Новини
 
                                                  
 
03.01.2019 року                                                             
               
Експрес-інформація «Про небезпеку перебування на льоду»
    У зв'язку з різким зниженням температури повітря на річках та ставках утворився нестійкий крижаний покрив. Але це не лякає рибалок та дітей виходити на кригу. Чимало подолян, особливо у вихідні та святкові дні, проводять свій вільний час з улюбленим хобі - зимовою риболовлею або катанням на ковзанах. Зважаючи на високу ймовірність нещасних випадків на льоду, рятувальники звертаються до громадян: утримайтесь від виходу на тонкий лід і застерігайте від цього дітей.
    При пересуванні по кризі необхідно дотримуватися наступних правил:
    - ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги;
    - якщо лід почав тріщати, не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду;
    - якщо під ногами провалився лід, потрібно, розставивши широко руки, утримуватися на поверхні і спокійно, без різких рухів, намагатися виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшов, і повзти до берега відштовхуючись ногами від льоду;
    - енергійні рухи після попадання у воду сприяють швидкому охолодженню, тому у воді необхідно опанувати себе і повільно рухати ногами й руками.
    Надаючи допомогу людині, що провалилася під лід, не можна підходити до ополонки через небезпеку самому потрапити в лихо. До постраждалого необхідно підповзати, розкинувши в сторони руки і ноги. Якщо поблизу є дошки, тичини або інші предмети, то їх треба використовувати для надання допомоги. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, пересувається до потерпілого на відстань, що дозволяє подати мотузку, пояс або багор. Потім рятівник відповзає назад і поступово витягає потерпілого на міцний лід. Якщо особа, яка надає допомогу, не має рятувального пояса, потрібно обв'язатися мотузкою, попередньо закріпивши її на березі або в лунці твердого льоду. Коли поруч немає предметів для надання допомоги, то два - три чоловіка лягають на лід і ланцюжком пересуваються до потерпілого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає потерпілому ремінь або шарф і т.п.
    Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте людину на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якомога швидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.
    Пам'ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно!
 
ГУ ДСНС України у Хмельницькій області
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019