Новини
 
                                                  
 
          
21.03.2019 року                                                           
                        
Уряд заохочує громади створювати сприятливі умови для розвитку дітей та молоді
На засіданні Кабінету Міністрів 20 березня було схвалено проект змін до Законів України, спрямований на впровадження в Україні міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та надання фінансової підтримки таким громадам.
Уряд пропонує стимулюватиме громади, що мають статус «Громада, дружня до дітей та молоді», або є кандидатами на отримання цього статусу, зокрема, збільшити для таких громад частки зарахування ПДФО до бюджетів громад:
- 1% - для громад, визнаних кандидатом на отримання статусу
- 3% - для громад, які отримали статус
Статус «Громада дружня до дітей та молоді» встановлюється після виконання громадою 3-річного плану заходів, спрямованих на забезпечення захисту прав дитини та розвитку відповідних послуг за рахунок власного бюджету.
Додаткові кошти громадам на розвиток дітей та молоді
Згідно з розрахунків, 1% ПДФО складатиме від 150 000 до 700 000 на рік в розрахунку на 10 000 населення. Це кошти, які додатково отримає громада на розвиток дітей та молоді. Наприклад, при статусі кандидата громади потенційно можуть отримати:
місто Маріуполь - 27,1 млн грн при населенні 445 тис. осіб
місто Умань - 2,8 млн грн., населення 85 тис. осіб
ОТГ Баранівка - 400 тис грн., населення 23 тис. осіб
На даний час понад 160 міст та громад в країні висловили бажання приєднатись до ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», 22 громади було обрано як пілотні для реалізації ініціативи, а 15 з них вже стали кандидатами на отримання статусу.
В рамках ініціативи громада залежно від місцевих проблем обирає для себе пріоритетні напрямки діяльності для забезпечення максимальної реалізації прав дітей в громаді. Зокрема, пілотні громади реалізовували наступні заходи:
- відкриття центрів раннього втручання для дітей з інвалідністю
- запуск міської мобільної служби домашніх візитів для сімей, які виховують дітей з групи ризику
- розвиток громадського простору для дітей - парки, гуртки
- фінансують послуги для підтримки родин з дітьми, такі як «няня на годину»
Міжнародна ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» - це глобальний рух, який об'єднує державу, місцеву владу, громадянське суспільство, бізнес для розвитку добробуту дітей та молоді. Україна приєдналась до нього в березні 2018 року.
 
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету міністрів України
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019