Новини
 
                                                  
 
28.01.2019 року                                                              
                 
Звіт про поліцейську діяльність  начальника Чемеровецького ВнП підполковника поліції Беспалого Ігоря Володимировича за 12 місяців 2018 року
      Людина є найвищою цінністю будь-якої демократичної держави. Громадяни країни спираючись на силу держави як унікального суспільно-політичного інституту сподіваються на вільний та всебічний розвиток, який гарантований та захищається Конституцією України, законами держави та міжнародно-правовими актами. Держава зі свого боку повинна надати можливості для того, щоб повноцінно розвивати власне суспільство, а відтак розвиватися й самій.
      Основний Закон України встановлює, що права і свободи людини визначають зміст і спрямованість діяльності держави, а людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека в Україні є найвищою соціальною цінністю. Держава ж різними засобами забезпечує дотримання та захист прав і свобод людини, зокрема шляхом діяльності численних органів державної влади та місцевого самоврядування.
    Одним із таких органів є Національна поліція України, яка покликана до забезпечення та підтримання публічної безпеки та порядку у кожному населеному пункті країни, протидії як адміністративним, так і кримінальним правопорушенням та притягненні до відповідальності осіб, які вчинили суспільно небезпечні діяння.
      Впродовж року працівники Чемеровецького ВнП Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області забезпечували правопорядок та законність на території району, охороняли права і свободи громадян, інтереси держави і суспільства. За 12 місяців 2018 року вжито ряд організаційних та практичних заходів, направлених на виконання вимог керівництва ГУНП в Хмельницькій області, НП України з метою підвищення ефективності застосування адміністративного законодавства в попередженні злочинних проявів та злісних правопорушень. Разом з тим, на території району проведено ряд оперативно-профілактичних відпрацювань та практичних заходів, спрямованих на попередження та розкриття злочинів, виявлення та документування правопорушень, проведення профілактичної роботи з особами, що перебувають на обліку в поліції та підвищення професійного рівня.
      Впродовж 2018 року до чергової частини Чемеровецького відділення поліції надійшло 2918 заяв і повідомлень громадян різного характеру, у 2017 році (2966), на які забезпечено належнереагування.
     Із загального числа зареєстрованих в Журналі Єдиного Обліку Чемеровецького ВнП заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події з ознаками кримінальних правопорушень 285 звернень, що в 2017 роком (351).
     Слідчим відділенням ВП за 2018 рік розслідувано 298 кримінальних правопорушень, в їх числі 4 кримінальних проваджень вчинених неповнолітніми та за їх участю. Усього закінчено кримінальних проваджень у звітному періоді 200; у 117 кримінальних провадженнях, особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
    За результатами проведення досудового розслідування були прийняті наступні рішення: скеровано до суду з обвинувальним актом - 97 кримінальні провадження, у тому числі 7 - з угодою про визнання винуватості та 3 із угодами про примирення з потерпілими. До суду з клопотанням про застосування заходів виховного характеру направлено 1 кримінальне провадження.
    Окрім цього, згідно ст. 284 КПК України закрито 102 кримінальних проваджень, згідно ст. 280 КПК України зупинено 3 проваджень, 20 проваджень направлено за підслідністю, а 37 об'єднано кримінальних проваджень .
    Слідчими ВП внесено 7 клопотання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, надано 290 доручення оперативним підрозділам, строки виконання яких порушенні не були. Було винесено 20 клопотань про проведення обшуків, винесено 85 клопотання про застосування заходів забезпечення провадження у виді тимчасового доступу до речей, документів та арешту майна.
     У розслідуваних кримінальних проваджень, які скеровані до суду установлено матеріальних збитків на суму 261 000 гривень, з яких 156 000 гривень відшкодовано громадянам з них 20000 грвень відшкодовано інтересам держави та територіальних громад, накладено арешт на майно на суму 445000гривень.
    Як позитив, потрібно відмітити, що в результаті проведеної роботи вдалось поліпшити стан правопорядку та стабілізувати криміногенну ситуацію на території району.
     Впродовж року зареєстровано 3 факти незаконного зберігання зброї - а саме зберігання набоїв (особам вручено підозри).
     Так, впродовж 2018 року зареєстровано 5 злочинів пов'язаних з незаконним обігом наркотиків.
На початок 2018 року в розшуку перебувало 8 злочинців та 1 безвісти зниклий. З початку року в розшук оголошено 0 злочинців та 1 безвісти зниклого. Проведеними оперативними-розшуковими заходами, розшукано 3 злочинці та 2 безвісти зниклих.
      Дільничними офіцерами поліції за 12 місяців 2018 року розглянуто 854 заяви, звернень та повідомлень громадян, по яких прийнято відповідні рішення, виявлено та задокументовано 508 адміністративних правопорушень, із яких є пріоритетні: ст. 44 КУпАП - 1, ст. 51 КУпАП - 8, ст. 173 КУпАП - 4, ст.173-2 КУпАП - 17, ст.187 КУпАП - 56 та інші.
     Впродовж січня-грудня 2018 року проведено ряд заходів по профілактиці побутової та рецидивної злочинності, проводиться робота по профілактиці пияцтва.
      На профілактичний облік поставлено 128 осіб, в їх числі раніше судимих - 3, формалістів - 11, звільнених від відбування покарань з випробуванням - 31, сімейні насильники - 30, споживачів наркотиків - 1.
      Впродовж звітного періоду встановлено 10адміністративних наглядів за ініціативою ОВС, всього адміністративний нагляд здійснюється за 10 особами.
    На території району діє 1 громадське формування «Захист», до складу якого входить 20 громадян, які виконують свій громадський обов'язок, приймають участь у забезпеченні громадського порядку під час проведення на території сіл культурно-масових заходів, рейдів, з їх участю спільно з ДОП складено 28 адміністративних протоколів.
   З початку року ДОП проводились виступи перед населенням про стан забезпечення правопорядку на території сільських рад, проводиться профілактична робота із одинокими особами похилого віку на предмет того, що вони можуть стати об'єктом злочинних посягань, а також систематично перевіряються раніше судимі особи, особи які зловживають спиртними напоями, а також засудженні за корисливі злочини до покарань не пов'язаних з позбавленням волі. Проте, беручи до уваги низький рівень життя населення в сільській місцевості, відсутність робочих місць, скрутне економічне становище держави, не вдалось уникнути крадіжок у осіб похилого віку.
    На території Чемеровецького району на протязі 2018 року проведено ряд оперативно-профілактичних відпрацювань та практичних заходів серед яких «Розшук», «Побут», «Нагляд», «Первоцвіт», «Нерест», «Літо-2018», «Мак», «Зброя. Вибухівка», «Нічне місто», «Мігрант», «Місячник добровільної здачі зброї»тощо.
    Крім цього, проводились  заходи по забезпеченню охорони публічної безпеки і порядку на території району під час проведення культурно-масових заходів.
     Безпосередньо ДОП за 12 місяців 2018 року розкрито 46 кримінальні правопорушення.
   Робота ювенальної превенції проводилась у взаємодії з іншими службами, прокуратурою району, відділом освіти, службою у справах дітей, педагогічними колективами шкіл, іншими зацікавленими інстанціями.
     На профілактичному обліку перебуває 5 неповнолітніх.
     Впродовж дванадцяти місяців 2018 року інспектором ювенальної превенції Чемеровецького відділення пліції складено 109 адміністративних протоколів, з них 9 адміністративних протоколів відносно неповнолітніх.
      Спільно із дільничними офіцерами поліції періодично проводяться відпрацювання розважальних закладів району, на предмет перебування в них дітей віком до 16 років після 22 години.
      Систематично проводилась робота в Голенищівській  школі-інтернат, у вищевказаній школі навчаються діти, що потребують особливої уваги.
      Cтаном на 31.12.2018 в Чемеровецькому ВнП Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області перебуває на обліку 590 власників мисливської зброї, у яких знаходиться 745 одиниці зброї.
      Проводячи аналіз адміністративної діяльності по виконанню функцій дозвільної системи за 12 місяців 2018 року працівниками Чемеровецького ВнП в Хмельницькій області приділено достатню увагу по вилученню зброї та документуванню адміністративних правопорушень за ст.ст. 191, 192, 195-2 КУпАП. Всього за вказаний період складено 50 адміністративних протоколи, прийнято 400 громадян з питань дозвільної системи.
      За 12 місяців 2018 року накладено штрафів на суму 3910 гривень, стягнуто 3910 гривень. За послуги дозвільно системи отримано коштів на суму 13350 гривень.
      Задокументовано 14 фактів добровільної здачі зброї.
     Одним з основних важелів підвищення ефективності у забезпеченні публічної безпеки і порядку, охороні прав і свобод людини, зміцнення правопорядку на сьогодні залишається негайне реагування на всі правопорушення, направлення на місця подій сил і засобів, необхідних для захисту порушених конституційних прав громадян, для цього і функціонують групи реагування патрульної поліції. Саме вони розглядають найбільшу частку зареєстрованих у ВП заяв і повідомлень, на які і здійснюють безпосереднє реагування. Так, за 2018 рік СРПП Чемеровецького ВнП розглянуто 1111 заяв та повідомлень громадян, по яких прийнято відповідні рішення, виявлено та задокументовано 1864 адміністративних правопорушень, розкрито 11 злочинів.
      На сьогодні ще одним важливим полем діяльності для СРПП залишається реагування на адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Впродовж року, згідно доручень керівництва здійснювалось патрулювання на аварійно небезпечних ділянках доріг, з метою попередження аварійності на автодорогах Чемеровецького району.
      Проведеними заходами стан аварійності на території району вдалося покращити.
      Пріоритетним завданням в діяльності СРПП залишається виявлення та документування фактів керування транспортними засобами водіями в стані алкогольного сп'яніння, що є головною із причин скоєння ДТП. Так, за 2018 рік СРПП задокументовано 77 адміністративних правопорушення, передбачені статею 130 КУпАП.
       На сучасному етапі в Україні запроваджуються зміни в підходах до діяльності державних структур. Реформування, яке проходить Національна поліція веде до позитивних результатів у боротьбі із злочинністю та забезпеченні публічної безпеки і порядку, але на даному етапі ще потребує величезних спільних зусиль.
    На сьогоднішній день криміногенну ситуацію в Чемеровецькому районі можна назвати контрольованою. З початку 2018року на території Чемеровецького району за допомогою органів влади та місцевого самоврядування було встановлено 14 камер відео спостереження, що значно дало змогу знизити рівень правопорушень в районі та  забезпечувати безпеку громадян, захист їх честі і гідності, здоров'я і життя, яке в сучасному світі являє собою те найважливіше основне соціальне благо.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019