Новини
 
                                                  
 
                          
17.11.2020 року                                                       
Мінфін залучив перший транш за спільним з Європейським інвестиційним банком проектом для підтримки агропідприємств
Міністерство фінансів розпочало реалізацію кредитної програми для малих та середніх підприємств аграрного сектору в рамках спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проекту «Основний кредит для аграрної галузі - Україна».
Проект спрямований на розширення доступу агропідприємств до доступного фінансування через банківське кредитування, зокрема на комплексну підтримку ланцюгів створення доданої вартості в аграрній галузі, а саме переробка зернових та олійно-жирових культур, а також рибне господарство та аквакультура.
Проект реалізується через низку комерційних банків, відібраними та погодженими спільно з ЄІБ, що дає можливість спрямувати кредитні коштів на привабливих умовах для аграріїв. На сьогодні реалізація Проекту перебуває в активній фазі та узгоджені перші кредитні угоди банків-учасників.
«Розвиток малого та середнього бізнесу в аграрному секторі має велике значення для підвищення конкурентоспроможності економіки України та її стійкого зростання, а також для нарощування експорту агропродукції українських виробників, впровадженню найкращих доступних європейських технологій та методів управління. Міністерство фінансів України активно працює над підвищенням ефективності державної підтримки фермерів і кошти Європейського інвестиційного банку допоможуть створити необхідне джерело їхньої сталої підтримки через банківське кредитування», - зазначив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.
 
Довідково
З вересня 2019 року триває відбір банків для участі у спільному Проекті України та Європейського інвестиційного банку «Основний кредит для аграрної галузі - Україна».
Для участі у Проекті банк-претендент повинен відповідати вимогам, що затверджені постановою Уряду від 10.07.2019 №606 “Питання реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком Проекту “Основний кредит для аграрної галузі - Україна”, та надати офіційний лист за підписом уповноваженої особи із зазначенням очікуваного обсягу фінансування в рамках Проекту разом з документами, перелік яких затверджено вищезазначеною постановою Уряду.
 
Додаткову інформацію щодоучасті у Проекті можна отриматизвернувшись за тел. (044) 247-89-65 та на сайтах Мінфіну таКоординатора Проекту (АТ «Укрексімбанк»).
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020