Новини
 
                                                  
 
          
01.03.2019 року                                                           
              
До   уваги   субсидіантів !!!
    Урядом України прийнято рішення про запровадження з 2019 року двох  механізмів  монетизації субсидії:  безготівковий з 01.01.2019 р. та готівковий з 01.03.2019 р.
                  
ГОТІВКОВИЙ МЕХАНІЗМ
   Суть готівкового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за фактично спожиті житлово-комунальні послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття як обов'язковий платіж скасовується.
   Всім громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 року отримають в березні місяці 2019 року готівку для оплати комунальних платежів за лютий місяць 2019 року.
    Якщо заявник на субсидію являється пенсіонером, то субсидійні кошти будуть виплачуватися Пенсійним фондом одночасно з пенсією: кошти принесе листоноша, або кошти будуть зараховані на особовий рахунок в відділенні банку де пенсіонер отримує пенсію.
    У випадку, коли заявник не є пенсіонером, виплата коштів буде здійснюватися Державним ощадним банком. Тому даній категорії громадян потрібно буде звернутися після 12 березня 2019 року до відділення ощадбанку. При цьому при собі мати паспорт та ідентифікаційний код.
    Кожному одержувачу субсидії, якому призначено субсидію до 31 грудня 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії для оплати комуналки.
   Отримані субсидійні кошти потрібно обов'язково використовувати для оплати за надані житлово-комунальні послуги. Якщо громадянин має заборгованість із сплати за житлово-комунальні послуги на суму яка перевищує 20 неоподаткованих мінімумів (340грн.) надання житлової субсидії припиняється. Тому оплату потрібно проводити  щомісячно.
 
БЕЗГОТІВКОВА МОДЕЛЬ МОНЕТИЗАЦІЇ
 
     Всі хто звернувся вперше за субсидією з січня 2019 року беруть участь у безготівковій моделі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк. Вся субсидія буде потрапляти в Ощадбанк  до 5 числа кожного місяця. У банку до цього моменту вже будуть знати суму вашого рахунку за комуналку і будуть направляти гроші постачальникам послуг.
Держава через «Ощадбанк» оплачує кошти в межах виділеної субсидії, а сім'ї вже самі будуть сплачують обов'язків платіж . Субсидіантам буде приходити на мобільні телефони SMS-повідомлення від банку про те, скільки перераховано субсидійних коштів організаціям надавачам послуг.
     Усі зекономлені кошти громадяни отримають готівкою в червні поточного року.
     Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації та за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року. 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019