Новини
 
                                                  
 
16.01.2019 року                                                             
                  
Україна понад 1100 днів живе без російського газу, - Прем'єр-міністр
Україна понад 1100 днів живе без закупівлі російського газу, який до 2014 року був ключовим енергоресурсом для нашої країни, а відтак причиною нашої повної енергетичної залежності від Росії. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.
Сьогоднішнє засідання розпочалося хвилиною мовчання в пам'ять українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт. Глава Уряду наголосив, що подвиг наших борців за незалежність не можна забувати. «І ми маємо робити все, аби відстояти незалежність», - сказав Прем'єр-міністр.
Він зауважив, що незалежність - це не тільки політична категорія. Незалежність - це й економічна та енергетична спроможність розвиватися.
«Російський газ був зброєю проти України, проти нашої незалежності», - сказав Володимир Гройсман. Він нагадав, що рішення відмовитися від російського газу було непростим. Але завдяки тодішньому Главі Уряду Арсенію Яценюку та згодом і Президенту України Петру Порошенку воно було втілено.
«Це дало змогу закріпити незалежність і відмовитися від тиску, який здійснювався на нашу державу, - зазначив Глава Уряду. - Перед нами зараз стоїть чітке завдання: не змінити постачальника газу, а самим забезпечити свої потреби. Для цього треба кратно збільшувати видобуток - і тут ми зробили великий прорив шляхом дерегуляцій та запровадження прозорих аукціонів. Треба запроваджувати програми енергоефективності - і цього року ми запускаємо механізм Фонду енергоефективності. Треба модернізувати промисловість, а отже, модернізувати економіку. Треба зберегти свій газотранспортний статус і бути інтегрованими в європейський газовий ринок».
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019