Новини
 
                                                  
 
          
18.06.2019 року                                                            
                      
У ДОЗ провели оперативну нараду за результатами проведення додаткових заходів з посиленої імунізації населення Хмельницької області проти кору
    Днями у Департаменті охорони здоров'я ОДА відбулася оперативна нарада, на якій розглянули результати проведення додаткових заходів з посиленої імунізації населення Хмельницької області проти кору.
    Учасники наради нагадали, що у квітні 2019 року Міністерство охорони здоров'я України визнало Хмельниччину областю з найвищими темпами приросту показників захворюваності на кір. Тому, відповідно до рекомендацій оперативного штабу МОЗУ з реагування на поширення кору в Україні, рішенням обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОДА від 11.04.2019 (протокол № 2) було затверджено «Календарний план проведення додаткових заходів з посиленої імунізації проти кору населення Хмельницької області у квітні - червні 2019 року».
     Згідно з цим планом та відповідно до верифікації даних, що провели фахівці закладів освіти та центрів ПМСД області, під час ДЗІ було заплановано щепити майже 28 тисяч осіб в освітніх закладах області. З них - понад 17 тисяч дітей та більше 10,5 тисяч дорослих - працівників закладів освіти, учнів та студентів.
     За результатами проведених заходів, щепленнями охопили майже 20 тисяч осіб, що становить 71% від запланованого контингенту. Мобільні бригади вакцинували трохи більше 9 тисяч осіб, з них понад 2,5 тисячі дітей.
     З урахуванням тих дітей, які донесли документально підтверджені довідки про проведення щеплень (не за місцем навчання), нещепленими в області залишились майже 6,4 тисячі дітей, з них 6150 - через відмови батьків, решта - через медичні протипокази до проведення щеплень.
     Загалом, з майже 183 тисяч дітей, котрі навчаються в освітніх закладах області,понад 176 тисяч дітей мають в анамнезі 1-2 дози щеплень проти кору відповідно до віку, що становить 96,5%.
Щодо «Календарного плану проведення додаткових заходів з посиленої імунізації проти кору населення Хмельницької області у квітні - червні 2019 року», то всі передбачені планом заходи цього періоду виконані.
     Епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір свідчить, що якщо у 2018 році в структурі хворих переважали діти, то у 2019 році - це дорослі.
    У 2018 році найвищі рівні захворюваності фіксували у Хмельницькому, Старосинявському, Ярмолинецькому, Красилівському, Городоцькому районах.
За 4 місяці 2019 року найвищі інтенсивні показники захворюваності на кір були у Ярмолинецькому, Кам`янець-Подільському, Красилівському, Дунаєвецькому, Білогірському районах, містах Хмельницькому та Кам`янці-Подільському.
     У 2019 році в області були зареєстровані 20 спалахів кору, в яких захворіло 164 особи, у т. ч. 123 дітей, з них 12 спалахів у побуті - сімейні вогнища (захворіло 70 осіб, з них 59 дітей) та 7 спалахів в організованих дитячих колективах, а також 1 - в організованому колективі для дорослих (захворіло 94 особи, з них 64 дітей). Це, зокрема: санаторна школа-інтернат м. Хмельницький - 15 дітей; ВПУ № 38 смт. Гриців Шепетівського району - 6 осіб, у т. ч. 2 дітей; ліцей у с. Балин Дунаєвецького району - 28 дітей; ЗОШ № 2 м. Полонне - 4 дітей; реабілітаційний центр м. Кам`янець-Подільський - 9 дітей; НВК с. Довжок Кам`янець-Подільського району - 10 дітей; дім молитви с. Розсолівці Красилівського району - 26 дорослих.
     Довелося призупинити навчання в школах с. Судилків Шепетівського району, с. Гуменці Кам'янець-Подільського, Балинському ліцеї Дунаєвецького району, ВПУ № 38 Шепетівського району.
    Внаслідок несвоєчасного звернення хворих за медичною допомогою та відмови батьків від щеплень, не в повному обсязі проводилася вакцинація проти кору у вогнищах впродовж 72 годин з моменту виявлення першого хворого, що зумовило зростання кількості заносів кору до організованих колективів.
    Враховуючи зазначене та відповідно до «Календарного плану проведення додаткових заходів з посиленої імунізації проти кору населення Хмельницької області у квітні - червні 2019 року», учасники оперативної наради вирішили вважати стан виконання ДЗІ населення області проти кору в цілому задовільним. За результатами проведення наради її учасники ухвалили відповідні рішення, а відповідальні особи управлінь охорони здоров'я, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів області отримали відповідні рекомендації щодо покращення ситуації.
 
Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр громадського здоров'я
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019