Новини
 
                                                  
 
          
18.03.2019 року                                                          
                     
До 2023 року Україна готова буде подати заявку на вступ у ЄС і НАТО - Президент
Президент Петро Порошенко переконаний, що до 2023 року Україна готова буде подати заявку на вступ у Європейський Союз та НАТО.
«В 2023 році цілком реалістично розпочати переговори про вступ до ЄС і зробити так, щоб Україна отримала План дій щодо членства в НАТО», - заявив Глава держави під час спілкування з киянами. Він також зазначив, що питання про ПДЧ можливо порушити вже у грудні цього року на Лондонському саміті НАТО. Петро Порошенко також зауважив, що написав про це днями у листі до Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.
«До цих найпотужніших організацій ми приєднаємося як країна-регіональний лідер. Як країна, яка вже суттєво посилила східний фланг Альянсу. Як країна, яка захистила від російської навали не лише себе, а й усю європейську цивілізацію», - підкреслив Президент.
На думку Глави держави, Україна спроможна підготуватися до вступу у ці організації до зазначеного терміну.
«Щоб будувати майбутнє для сьогоднішніх і прийдешніх поколіньми, українці маємо ставити перед собою великі цілі. І я вірю в досяжність для нас Євросоюзу, НАТО, як свого часу вірив у ратифікацію Угоди про асоціацію, у реальність безвізу, і ймовірність Томосу. Все ми зможемо, коли ми разом і коли ми об'єднані», - наголосив Петро Порошенко.
Він також констатував, що за останні п'ять років наша країна «широко відкрила двері до Європи». «Ми як ніколи наблизилися до повноправного членства і в ЄС, і в НАТО», - сказав він та додав, якщо наша країна продовжить обраний курс - зайде настільки далеко, що Росія втратить будь-який шанс повернути Україну у свою зону впливу. «І в Москві це дуже добре усвідомлюють. Знають також, що ми неодмінно доб'ємося нашої європейської і євроатлантичної інтеграції, тому і бісяться», - зазначив Глава держави.
Президент підкреслив, що фундамент державності, зведений за ці роки, дістався дуже дорогою ціною. Водночас він висловив переконання, що найгірші випробування вже позаду, і сьогодні, як ніколи, ми близькі до побудови сильної успішної держави, здатної забезпечити добробут і безпеку кожного українця.
«Але лише членство в Євросоюзі, і особливо членство в НАТО, остаточно й безповоротно гарантує незалежність держави, безпеку країни і безпеку кожного громадянина. З такою сусідкою як Росія спати спокійно, без зарядженої рушниці під ліжком, можна лише під колективним захистом Північноатлантичного альянсу», - наголосив Петро Порошенко.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019