Новини
 
                                                  
 
          
27.05.2019 року                                                            
                       
Сектор з питань цивільного захисту Чемеровецької РДА інформує
    У ці теплі дні частішають випадки відвідування громадянами лісових масивів. Але не усі мешканці здогадуються, яка небезпека може чатувати на них. Отож, іксодові кліщі є носіями збудників кліщового енцефаліту - важкого захворювання, що уражає центральну нервову систему. Відзначається сезонність захворювання - у весняно-літній період настає найбільша активність кліщів. Для попередження цього захворювання при лісових прогулянках, зборі ягід, грибів необхідно дотримуватись найпростіших запобіжних правил. Одяг повинен надійно закривати тіло. Штани - заправлені у шкарпетки, на ногах - чоботи або щільно зав'язані черевики. Куртку наглухо закривають і заправляють у штани, обшлаги повинні щільно облягати кисті рук. Комір і манжети можна змастити камфорною олією. Вуха і волосся потрібно закрити косинкою або беретом. Можна застосовувати засоби відлякування комах.
     Після повернення з лісу необхідно уважно оглянути одяг і тіло. Особливо уважно потрібно оглянути голову, шию, відкриті ділянки шкіри. Кліщі, які присмоктались, мають вигляд малопомітних чорних плямок, їх важко відрізнити від природних утворень на шкірі.
    ПЕРША ДОПОМОГА ДО ПРИБУТТЯ ЛІКАРЯ
    Кліщів, що присмокталися, треба видалити, для чого шкіру навколо кліща змащують ефіром, бензином, після цього паразит виходить самостійно. Ранку потрібно змазати розчином йоду, вилучених кліщів спалити. Якщо при видаленні кліща голівка його відірвалася і залишилася в товщі шкіри, потрібно звернутися в медичну установу для видалення голівки, введення гамма-глобуліну і подальшого спостереження протягом трьох тижнів.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019