Новини
 
                                                  
 
             
16.06.2020 року                                                             
           
Більше ніякого розподілу місцевих бюджетів районом: бюджети всіх 1470 територіальних громад будуть на прямих міжбюджетних відносинах
Жодні сільські, селищні, міські бюджети більше не залежатимуть від району. Всі 1470 територіальних громад, межі яких днями затвердив Уряд, перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.
Це також випливає з проекту закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв'язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи»
№ 3614, який зареєстровано в парламенті. Законопроект - один з пакету нормативно-правових документів реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
«Більше ніякого втручання району у бюджети громад. В об'єднаних громадах вже мабуть дехто забув, як воно, щоразу випрошувати в району кошти, бо після об'єднання перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. А ті громади, які досі лишаються поза реформою, а таких близько 6,5 тисяч, можуть про таке тільки мріяти. І мрії, все-таки, збуваються, з огляду на те, що всі 1470 територіальних громад, межі якихнещодавно затвердив Уряд, будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом з січня 2021 року. Чутки про те, що тепер всі місцеві бюджети знову «заженуть під район» - від лукавого», - прокоментував «Децентралізації» заступник Міністра розвитку громад та територій
В'ячеслав Негода.
Виходячи із законопроекту, доходи і видатки між бюджетами районів та територіальних громад розмежують. Районні бюджети пропонується
виключити із системи горизонтального вирівнювання. Тобторайонні бюджети не отримуватимуть базову дотацію і не будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом.
Формування районних бюджетівздійснюватиметься за рахунок:
> власних доходів:
·    податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є райрада,
·    плата за ліцензії та сертифікати господарської діяльності, що видані РДА,
·    орендна плата за користування майном, що перебуває в комунальній власності, засновником яких є райради;
·    орендна плата за водні об'єкти, що надаються РДА та райрадами (до розмежування між громадами)
·    інші доходи.
> дотацій та субвенцій, які можуть спрямовуватися з інших бюджетів.
Бюджети 1470 територіальнихгромад, згідно з чинним бюджетним та податковим законодавством, будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Серед їх основних надходжень:
·    ПДФО 60 %
·    місцеві податки і збори
·    рентні платежі
·    акцизний податок
·    доходи від використання комунального майна
·    плата за надання адміністративних послуг
·    трансферти (дотації, субвенції) тощо.
Отже, всі 1470 територіальних громад будуть незалежними - органи влади районного рівня не матимуть на них жодного адміністративного та фінансового впливу.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020