Новини
 
                                                  
 
          
24.05.2019 року                                                           
                    
У Хмельницькій області під урожай 2019 року посіяно 72,6 тис. га озимого ріпаку
Ріпак - друга в Україні олійна культура за площею посіву та валовим виробництвом, він поступається лише соняшнику.
Ріпак озимий  дуже високоінтенсивна культура, яка за максимальних вкладень демонструє найбільшу віддачу. Попит на ріпак зумовлений зростанням потреби в рослинних жирах. Ріпакову олію можна порівняти з оливковою, вона має тривалий термін зберігання, придатна для виробництва маргарину та майонезу. Наявність у ній жирних кислот омега 3 і низький вміст насичених жирних кислот роблять цей продукт просто незамінним для харчових цілей. Перспективним напрямом використання ріпакової олії є також виробництво біодизелю, мастил і пластику. Для українських сільгоспвиробників ріпак озимий  чи не найрентабельніша культура, тому її вирощування досить актуальне, а добрі ґрунти й сприятливі кліматичні умови дозволяють отримувати високі врожаї.
Ґрунтово-кліматичні умови України сприятливі для нормального росту та розвитку рослин ріпаку як озимого, так і ярового та відповідають його біологічним вимогам.
У Хмельницькій області під урожай 2019 року агроформуваннями всіх форм власності посіяно 72,6 тис. га озимого ріпаку, що на 12 тис. га більше показників минулого року.
Найбільші площі вирощування цієї культури у Дунаєвецькому районі - 10 тис. га, господарствами Ярмолинецького району посіяно 6,5 тис. га озимого ріпаку, Кам'янець - Подільського - 7,1 тис. га, а в 10 районах області обсяги культивування ріпаку перевищують 3- 4 тис. га.
Зацікавленість сільгосптоваровиробників у вирощуванні цієї культури пояснюється тим, що саме ріпак достигає першим і дає можливість отримати перші кошти для проведення комплексу осінньо-польових робіт, зокрема на посів озимих зернових урожаю наступного року та збирання пізніх культур.
На даний час озимий ріпак на території нашої області перебуває в стадії бутонізації і цвітіння. Стан посівів на 97% добрий та задовільний, а у половини районів слабкі посіви ріпаку взагалі відсутні і попри всі складності погодних умов сільгосппідприємства Хмельниччини планують отримати валовий збір ріпаку в межах 200 тис. тонн.
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019