Новини
 
                                                  
 
             
12.08.2020 року                                                                 
         
Вектори децентралізації: основні завдання та подальші кроки 
     Під  головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслава Негоди, заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Ткачука та інших у онлайн-режимі відбулася відкрита дискусія «Вектори децентралізації: основні завдання та подальші кроки». У ній також прийняли участь заступник голови Чемеровецької райдержадміністрації Олег Чайковський, керівник апарату РДА Олена Загородна, голова Гуківської сільської ради Петро Ільницький.
    Учасники відео-селектору розглянули та опрацювали питання щодо основних завдань та подальших кроків децентралізації, законодавчих основ у напрямку повноважень органів місцевого самоврядування і місцевих державних адміністрацій, ресурсного забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування, територіальної організації влади в контексті нового адміністративно-територіального устрою держави, методології реорганізації територіальних органів і підрозділів ЦОВВ та РДА, змісту та календарного плану реорганізації райдержадміністрацій, забезпечення безперебійного надання адміністративних послуг ЦНАПів та передачі їх громадам.
     «Старий територіальний устрій на рівні громад і районів не відповідав сучасним умовам, був розбалансований, мав складну, нерівномірну і багатьом незрозумілу структуру, а отже не дозволяв розпочати децентралізацію - передачу повноважень, ресурсів і відповідальності на місця - по всій країні. У перші роки реформи її перевагами могли скористатися лише великі міста і об'єднані громади. Але їхній досвід, їхні історії успіху стали дуже важливими, бо підтвердили, що ми йдемо правильним шляхом. І тепер, коли новий територіальний устрій сформований, наше завдання на найближчий час - сформувати громади не просто як територіальні одиниці, а як систему органів місцевої влади, спроможної якісно і доступно надавати усі послуги людям», - сказав В'ячеслав Негода.
    Для цього, за його словами, до кінця року необхідно прийняти низку законів, проекти яких вжеоприлюднені для обговорення. Ці законопроекти пропонують чітко розмежувати повноваження і ресурси між органами місцевого самоврядування різних рівнів, між органами місцевої і державної влади, передбачають створення можливостей для зростання місцевих бюджетів тощо.
Щодо нових районів, заступник Міністра нагадав, що їхні функції значно зміняться - там майже не надаватимуть послуг, а в основному виконуватимуть координаційні та організаційні функції.
    «Ми неодноразово говорили, що райони потрібні, насамперед, для організації територіальних підрозділів органів державної влади. Зважаючи на це, з'явилася дискусія, чи потрібні тоді районні ради. Думок і аргументів багато, але зараз маємо орієнтуватися на Конституцію, де районні ради передбачені. Поставити крапку у цій дискусії зможемо лише після змін до Конституції, які можна прийняти не раніше лютого наступного року. Поки ж маємо вносити зміни у законодавство, розмежовувати повноваження і ресурси між органами місцевого самоврядування в рамках чинної Конституції», - сказав В'ячеслав Негода.
   Захід організований Міністерством розвитку громад та територій за партнерської підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020