Новини
 
                                                  
 
          
16.05.2019 року                                                            
                       
Вишиванка - це наш оберіг
Вже понад десять років в Україні відзначають День вишиванки - одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури, яке символізує національну єдність.
Вишиванка - це візитна карта України. Її історія налічує близько тисячі років. Не секрет, що вона для українців здавна є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. В цей день по свій нашій країні проходять марші, паради та флешмоби вишиванок.
Долучилися до відзначення Дня вишиванки і керівники області та працівники обласної державної адміністрації.
Так, в приміщенні Будинку рад розгорнулася виставка присвячена давнім та сучасним вишиванкам.
«Вишиванка - це наш оберіг. Вона об'єднує понад 50 країн світу. І нехай з покоління в покоління чудові майстрині передають свій досвід, щоб майбутнє покоління творило та передавало далі своє вміння. Тоді буде жити українська душа та Україна», - сказав Вадим Миколайович вітаючи учасників заходу.
До уваги присутніх була представлена колекція вишиванок Хмельницького обласного краєзнавчого музею та унікальні сорочки вишиті бісером з фондів Хмельницького обласного художнього музею.
Також педагогічні та учнівські колективи Грицівського вищого художнього професійного училища № 19 та Подільського центру професійної освіти представили на виставці вироби декоративно-ужиткового мистецтва виконанні в традиціях української вишиванки, а саме: рушники, сорочки, сучасний молодіжний одяг, біжутерія.
Гарними піснями усіх присутніх вітав гурт «Родина” обласної філармонії.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019