократії та громадянського суспільства, участь молоді у реалізації державної молодіжної політики.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019