Новини
 
                                                  
 
          
06.03.2019 року                                                              
                 
Департамент соціального захисту населення підвів підсумки роботи за 2018 рік
5 березня голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий взяв участь у засіданні колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.
Відкриваючи засідання Вадим Лозовий подякував працівникам даної галузі за професіоналізм, турботу та відданість професії. «Розумію, яке навантаження сьогодні покладене на ваші плечі. Я розумію і вашу відповідальність на місцях, оскільки саме ви постійно опікуєтеся проблемами окремих верств населення та забезпечує їх потреби», - сказав Вадим Миколайович.
Очільник області наголосив, що сьогодні в державі відбувається багато реформ, які були започатковані Президентом України та Урядом, аби змінити наше життя на краще. За його словами, саме кожен з мешканців Хмельниччини і є учасником цих процесів.
«Ми з вами є свідками того, як змінюється наша територія, відносини між владою і звичайними громадянами. Сьогодні люди на місцях отримали не тільки владу, гроші, а й відповідальність. Відроджується потужна армія, реформується освіта, медицина, стартувала програма Нова українська школа, яка створила абсолютно інші відносини між учнями і вчителями. Звичайно, ще багато чого не зроблено, але ми з вами маємо продовжувати йти цим шляхом і щодня працювати над втіленням вказаних реформ у життя. Дякую вам за професіоналізм та здобутки, які сьогодні має Хмельниччина», - додав голова адміністрації.
В продовження, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська проінформувала про підсумки роботи органів соціального захисту населення області за 2018 рік.
Як повідомила Світлана Іванівна, на Хмельниччині понад 492,0 тис. осіб або 40% населення потребує соціального супроводу. Так, субвенції Державного бюджету на виплату соціальних гарантій передбачених діючим законодавством України у 2018 році склали 196,2 млн. гривень. Видатки з обласного бюджету на забезпечення належного функціонування соціальних установ у 2018 рік - 172,6 млн. гривень.
Щодо питання зайнятості, то варто зазначити, що в минулому році результатами діяльності місцевих та обласної тимчасових комісій, заслуховування керівників підприємств-боржників вдалось повністю ліквідувати борги на 9 підприємствах області у сумі 7 млн. 401 тис. гривень. Станом на 01 січня 2019 року за сумою боргу область посіла 6 місце серед регіонів України.За рівнем заробітної плати у грудні місяці область посіла 15 місце по Україні із середньомісячною зарплатою 8976 гривень.
Що стосується питання соціальної підтримки учасників АТО (ООС), то на обліку в органах соціального захисту населення перебуває 13455 осіб, які брали участь в проведення антитерористичної операції
(Операції Об'єднаних Сил).
Так, починаючи з 2015 року в області діє програма соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані у Хмельницькій області. Щороку в межах обласної комплексної програми соціального захисту населення з обласного бюджету передбачаються видатки на виплату одноразової матеріальної допомоги та грошову допомогу громадянам, які потребують дороговартісного лікування. Протягом 2015-2018 років з коштів державного бюджету виділено 65,9 млн. грн. для забезпечення житлом 91 члена сім'ї загиблих та інвалідів І-ІІ грипи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО. Потреба видатків на забезпечення житлом для зазначеної категорії з видатків державного бюджету забезпечено на 100 відсотків.
Також протягом 2015-2018 років 664 учасника бойових дій пройшли безкоштовне санаторно-курортне лікування у відповідних лікувальних установах. 86 учасників АТО пройшли психологічну реабілітацію на суму 679,1 тис. гривень.
Крім того, в області проводиться робота щодо професійної адаптації учасників антитерористичної операції/операції об'єднаних сил. В 2018 році за напрямом соціальна та професійна адаптація учасників АТО та постраждалих учасників Революції Гідності було доведено фінансування (із змінами) в обсязі 1441,5 тис. гривень.
Не залишила поза увагою директор Департаменту і питання реалізації програми житлових субсидій. Як повідомила Світлана Іванівна, в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги у 2015-2018 роках державну підтримку відчули 267 тисяч домогосподарств, які були залучені до програми житлових субсидій. За 2018 рік правом на субсидію скористалося до 158 тисяч домогосподарств, які дійсно потребують державної підтримки, та підтвердили свої легальні доходи.
Посадовець наголосила, що головним завданням у 2019 році стане реалізація Урядової програми монетизації пільг та житлових субсидій для населення. Так, 20 лютого 2019 року управліннями соціального захисту населення області подані до Міністерства соціальної політики України реєстри на виплату житлових субсидій в готівковій формі 139 тис. 931 сім'ї на суму 245 млн. гривень. Такий вид допомоги отримає кожна третя Хмельницька сім'я.
Крім того, Урядом, починаючи з 01.01.2018 року реалізовується нова урядова програма із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Для Хмельниччини закуплено 7406 «бейбі-боксів» на суму 24,5 млн. грн., які видаються породіллям за місцем народження малюка при виписці з пологового будинку. Кожній такій сім'ї гарантовані також ще соціальні виплати.
Також Світлана Лукомська зазначила, що Хмельниччина єдина область в Україні, яка має найбільш розгалужену структуру соціальних установ.
Так, в області функціонує 27 інтернатних установ, в яких створено умови наближенні до домашніх, 14 реабілітаційних установ для осіб (дітей) з інвалідністю (переваги надаються дітям, які проживають в біологічних сім'ях), 27 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та 2 Центра надання соціальних послуг.
Також в 11 об'єднаних територіальних громадах, в рамках адміністративно-територіальної реформи, утворені територіальні центри соціального обслуговування та в 4 ОТГ реабілітаційні установи для дітей з інвалідністю.
Щороку за рахунок коштів обласного бюджету проводяться реконструкції та капітальні ремонти інтернатних установ, відбувається покращення їх матеріально-технічної бази.
Для наближення умов проживання до домашні в будинках-інтернатах проводиться робота по зміцненню матеріально-технічної бази закладів, так проведено ремонт житлових кімнат та кімнат відпочинку, кухонь, їдалень, системи водопостачання та каналізації, утеплення фасадів житлових корпусів, проведено ремонт покрівель.
З коштів обласного бюджету в 2018 році Хмельницьким геріатричним пансіонатом для ветеранів війни та праці придбано спеціальний автомобіль «Fiad». Аналогічний транспортний засіб у 2017 році придбано для Меджибізького дитячого будинку-інтернату.
Вперше, в 2017 році з коштів обласного бюджету для потреб інтернатних установ закуплено комп'ютерну техніку в кількості 54 одиниці на суму 435,0 тис. грн. Бюджетом на 2019 рік передбачено придбання зазначеними установами холодильного обладнання на загальну суму 324,0 тис. грн. (27 установ по 12,0 тис. грн.).
Для усіх діючих установ виділені кошти в сумі 2041,445 тис. грн. за рахунок яких проведено ремонти, встановлення систем протипожежного захисту в інтернатних установах.
В 2018 році виділено 1144,22 тис. грн. на придбання протипожежного обладнання та навчання. На встановлення засобів дистанційної передачі обліку спожитого природнього газу в 2018 році з обласного бюджету виділено 521,96 тис. грн.
Понад 54 тис. громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які проживають вдома отримують соціальні послуги у територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
815 дітей та осіб з інвалідністю області мають можливість отримувати кваліфіковану допомогу у реабілітаційних установах не відриваючись від родинного кола. Приміщення реабілітаційних установ розташовані таким чином, щоб вихованці залишались в постійному спілкуванні із здоровими однолітками, отримували необхідну соціалізацію, психологічний та емоційний розвиток.
Також, у 2018 році в область надійшло 169,1 тис. грн. на проведення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю. Департаментом заключені Угоди з Хмельницькою обласною дитячою лікарнею, ПП Центр медичної реабілітації дітей-інвалідів “Апис-Меліфіка”, ТОВ “Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна, ТзОВ “Реабілітаційний центр “Еліта” про надання реабілітаційних заходів 22 дітям з інвалідністю на загальну суму 164,5 тис. гривень.
З державного бюджету для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, на 2018 рік виділено 71,753 млн. грн. В області органами соціального захисту населення за даним напрямом використано 71,709 млн. грн. або 99,94% від загальної суми.
Станом на 28.02.2019 року виділено 7814498 грн. та розпочалася робота по забезпеченню технічними та іншими засобами реабілітації.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019