Новини
 
                                                  
 
31.01.2019 року                                    
                            
Проведено засідання колегії райдержадміністрації
    Під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Едуарда Шлякова  проведено засідання колегії райдержадміністрації.
   На початку колегії, про перспективний план розвитку Чемеровецького  району проінформувала начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Тетяна Скоб'як. Вона окреслила стратегічні напрямки та цілі, за якими розвиватиметься Чемеровеччина.
    Далі Тетяна Вікторівна розповіла про підсумки виконання Програми соціально-економічного розвитку Чемеровецького району за 2018 рік. Виступаюча зазначила, що протягом 2018 року районна державна адміністрація  працювала над реалізацією державної політики у сфері соціального, економічного та культурного розвитку району. У своїй доповіді вона зупинилася на здобутках галузей господарювання Чемеровеччини та навела відповідні статистичні дані. За словами Тетяни Скоб'як  спільними зусиллями було досягнуто гарних результатів у багатьох сферах краю. Це в сільському господарстві, освіті, культурі, спорті, медицині, інших галузях. Поряд з надбаннями також відмічено проекти, які реалізувалися протягом 2018 року на теренах району та озвучено пріоритетні завдання.
   Про роботу архівного відділу райдержадміністрації у 2018 році прозвітувала Оксана Вінярська - начальник архівного відділу. Протягом 2018 року архівним відділом Чемеровецької районної державної адміністрації проведено ряд організаційних заходів, направлених на виконання вимог законів України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», «Про звернення громадян», указів та розпоряджень Президента України, наказів та рішень Державної архівної служби України, Державного архіву Хмельницької області, Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів Національного архівного фонду у Хмельницькій області на 2015-2019 роки. Це - наради, перевірки, надання методичної і практичної допомоги сільським/селищним радам, організаціям та установам тощо. Як зазначила Оксана Богданівна - у звітному періоді описано управлінську документацію, документи особового походження, фотодокументи, фотодокументи, відео документи тощо. У архівному відділі протягом року було підготовлено виставки інформаційних документів на тематику: «Воєнне лихоліття», «Держава Україна - незалежна, суверенна, соборна», до яких увійшли офіційні видання документів, Книги пам'яті про загиблих, про жертви нацизму на Поділлі, архівні документи відділу тощо. У 2018 році  проведено тематично-експозиційну виставку, архівних документів, що знаходяться у відділі, «Голодомор 1932-1933 років - акт геноциду українського народу», де було представлено 41 документ. Проведено ініціативне інформування Чемеровецького районного осередку організації ветеранів України про документи, що відображають події Другої світової війни, партизанського руху у Чемеровецькому районі, які знаходяться на зберіганні в архівному відділі Чемеровецької райдержадміністрації.
     У звітному періоді в читальному залі архівного відділу працювало 30 користувачів, яким було видано 146 справ.Найбільше користувачі у читальному залі вивчали протоколи засідань сесій та виконкомів сільських/селищних рад району, протоколи загальних зборів колгоспників та засідань правління колгоспів. На особистому прийомі у відділі побувало і зареєстровано 40 осіб. Через засоби масової інформації було надано роз'яснення щодо найбільш актуальних питань, що порушують громадяни у своїх запитах в архівний відділ райдержадміністрації. Кількість запитів до відділу становить 616, в тому числі 12 - на пільгові пенсії. 
     Начальник загального відділу Ігор Повар доповідав стан роботи зі зверненнями громадян в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації за підсумками 2018 року. За інформацією Ігоря Івановича протягом минулого року Чемеровецькою райдержадміністрацією розглянуто 670 звернень громадян, з них: 479 письмових звернень, 95 звернень на виїзному прийомі громадян та 96 на особистому прийомі голови адміністрації та його заступників, що на 112 звернень або 14,4 відсотка менше ніж у 2017 році. Вперше з 2015 року кількість звернень, розглянутих райдержадміністрацією в порівнянні з попереднім роком зменшилась.
    Найбільше із всіх розглянутих письмових звернень становлять звернення від жителів сіл Чемеровецької селищної ради - 233, з них 50 заяв на одноразову матеріальну допомогу:  з с. Сокиринці - 46 (в тому числі 1 заява на матеріальну допомогу ); з смт Чемерівці - 35, (21 матеріальна допомога); з  с. Свіршківці - 25 (2); з с. Жердя -  25 (1); з с. Красноставці 14; з с. Біла - 11 (4); з с.Бережанка - 10 (6); з с. Почапинці - 10; з с. Кугаївці - 10 (1); з с. Слобідка-Смотрицька - 10 (3). Далі по кількості звернень йдуть жителі Вишнівчицької сільської ради - 31 заяви, в тому числі 14 заяв на матеріальну допомогу, Вівсянської - 24 (1), Юрковецької - 24 (9), Летавської - 22 (9), Закупненської - 21 (9), Гуківська та Вільховецька - 20 (4) та 20 (9) відповідно.
     Звернення, які одержані райдержадміністрацією від органів влади вищого рівня в 2018 році в порівняні до 2017 року зменшилась на 83 та складає 326 звернення.
     Колективних звернень надійшло - 14, всього звернулось 1249 чоловік, порушених питань у зверненнях - 671, анонімних звернень - 1, за належністю на розгляд направлено 15 звернень.
    Найчастіше громадян району, які звертаються безпосередньо до райдержадміністрації турбують питання соціального захисту (призначення та виплати державних соціальних допомог та субсидії, надання матеріальної допомоги на лікування) - 68,8 відсотка від усіх питань, що порушувалися. На другому місці - 11,9 відсотка питання комунального та дорожнього господарства (ремонт доріг, відновлення освітлення та водопостачання), на третьому місці 8,4 відсотка - питання сільського господарства та земельних відносин (виплата коштів за оренду земельних ділянок, надання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, вирішення межових спорів, проведення розрахунків за здане молоко). Також порушувались питання транспорту і зв?язку (11 питань), охорони здоров'я (9), екології та природних ресурсів (7),  освіти (7).
    Учасники колегії, обговоривши питання порядку денного прийняли відповідні проекти рішень.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019