Районний відділ Державної
виконавчої служби
ГТУЮ у Хмельницькій області
 
 
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання
 
    28.08.2018 року набирає чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання” № 2475-VIII.
    Згідно вимог даного Закону було внесено зміни до деяких законодавчих актів України.
    Так, згідно вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення - н
есплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
    Несплата аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
    Також, згідно вимог Закону України «Про виконавче провадження» - Державний виконавець виносить одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження постанову про стягнення виконавчого збору (крім виконавчих документів про стягнення аліментів).
    За виконавчими документами про стягнення аліментів за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців, державний виконавець нараховує виконавчий збір із заборгованості зі сплати аліментів. У подальшому державний виконавець зобов'язаний нараховувати виконавчий збір щомісяця у розмірі, визначеному частиною другою статті 27, залежно від розміру простроченого щомісячного аліментного платежу. Постанова про стягнення виконавчого збору за виконавчими документами про стягнення аліментів виноситься державним виконавцем після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі або у разі повернення виконавчого документа стягувачу чи закінчення виконавчого провадження на підставі розрахунку про його нарахування.
    У разі наявності в діях боржника ознак адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183
-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, державний виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.
    Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем на вимогу стягувача протягом трьох робочих днів у випадках, встановлених законом.
    Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів дійсна протягом одного місяця з дня її видачі.
    Однак, основним є доповнення даного закону чистиною 14, згядно якої - За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.
    За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за два роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 30 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.
    За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 50 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.
    У подальшому постанова про накладення штрафу у розмірі, визначеному абзацом першим цієї частини, виноситься виконавцем у разі збільшення розміру заборгованості боржника на суму, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік.
    На сьогодні
, державними виконавцями Чемеровецького РВ ДВС ГТУЮ у Хмельницькій області винесено 204 постанов про: 51 - встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; 51 - у праві керування транспортними засобами; 51 - у праві користування вогнепальною, мисливською та іншими видами зброї; 51 - у праві полювання.
    Складено та передано на рорзгляд суду 19 протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності боржників у вигляді суспільно корисних робіт від 120 до 240 годин (ст. 183
1 КУпАП).
    Завдяки проведеним виконавчим діям стягнуто понад 2 650 000 грн. заборгованості по аліментах, 31 боржник оголошений в розшук.
    НАГОЛОШУЮ, що д
ані обмеження діятимуть до повного погашення заборгованості по сплаті аліментів, а тому пропоную боржникам не зволікати зі сплатою заборгованості по аліментах.
 
Начальник Чемеровецького РВ ДВС
ГТУЮ у Хмельницькій області                        Короташ Р.В.                                                                                          
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018