Новини
 
                                                  
02.11.2018 року                                                            
                                  
З 1 листопада встановлено заборону на вилов риби у зимувальних ямах
З першого листопада в більшості українських водойм розпочалася осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. В переважній кількості областей вона триватиме до початку нересту 2019 року, в деяких - до кінця зимового періоду.
З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період територіальними підрозділами рибоохоронного патруля видано відповідні накази. В них зазначено водойми та місця, де вводиться дана заборона. З документами можна ознайомитись за
посиланням.
Нагадуємо, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п'яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство - не більше десяти на одну особу.
За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність - штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: судака - 510 грн, сома - 425 грн, форелі - 340 грн, щуки - 340 грн, сазана (коропа) - 306 грн, білого амура - 255 грн, товстолобика - 255 грн, білизни (жереха) - 255 грн, рибця звичайного - 255 грн, ляща - 170 грн, лина - 119 грн, плітки - 85 грн, краснопірки - 68 грн, підуста - 34 грн, плоскирки - 34 грн, карася - 17 грн тощо.
Держрибагентство закликає всіх рибалок-любителів, рибалок-спортсменів та рибалок-промисловиків дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. В разі виявлення порушень, особи будуть притягнуті до відповідальності згідно з нормами діючого законодавства.
Довідково:
З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.
За інформацією Держрибагентства
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018