Новини
 
                                                  
 
          
                               
                                                                                                                                                                          
20.03.2019 року                                                                                
Делегація Чемеровецького району взяла участь у раді регіонального розвитку Хмельниччини
    Проведено засідання ради регіонального розвитку Хмельницької області, яка відбулася за участі Президента України Петра Порошенка, голови Хмельницької облдержадміністрації Вадима Лозового, голови Хмельницької обласної ради Михайла Загородного, інших представників органів влади, представників районів тощо. Також на ньому були присутні голова Чемеровецької райдержадміністрації Олег Батюк, заступник голови Чемеровецької районної ради Лариса Лук'янова, заступник голови РДА Петро Кравцов, голова Чемеровецької селищної ради Олександр Собань, голова Гуківської сільської ради Петро Ільницький, представники структурних підрозділів, державних установ.
    Президент Петро Порошенко під час Ради регіонального розвитку на Хмельниччині вкотре наголосив, що бідність є ворогом і перешкодою у побудові успішної і заможної України.
«Добре знаємо, що багато людей у нас живуть дуже бідно. І тепер, коли економіка знову на підйомі - моя програма, мій план подолання бідності став абсолютно чітким і розрахованим проектом», - наголосив Президент.
    Глава держави зауважив, що в першу чергу, це буде стосуватися пенсіонерів. Кроки по боротьбі з бідністю будуть включати індексацію пенсій. «Було прийнято в 2017 році необхідне законодавство, і понад 306 тис. пенсіонерів в Хмельницькій області в березні вже отримали підвищення індексованих пенсій. Ми знаємо, що це мало. Але до цього це не робилось, і це перший удар по бідності», - наголосив Президент.
    Другим кроком у боротьбі з бідністю стануть додаткові виплати протягом березня-квітня по 1205 грн пенсіонерам з мінімальною пенсією. «Вони не винні, вони працювали так само 20, 25, 30 років прибиральницями, санітарками і база (для розрахунку пенсії - ред.) була низькою -всі пам'ятають, яка була зарплата. І тепер вони мають право на мінімальну пенсію, але і мають право на другий крок», - сказав Глава держави. Він нагадав, що кошти на виплати були знайдені завдяки надходженням від розмитнення так званих євроблях. «Ці 13,6 млрд дадуть можливість зараз кожному, хто отримує мінімальну пенсію, отримати 2410 грн… На Хмельниччині таких пенсіонерів 98 тис., 81 тис. з них цю допомогу на сьогодні вже отримали. Я це контролюю, і точно це буде здійснено», - наголосив Президент.
    Третій крок у боротьбі з бідністю - монетизація субсидій. «Раніше кошти з субсидій йшли на пряму газовим компаніям. Людям від цього абсолютно нічого не було. Ми прийняли позицію, щоб субсидію передати готівкою напряму одержувачу. 70% цих одержувачів є пенсіонерами. В Хмельницькій області це 140 тис. осіб, які зможуть гроші отримати готівкою», - розповів Петро Порошенко. Він нагадав, що був теплим лютий і березень, тому країна спожила на 32% менше газу. Водночас сума субсидій не змінюється. «Це означає, що 32% від субсидії пенсіонер зможе залишити собі», - сказав Президент, додавши, що при контролі і економії людина зможе заощадити і 50%.
     Окремо Петро Порошенко відзначив багатодітні родини, які також потребують підтримки. «Радість батьківства у багатодітних родинах не має ставати квитком в бідність», - наголосив Президент. Він подякував Уряду за підтримку його пропозиції і на кожну третю дитину і більше відтепер буде виплачуватися прожитковий мінімум - зараз 1626 грн, з другого півріччя буде 1779 грн. За його словами, багатодітні родини сприяють покращенню демографічної ситуації в Україні.
    «Децентралізації прокладає собі шлях. Про це свідчать і перші результати, і готовність присутніх тут людей працювати заради змін у житті громад і всієї України», - сказав Президент Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку Хмельницької області.
«Децентралізація - це не кожен сам за себе. Навпаки, децентралізація - це об'єднання всіх нас заради спільної великої мети. Мета децентралізації - це Україна без периферії», - наголосив Петро Порошенко.
    Він особливо відзначив, що незважаючи на війну, люди всюди мають побачити реальні і практичні результати реформ: «Люди мають самі стати творцями змін».
    «Зроблено те, чого раніше ніхто не міг уявити. Скільки було розмов про необхідність підтримки місцевого самоврядування. Але підтримували лише на телешоу. Ні владу, ні повноваження, ні гроші ніхто передавати не збирався. А зараз владу реально з центру передали громадам.      Підкреслю - владу, повноваження і відповідальність», - сказав Президент.
    Петро Порошенко нагадав, що тепер у зведеному бюджеті частка місцевих бюджетів становить 51%, державного бюджету - 49%. Він особливо підкреслив що лише необхідність витрат на оборону не дає далі змінювати це співвідношення на користь місцевих бюджетів.
     За його словами, зміна співвідношення при формуваннібюджетів на користь громаддала можливість їм самостійно активно вирішувати багато своїх проблем. «Вони не просто латають дорогу, вони не просто утеплюють фасад, бо їм дали гроші. Мені подобається, що в громадах є слово «візія», вони бачать перспективу, створюють стратегії», - додав Президент.
    «Ніхто краще за вас не знає, де потрібна школа, де потрібна лікарня, де має бути відремонтовано дитячий садок, де зробити освітлення, де побудувати місцеву дорогу, а де, спільно з коштами Державного фонду регіонального розвитку чи дорожнього фонду побудувати і дорогу  обласного чи державного значення», - зауважив Глава держави.
     Він додав, що найактивніші громади вже все це роблять, в тому числі і на Хмельниччині. «Хмельницька область залучає інвестиції, щоб створити робочі місця. За чотири роки створено понад 40 тис. робочих місць. В області працює 230 підприємств з іноземним капіталом із 35 країн світу», - підкреслив Президент.
    Петро Порошенко також зазначив, що понад 50% інвестицій надходить на Хмельниччину із країн ЄС. Експорт товарів до Європи у 2018 році збільшився на 37% порівняно з попереднім роком. Також в області готують нові площадки для інвесторів у формі індустріальних парків «Хмельницький» і «Славута».
    Під час участі в Раді регіонального розвитку Хмельниччини Президент Петро Порошенко відзначив досягнення України на шляху своєї енергетичної незалежності.
«Про енергонезалежність не далі як позавчора говорили на нараді з питань розвитку атомної енергетики в Нетішині про енергетичний міст до Європейського Союзу. Міст - це мрія, яка починає реалізовуватися. Ми виходимо з єдиної радянської енергетичної системи. Україна стає дедалі все міцніше в своїй енергетичній незалежності. І ми продовжуватимемо цю стратегію», - сказав Петро Порошенко.
    Глава держави підкреслив, зараз реалізовується стратегія збільшення частки атомних електростанцій у виробництві електрики до 70%. Він також підкреслив, що завдяки його зустрічі з Президентом США Дональдом Трампом було досягнуто домовленості і сьогодні налагоджена тісна співпраця з американською компанією Westinghouse, відповідно 6 із 13 блоків наших АЕС використовують паливо не з Росії.
    «Це половина атомної генерації. І процес диверсифікації триває. Вже тепер можна стверджувати, що нам вдалося подолати кабальну залежність української атомної генерації від російського ядерного палива. Адже кілька років тому залежність була стовідсотковою», - підкреслив Петро Порошенко. Президент наголосив на важливості ще одного напрямку, який сприяє нашій енергетичній незалежності - енергозбереження.
     «Ще один спільний пріоритет держави і громад - енергозбереження і енергонезалежність. На теренах Хмельницької області працює 19 сонячних електростанцій загальною потужністю 55 МВт», - повідомив Глава держави та додав, що у Кам'янці-Подільському за кошти Світового банку відкрито першу в Україні, третю в Європі та п'яту в світі новітню біотеплоелектростанцію потужністю 45 МВт.
     «А впродовж 2019-2020 років на Хмельниччині завдяки інвестиціям у 350 млн доларів планується введення в експлуатацію 36 сонячних електростанцій загальною потужністю більше 370 Мвт», - підсумував Петро Порошенко.
     Президент Петро Порошенко подякував хмельничанам за підтримку української армії, яка на його твердепереконанняє гарантом суверенітету і незалежності нашої держави.
    «Нам не потрібен жоден клаптик чужої землі. Але за свою землю ми будемо битися. Ми вже маємо армію, яка здатна повертати український суверенітет. Як Президент і Верховний Головнокомандувач пишаюся нашою героїчною армією, пишаюся тими її частинами, що дислоковані на Хмельниччині», - сказав Петро Порошенко під час участі в Раді регіонального розвитку Хмельницької області.
    Глава держави нагадав про бойові частини, зокрема про 8 окремий полк спеціального призначення та 140 окремий центр спеціального призначення Сил спеціальних операцій, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи у ході війни на сході України.
    «Підрозділами Сил спеціальних операцій було знищено і взято в полон значну кількість окупантів, захоплено багато зразків ворожого озброєння, яке у подальшому склало ґрунтовну доказову базу у міжнародних судах проти Російської Федерації», - наголосив Президент.
    Глава держави відзначив також 7-му бригаду тактичної авіації, яку неодноразово визнавали кращою авіаційною бригадою Повітряних Сил Збройних Сил України. Льотчиками бригади було здійснено 275 бойових вильотів.
    Верховний Головнокомандувач ЗСУ згадав 19-ту окрему ракетну бригаду, воїни якої захищають суверенітет та територіальну цілісність держави з 14 липня 2014 року. «За мужність і відмінне виконання бойових завдань 15 військовослужбовців бригади нагороджено державними нагородами», - зазначив Петро Порошенко.
    Президент відзначив також 383-й окремий полк дистанційно керованих літальних апаратів. «Це втілення нових можливостей наших Збройних Сил, це технології ХХІ століття у військовій справі. За підсумками 2018 року полк визнано кращою військовою частиною розвідки в Повітряних Силах», - повідомив Петро Порошенко. Він також додав до переліку військових частин і 11-й зенітний ракетний полк, який завжди в числі кращих зенітних полків.
     «Говорю про це, щоб Хмельниччина і вся Україна знали про героїзм цих частин створеної нами української армії. Дякую області, громадам, дякую усій Хмельниччині за підтримку наших воїнів», - сказав Петро Порошенко.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019