Новини
 
                                                  
 
             
24.09.2020 року     
                   
Колегія райдержадміністрації розглянула актуальні питання
     Відбулося засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом заступника голови Чемеровецької РДА Олега Чайковського.
     По першому питанню - про розвиток мережі закладів охорони  здоров'я  району інформували  головний лікар комунального некомерційного підприємства «Чемеровецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Юрій Гречанюк та головний лікар лікар комунального некомерційного підприємства  «Чемеровецька центральна районна лікарня» Іван Лаврент'єв.
     Юрій Гречанюк у своєму виступі зазначив, що рішенням сесії Чемеровецької районної ради сьомого скликання   №3-20/2018 від 18.05.2018 року Центр первинної медико-санітарної допомоги реорганізовано в комунальне некомерційне підприємство «Чемеровецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Чемеровецької районної ради Хмельницької області
, що надає первинну медико-санітарну допомогу населенню Чемеровецького району.
     Наразі структура ПМСД складається з 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 38 фельдшерських пунктів (5 ФАПів реорганізовано в ФП) та 10 пунктів тимчасового базування, а саме: в с. Дубівка, с. Голенищево, с. Лисогірка, с. Карачківці, с. Кузьмінчик, с.Садове, с. Нова Гута, с. Гайове, с. Залісся, с. Антонівка.
     Юрій Миколайович розповів про розвиток сімейної медицини в районі. Він зупинився на реформі, яка була проведена у частині первинної ланки медичної допомоги. Доповідач окреслив стан підписної кампанії
між пацієнтом і лікарем, говорив про роботу електронних систем охорони здоров'я, акцентував увагу на позитивних моментах сімейної медицини.
     Як зазначив Юрій Гречанюк - за кошти місцевого бюджету (районної ради), шляхом проведення відкритих торгів, з метою придбання медичного обладнання для оновлення матеріально-технічної бази КНП «Чемеровецький центр ПМСД»  укладено наступні договора:
     - на закупівлю 3-х електрокардіографів для АЗПСМ, що знаходяться в підпорядкуванні районної ради;
     - придбання індикаторів внутрішнього очного тиску 14 шт.;
     - придбання столиків сповивальних в кількості 6 шт., 2 ширми медичні;
     - проведено закупівлю 5 пульсоксиметрів, швидкі тести для виявлення ВІЛ, гепатитів та інше.
     Надання  медичної допомоги  за  невідкладними  показаннями  здійснюється    в  робочі  години амбулаторії  без  попереднього    запису, поза  чергою незалежно  від  прикріплення  пацієнта   до  закладу  ПМСД. У  позаробочий  час  амбулаторії  невідкладна  допомога  надається  службою  швидкої   медичної допомоги. Наказом по  КНП «Чемеровецький  ЦПМСД»  в Чемеровецькій АЗПСМ гнучкий  графік  чергувань  медичного  персоналу  до  20.00.
     На сьогоднішній день триває будівництво двох амбулаторій сімейної медицини - у с. Сокиринці та с. Вільхівці.
    Також виступаючий здійснив акцент на реалізації заходів щодо протидії коронавірусу, зокрема в частині забезпечення  засобами індивідуального захисту, деззасобами, надання фінансової підтримки.
    Під час своєї доповіді Іван Лаврент'єв підкреслив, що головною метою діяльності в галузі охорони здоров'я  і надалі залишається наближення висококваліфікованих та якісних медичних послуг до всіх верств населення, профілактика та забезпечення раннього виявлення захворювань, підвищення рівня ефективності використання ресурсів,  формування мотивації до здорового способу життя населення та покращення демографічної ситуації.
     Покращення  якості вторинного рівня надання медичної допомоги можливе лише при впровадженні нових інноваційних методів діагностики та лікування, закупівлі сучасного медичного обладнання та матеріальній мотивації праці працівників галузі охорона здоров'я. Досягнення даної мети можливе лише за умови раціонального використання наявних фінансових та кадрових ресурсів, а також консолідації бюджетів різних рівнів для оплати послуг, які будуть надаватися комунальним некомерційним підприємством.
     Протягом останніх років вирішено ряд питань та завдань спрямованих на забезпечення прав громадян на якісну та доступну медичну допомогу на вторинному рівні, створення належних умов для перебування пацієнтів та роботи медичного персоналу. Забезпечується ефективне використання цілодобового та денного ліжкового фонду, впроваджуються сучасні діагностичні методики (усі види ультразвукових досліджень, цифрова рентгенографія, ендоскопічна діагностика,  цілодобовий моніторинг ЕКГ та АТ, сучасні види лабораторних досліджень та ін.), лікувальні методики, забезпечуються заходи з профілактики та ранньої діагностики захворювань, надається невідкладна медична допомога на до-госпітальному та госпітальному етапах, проводяться заходи з диспансерного нагляду за прикріпленим населенням. Розроблено та впроваджено в роботу локальні клінічні протоколи надання вторинного рівня медичної допомоги та маршрути пацієнта.
     Підписання договору з Національною службою здоров'я України є економічним стимулом вдосконалення галузі охорони здоров'я в цілому, прозорості фінансування медичної допомоги населенню через програму медичних гарантій (ПМГ), пов'язуючи безпосередньо фінансування з належних  наданням медичних послуг.
    В даний час адміністрація підприємства плідно займається облаштуванням в колишньому  приміщенні рентгенкабінету компютерного томографа та мамографа на комерційній основі, що дасть можливість окрім 9 пакетів медичних гарантій, на які укладено договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій на 2020 рік, ще додатково укласти договір за наступним пріоритетними напрямками:
    - медична допомога  при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах;
   - мамографія.
    Маємо великі сподівання до кінця 2020 року на базі терапевтичного відділення сконцентрувати в одному підрозділі хоспісні ліжка та створити відділення паліативної медичної допомоги.
     Впровадження додаткових пакетів медичних гарантій забезпечить вчасність надання належної медичної допомоги потребуючим пацієнтам, покращенню доступу пацієнтів до необхідної медичної допомоги.
     Із інформацією про внесення змін до районного бюджету на 2020 рік виступила начальник відділу фінансів райдержадміністрації Тетяна Прубняк. Тетяна Василівна повідомила присутнім про зміни, які будуть внесені до районної казни та озвучила галузі господарювання Чемеровеччини, на котрі спрямовуватимуться видатки.
     З поміж цього колегія також розглянула та затвердила план роботи Чемеровецької районної державної адміністрації на ІV квартал  2020 року.
    У процесі обговорення вищеназваних питань члени колегії  висловлювали пропозиції, які були внесені до відповідних  проектів розпоряджень голови РДА.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020