Новини
 
                                                  
 
          
 
                                                                              
25.03.2019 року                                                                                
Відбулися урочисті заходи з нагоди 75-ї річниці визволення Чемеровеччини від нацистських окупантів та проведення Всеукраїнської естафети пам'яті «Слава визволителям України»      
  Вклонімось, моя Україно,
  Тим людям величним і скромним.
  Що в назвах фронтів титанічних
  Пронесли наймення твоє.
 Ти словом достойним розкажеш
 Своїм поколінням, потомкам,
 Чому їм вічную шану
 Твій вдячний народ віддає…
    Ці слова є нагадуванням пересічним громадянам України про воєнні події Другої світової війни, під час яких тисячі  наших співвітчизників проявили мужність і героїзм, визволяючи села та міста від нацистських окупантів, тим саме демонструючи незламність, міць духу української нації та прагнення до незалежності рідної Батьківщини. У Парку Слави смт Чемерівці відбулися урочисті заходи з нагоди 75-ї річниці визволення Чемеровеччини від нацистських окупантів та проведення Всеукраїнської естафети пам'яті «Слава визволителям України». Сьогодні Чемеровецький район прийняв вищеназвану естафету від сусідньої Городоччини, делегація якої прибула на захід.       
    Учасники зібрання поклали квіти до меморіалу загиблим у роки війни. Під час заходу виступив перший заступник голови Чемеровецької райдержадміністрації Едуард Шляков. У своєму виступі він зазначив:
    «Сьогодні наші військові, як і ті покоління українців захищають наш мир і спокій від російського агресора, який розв'язав неоголошену війну на сході України. Наш святий обов'язок - шанувати пам'ять загиблих і піклуватися про живих ветеранів та бійців АТО, щоб герої не почували себе забутими і самотніми, були оточені турботою та увагою.. І скільки б часу не минуло після закінчення Другої світової війни, не зітреться вона з пам'яті народної... Це пам'ять про співвітчизників, перед долею і мужністю яких з глибокою скорботою і вдячністю схиляють голови нащадки. Друга світова війна змінила долю українського народу, назавжди залишила жорстокий слід в нашій історичній пам'яті.
    Будьмо гідними нащадками тих, хто подарував нам радість буття. Бережімо їхній подвиг як священний дар життя!», - відмітив Едуард Леонідович.
    Перед присутніми також виступили заступник голови Чемеровецької районної ради Лариса Лук'янова, голова Чемеровецької селищної ради Олександр Собань, голова Чемеровецького районного осередку організації ветеранів України Валентина Курохтіна, голова Городоцького районного осередку організації ветеранів України Любов Ворохта.
   Делегація з Городоччини передала представникам Чемеровеччини атрибути естафети пам'яті. Далі відбувся процес забору землі з могили загиблих.
   Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять полеглих у боях визволителів.
   Прозвучало кілька пісень у виконанні аматорів місцевої сцени та хору ветеранів війни та праці «Чебреці».
   Також учасники зібрання вшанували загиблих воїнів у роки Другої світової війни під час панахиди, яку провів настоятель української греко - католицької церкви Василь Демчишин.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019