Новини
 
                                                  
 
          
21.05.2019 року                                                           
                    
Тваринництво - джерело успіху аграрного виробництва    
    Тваринництвом у Чемеровецькому районі займаються 10 сільськогосподарських підприємств. Виробництвом молока займаються 6 сільгосппідприємств, 4 - свинарством.        
    Станом на 1 травня 2019 року в усіх категоріях господарств нараховується 6174 гол. великої рогатої худоби, в т.ч. - 1889 гол. корів та 21799 гол. свиней.
   За 4 місяці поточного року виробництво молока склало 3866 тонн, м'яса - 1333 тонни, реалізовано м'яса державі 1197 тонн. Надій на корову склав 1811 кг, середньодобові прирости ВРХ та свиней відповідно склали 723 та 539 гр.
   Темп росту виробництва валової продукції тваринництва до відповідного періоду минулого року становить 103,5%.
  Щоденно господарствами району, які займаються молочним скотарством, виробляється більше 35 тонн молока. Добові надої від однієї корови становлять 20-22 кг. Найбільшими виробниками молока в районі є ТОВ «Оболонь-Агро», СВК «Летава», ПП «Холдер-Агро», які виробляють більше 85% молока від загальної кількості районного виробництва.
    Одним із головних чинників вагомих здобутків як у продуктивності, так і якості молока є застосування високотехнологічного обладнання для утримання і доїння корів, посилення уваги до питань селекційно-племінної роботи та зміцнення кормової бази. Доїння наявних у господарствах району корів здійснюється в сучасному доїльному залі та на фермах, обладнаних молокопроводами. Крім підвищення продуктивності корів, це дозволяє значно покращити якість молока, оскільки при використанні сучасних доїльних і охолоджувальних систем молоко не стикається із зовнішнім середовищем, а відтак, поставляється на молокопереробні підприємства вищим гатунком.
    Гарних результатів по вирощуванні та відгодівлі великої рогатої худоби досягає ТОВ «Наулів» с.Теремківці.
    Станом на 1 травня ц.р. року в даному господарстві утримувалося 1108 гол. ВРХ та вироблено 112 тонн м'яса. Середньодобові прирости тварин складають більше 900 гр.
    Після закінчення зимово-стійлового періоду 2018-2019 p.p. все маточне і ремонтне поголів'я ВРХ сільськогосподарських підприємств району переведено на літньо-табірне утримання, що дає змогу провести всі необхідні ветеринарно-зоотехнічні, зоогігієнічні заходи по оздоровленню тварин, ремонтні та профілактичні роботи в приміщеннях.
    Найбільш актуальним питанням у тваринництві є інтенсивний розвиток свинарства і нам необхідно направити всі зусилля на динамічний розвиток цієї галузі. Тим більше, особливо враховуючи те, що свинарство є однією з швидкоокупних галузей. На сьогодні в районі спостерігається покращення ситуації у свинарстві щодо стабілізації поголів'я та нарощування виробництва м'яса.
    Основними виробниками м'яса свинини є прогресивно-інноваційні свинокомплекси та свиноферми. Звісно, у цьому велика роль щодо діяльності такого свинокомплексу і свиноферм належить ПП «Аграрна компанія-2004» с.Івахнівці. Цим сільськогосподарським підприємством виробляється (вирощується) майже 86% м'яса свинини від загальної кількості районного показника виробництва свинини.
    ПП «Аграрна компанія-2004» - одне з найбільших спеціалізованих підприємств із виробництва свинини в нашому районі та області, де впроваджено промислову технологію відтворення стада, вирощування й реалізації відгодівельного поголів'я свиней. Станом на 1 травня поточного року в господарстві утримували 18915 голів свиней. За 4 місяці 2019 року в господарстві вироблено 815 тонн м'яса, що на 165 тонн більше, ніж у 2018 році та реалізовано близько 670 тонн свиней у живій масі. Середньодобові прирости на дорощуванні та відгодівлі складають 572 гр. і більше. Підприємство працює прибутково. Таких результатів господарство досягло завдяки підвищенню продуктивності свинопоголів'я, впровадженню прогресивних технологій, насамперед науково обгрунтованої годівлі різних вікових груп свиней, чіткій системі відтворення стада, цілеспрямованій селекційно-племінній роботі, якісному ветеринарному забезпеченню тощо.
     Ураховуючи сучасний стан та завдання щодо розвитку тваринництва в господарствах району, відповідно до заходів на виконання «Програми розвитку галузі тваринництва в сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення Чемеровецького району Хмельницької області на 2016-2020 роки» досягнення мети стратегії розвитку тваринництва району передбачається за рахунок здійснення системних заходів щодо забезпечення розширеного відтворення стада, підвищення інтенсивності використання поголів'я сільськогосподарських тварин; реструктуризації кормової бази; впровадження інтенсивних технологій утримання худоби із застосуванням новітніх засобів комплексної механізації та автоматизації виробничих процесів на фермах та комплексах; підвищення продуктивності тварин; удосконалення економічних взаємовідносин між сільськогосподарськими та переробними підприємствами; впровадження у виробництво досягнень науково-технічного прогресу.
     Зараз проводиться певна робота по впровадженню інвестиційних проектів у відновлення роботи тваринницьких комплексів.
 
 
Василь ДАНЧУК, головний спеціаліст управління
агропромислового розвитку РДА
 
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019