Новини
 
                                                  
 
          
24.06.2019 року                                                        
                      
Відкритим даним - 10 років!
Як повідомляють в Державному агентстві з питань електронного урядування України, днями організаціями International Development Research Centre и African Minds було оприлюднено масштабне дослідження «Стан відкритих даних» (State of Open Data), яке відображає десятиріччя існування сфери відкритих даних.
Це амбітний 18-місячний дослідницький проєкт, в якому аналізується 10 років діяльності у сфері відкритих даних та вивчаються її можливості для вирішення соціальних та економічних проблем у різних секторах, регіонах та громадах. Проєкт фінансується I Міжнародним науковим центром за підтримки Мережі з розвитку відкритих даних (OD4D).
Дослідження є спільним проєктом, в якому взяли участь майже 70 авторів із більше ніж 20-ти країн світу.
Що таке рух відкритих даних сьогодні? Чого ця сфера досягла за останнє десятиліття? Відповіді на ці питання лежать в основі цього дослідження. Це колективні зусилля задля вивчення того, чого ми можемо навчитися з минулого, та визначення, яким чином спрямовувати інвестиції у цю сферу сьогодні.
Адже за десять років відкриті дані з ідеї перетворилися на величезний рух. І сьогодні цей термін можна зустріти на урядових порталах, у глобальних політичних документах і в посадових інструкціях.
Наразі тисячі підприємств по всьому світу зобов'язані своїм існуванням або зростанням відкриттю даних, а сотні організацій громадянського суспільства прийняли відкриті дані як ключовий елемент свого інструментарію соціальних змін.
Приємно відзначити, що автори проєкту особливо виділяють Україну як одну з найрозвиненіших держав із точки зору відкриття даних у регіоні Східної Європи та Центральної Азії.
Автори дослідження відзначають:

?Для розвитку сфери відкритих даних в Україні створено сприятливе середовище - є державна підтримка, залучене громадянське суспільство, створені регіональні мережі, залучені міжнародні партнери та донори
?Уряд України сприяв публікації величезної кількості наборів даних на порталі https://data.gov.ua/
-Українська система ProZorro є видатною історією успіху- вона заощаджує державні кошти та бореться з корупцією

? Україна вже має економічний суттєвий ефект від відкриття даних
?Підтримка з боку проєкту USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах відіграла одну з ключових ролей у розвитку відкритих даних в Україні
Державне агентство з питань електронного урядування України дякує всім, хто працює над відкриттям даних у нашій країні! Спільно прямуємо до лідерства у сфері відкритих даних!
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019