Новини
 
                                                  
 
          
20.03.2019 року                                                              
                 
Президент присвоїв звання Герой України старшому сержанту Андрію Конопльову посмертно та підполковнику Івану Вінніку
Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко присвоїв звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» старшому сержанту Андрію Конопльову посмертно та підполковнику Івану Вінніку. Глава держави вручив нагороди під час передачі військової техніки та озброєння Збройним Силам України в ході робочої поїздки до Хмельницької області.
За виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» старшому сержанту Андрію Конопльову посмертно.
Найвищу державну нагороду з рук Глави держави отримала дружина героя - Галина Конопльова.
Також за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народу Глава держави присвоїв знання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» підполковнику Івану Вінніку.
«Головною силою нашого війська завжди були та залишаються героїчні українські воїни, які мужньо та самовіддано боронять українську землю», - наголосив Президент.
Петро Порошенко зазначив, що українські герої, на жаль, не всі повернулись живими з бойових завдань.
«Серед нас зараз - Галина Миколаївна Конопльова, дружина загиблого героя, старшого сержанта Андрія Анатолійовича Конопльова, помічника гранатометника героїчної 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил та його два сина. З перших днів проведення антитерористичної операції цей мужній воїн перебував на передньому краї боротьби з російським агресором», - сказав Глава держави.
Президент зазначив, що в січні 2015 року під час оборони взводного опорного пункту у районі населеного пункту Нікішино, Андрій Анатолійович першим виявив наступ бойовиків. Попередив бойових побратимів, і вступив у бій. Особисто знищив два танки противника, але й сам загинув, ціною власного життя врятувавши своїх бойових товаришів.
«За проявленні в бою сміливість, особисту мужність та героїзм, моїм рішенням старшому сержанту Андрію Анатолійовичу Конопльову присвоєно звання Герой України посмертно», - сказав Петро Порошенко.
«Шановна Галино Миколаївно, шановні сини,подвиг Андрія - вашого чоловіка і батька назавжди залишиться у всенародній пам'яті та стане символом незламності і бойового духу захисників української землі», - звернувся до родини героя Президент.
Присутні вшанували пам'ять всіх загиблих героїв хвилиною мовчання.
Президент також повідомив про рішення присвоїти звання Герой України ще одному захиснику рідної землі - підполковнику Івану Івановичу Вінніку, командиру механізованого батальйону 30-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України. «Іван Віннік сьогодні у строю воїнів, що отримують бойову техніку»,- зауважив він.
«За його плечима бої за Савур-Могилу, Міусинськ, Червона Поляна, Лутугіно, Білокам'янка та Щастя та інші населені пункти. Значна кількість знищеної ворожої техніки. Та головне - підполковник Віннік, а у 2014 році під Савур-Могилою тоді ще капітан Віннік, показав виняткову сміливість, вмілість, витримку та мужність у бою. Виходив з найскладніших, часом здавалося б безнадійних ситуацій», - підкреслив Президент.
Глава держави вручив підполковнику Івану Вінніку найвищу державну нагороду.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019