Новини
 
                                                  
 
             
16.07.2020 року                                                              
                       
Обговорили актуальні питання розвитку та підтримки аграрної галузі  
    Відбулося у відеорежимі засідання колегії Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу облдержадміністрації щодо підведення підсумків роботи аграрного сектору за І-ше півріччя 2020 року. У роботі колегії також прийняли участь заступник голови Чемеровецької райдержадміністрації Олег Чайковський та головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики Юрій Гнатовський.
    Директор Департаменту Олег Омелянюк провів глибокий аналіз галузі по напрямках, повідомив про про початок і хід збирання ранніх зернових культур в районах, підняв проблемні питання щодо стану забезпечення зернозбиральною технікою, готовністю елеваторів та складських приміщень для зберігання та переробки зерна. У процесі відеоселектору відмічено, що Чемеровецький район одним із перших розпочав збирання зернових. Станом на 16.07.2020 року зібрано майже 200 га ячменю при урожайності 50 ц/га, озимого ріпаку зібрано на площі 120 га, при урожайності 22 ц/га.
    Особливу увагу акцентовано на недопущенні спалювання післяжнивних рештків, дотриманні протипожежних заходів під час проведення жнив.
    Було озвучено питання, що на даний час діє 6 Програм та 17 напрямків фінансової підтримки сільгоспвиробників. Зокрема, цьогоріч для фізичних осіб буде діяти Програма по частковому відшкодуванні коштів за придбання доїльних апаратів та утримання бджолосімей. Юридичним особам буде здійснюватися компенсація за будівництво виробничих приміщень, закупівлю обладнання. За підсумками 2019 року 33 громадян Чемеровецького району мали можливість скористатися обласною Програмою щодо відшкодування коштів за придбання доїльних апаратів. Загальна сума виплачених коштів становить майже 160 тис. грн.
    Доведено до відома районів, що 11-14.08.2020 року у м.Київ на базі «Експоцентр Україна» буде проводитися виставка «Агро - 2020». На захід запрошуються усі бажаючі, які цікавляться досягненнями сіьського господарства, керівники підприємств, спеціалісти, фізичні особи.
      
      
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020