Новини
 
                                                  
 
          
05.06.2019 року                                                           
               
Умови для бізнесу можуть бути покращені завдяки створенню Містобудівного кодексу і кадастру в Україні
Розроблення єдиного Містобудівного кодексу та створення Містобудівного кадастру в Україні дозволять спростити діяльність у будівництві, покращити умови для бізнесу та підвищити якість контролю робіт. Це, у свою чергу, зможе позитивно вплинути на підвищення позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу DoingBusiness за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».
На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
«Систематизація усіх норм законодавства у єдиний Містобудівний кодекс потрібна вже давно. Зараз містобудівна діяльність в Україні регламентується 7 законами і ще близько 50 нормами, які закладені у інші закони. Створення єдиного комплексного документу дозволить не лише структурувати законодавчу базу і полегшити цим діяльність у будівництві, а й сприятиме покращенню умов для бізнесу та підвищенню якості контролю робіт. Все це зможе позитивно вплинути на подальше просування України у рейтингу DoingBusiness за будівельним показником», - сказав він.
Для розроблення Містобудівного кодексу Україна вже заручилася підтримкою Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини, яке технічно, інтелектуально та фінансово допомагає у створенні нового єдиного документу. Передбачається, що основою майбутнього Містобудівного кодексу буде:
 створення сприятливих умов для інвестицій у будівництво;
 удосконалення та прозорість дозвільних процедур;
 забезпечення сталого розвитку населених пунктів і територій;
 екологічна складова та урахування державних, громадських та приватних інтересів при плануванні територій тощо.
Крім цього, Мінрегіон працює над створенням Містобудівного кадастру в Україні та його взаємодією з іншими офіційними кадастрами та реєстрами, зокрема, Державним земельним кадастром, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, адресним реєстром. Це пропонується у проекті Концепції публічного управління у галузі будівництва, роботу над якою завершує Мінрегіон спільно з громадською організацією «Разом проти корупції», німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), громадською організацією «Офіс ефективного регулювання» (BRDO), Конфедерацією будівельників України, Будівельною палатою України, Національною спілкою архітекторів України, Інститутом архітектури, урбаністики та регіоналістики НСАУ, ДП «ДІПРОМІСТО» та ДП «УкрНДІпроцивільбуд».
Завдяки цьому інструменту буде значно підвищена прозорість прийняття рішень органами влади при здійсненні ними містобудівної діяльності.
 
За інформацією відділу містобудування та архітектури облдержадміністрації
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019