Новини
 
                                                  
 
          
21.03.2019 року                                                            
                          
Про стан розвитку тваринництва на території Чемеровецького району                                         
   Тваринництвом у Чемеровецькому районі займаються 12 сільськогосподарських підприємств. Виробництвом молока в районі займаються 7 сільгосппідприємств та 4 свинарством.
     Щодо стану справ, то можна зазначити, що у сільськогосподарських підприємствах  збільшилась чисельність великої рогатої худоби і свиней. В районі зберіглася тенденція до збільшення поголів'я ВРХ та свиней. В 2018 році поголів'я ВРХ зросло на 5% (+350 гол.)
     За підсумками роботи за 2018 рік обсяги виробництва молока склали 12305 т., або 24 тонни на 100 га ріллі. Виробництво м'яса (вирощування) склало 3713 тонн, або 121%. Реалізовано м'яса 3111 тонн. Надій на корову склав 5555 кг.
   Найбільшими виробниками молока в районі є сільськогосподарські підприємства ТОВ «Оболонь-Агро», СВК «Летава», ПП «Холдер Агро»,  які виробляють 80% молока від загальної кількості районного  виробництва.
    Одним із головних чинників вагомих здобутків як у продуктивності, так і якості молока, є застосування високотехнологічного обладнання для утримання і доїння корів, посилення уваги до питань селекційно-племінної роботи та зміцнення кормової бази. Доїння  наявних у господарствах району корів здійснюється в сучасному доїльному залі, та на фермах, обладнаних молокопроводами. Крім підвищення продуктивності корів, це дозволяє значно покращити якість молока, оскільки при використанні сучасних доїльних і охолоджувальних систем молоко не стикається із зовнішнім середовищем, а відтак, поставляється на молокопереробні підприємства вищим гатунком.
   Середньодобові прирости великої рогатої худоби на відгодівлі і нагулі становлять за відповідний період 713 грам (105%), свиней - 553 грам (109%).
   Ураховуючи сучасний стан та завдання щодо розвитку тваринництва в господарствах району, відповідно до заходів на виконання «Програми розвитку галузі тваринництва в сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення Чемеровецького району Хмельницької області на 2016-2020 роки» досягнення мети стратегії розвитку тваринництва району передбачається за рахунок здійснення системних заходів щодо забезпечення розширеного відтворення стада, підвищення інтенсивності використання поголів'я сільськогосподарських тварин; реструктуризації кормової бази; впровадження інтенсивних технологій утримання худоби із застосуванням новітніх засобів комплексної механізації та автоматизації виробничих процесів на фермах та комплексах; підвищення продуктивності тварин; удосконалення економічних взаємовідносин між сільськогосподарськими та переробними підприємствами; впровадження у виробництво досягнень науково-технічного прогресу.
   За 2018 рік темп росту валової продукції сільського господарства до відповідного періоду минулого року в порівняльних цінах 2010 року становить 111%.
  Темп росту виробництва валової продукції тваринництва до відповідного періоду минулого року становить 108,9%, вирощування м'яса - 120,7%, виробництво молока - 95,9%.
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019