Новини
 
                                                  
 
             
29.05.2020 року                                                               
Юлія Андрущенко:
«Роблю все можливе для виконання поставлених завдань»
    Минає 100 днів перебування Юлії Андрущенко на посаді голови Чемеровецької районної державної адміністрації. Що вдалося зробити за цей період, які плани на майбутнє? Про це йде мова в інтерв'ю із головою РДА.
 
     -  Юліє Віталіївно, голова райдержадміністрації - це керівна посада. І те, який багаж досвіду маєш, відіграє важливу роль у майбутній роботі. Розкажіть про свій трудовий стаж, чим займалися до призначення керівником району? Розкажіть, будь ласка, чи легко бути керівником району?
     Доброго дня, дорогі краяни! До призначення на цю посаду працювала в Департаменті соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації, тому робота в органах державної влади для мене не є новинкою. Досвід роботи, наявний потенціал, бажання зробити щось краще для своїх земляків спонукали мене погодитися на пропозицію очолити виконавчу владу в районі. Та й, зрештою, немалу роль відіграли довіра до мене голови облдержадміністрації Дмитра Габінета і лінія змін, яку проводить Президент України. А те, чи легко бута керівником району - можу сказати одне, я ніколи не шукала легкої роботи. На мою думку, легко буває лише тому, хто не бажає працювати. А ці сто днів перебування на посаді голови РДА - промайнули для мене як один день. Можливо це пов'язано з тим, що свою професійну діяльність прийшлось розпочати з поширенням пандемії СOVID-19.
 
     - Наших читачів, думаю, цікавить, як виконується районний бюджет?
    Станом на 1 травня забезпечено виконання дохідної частини зведеного бюджету району - 110,1 %.
 
      - Одним із важливих напрямків є соціальний захист населення. Охарактеризуйте стан справ у цій галузі.
     Рівень середньої заробітної плати на підприємствах Чемеровецького району у березні 2020 року становив 8086,5 грн, що на 308 грн більше порівняно із лютим 2020 року. По області він становить - 9528 грн., по Україні - 11446 грн.
22 квітня 2020 року в дію вступила постанова КМУ №329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми», якою передбачено виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку. На сьогоднішній день в управління за призначенням даної допомоги звернулося 32 особи.
Відповідно до постанови КМУ від 26.06.2019 року №616 «Надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно- ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» виділено грошову компенсацію на придбання житла двом дітям-сиротам із числа тих, які перебували на квартирному обліку. Станом на сьогоднішній день придбано одну квартиру дитині-сироті. Придбання житла іншій дитині наразі вирішується.
 
     -    Ще хотілося б почути думку відносно доріг, які сьогодні не витримують критики. Що буде зроблено вже цього року та які плани маєте на майбутнє?
     Питання доріг турбує не лише жителів нашого краю, а й України в цілому. Сьогодні ми бачимо, як працює програма Президента «Велике будівництво». Будуються всі стратегічні шляхи нашої країни. Проте, можу ствердно сказати, що дороги місцевого значення є не менш важливими. Своїми силами ми намагаємось ремонтувати ці дороги, однак ми розуміємо, що ці дороги потребують капітального ремонту. В найбільш жахливому стані є дорога Гусятин - Городок, саме по цій дорозі надходить найбільше звернень. Даним питанням займаюся особисто, ми направили листи в усі обласні інстанції та до народних депутатів України. Сподіваюся, нас почують.
 
       -    Що Ви можете сказати про адміністративну реформу?
     Час диктує нам потребу змін. Реформа територіальної організації влади назріла давно. Наш район активно долучився до добровільного об'єднання територіальних громад. Створено 2 добровільних територіальних    громади (Чемеровецька та Гуківська). На стадії утворення Закупненська. На моє переконання, нам потрібно рухатися вперед. Будь-які зволікання нам не на користь. Маємо позбутися застарілих стереотипів, сміло йти до нового.
 
        -    Що із задуманого вдалося вже втілити у життя, а що ще не встигли?
      Планів у мене багато. Але життя завжди вносить в них свої корективи. Сьогодні ми з тривогою і занепокоєнням переживаємо події, які пов'язані із захворюванням на коронавірусну інфекцію. Загалом ми змогли спільними зусиллями врегулювати ситуацію з поширенням хвороби на території нашого району. Так, з 30 осіб, які захворіли одужали вже всі. 1 особа, на жаль, померла. Я хочу висловити свої співчуття рідним. Ситуація з коронавірусом звернула нашу увагу на медичну сферу. Показала на ті недоліки, які потребують негайного вирішення. Так, вже з самого початку пандемії, на сесії районної ради було виділено додаткові кошти для центральної районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги. Завдяки розумінню та підтримці підприємців, аграріїв та жителів району, які обладнанням та коштами підтримали наші медичні заклади вдалося закупити все необхідне. Зокрема, за рахунок коштів місцевого бюджету для КНП «Чемеровецька центральна районна лікарня» придбано: аналізатор електролітів - 84 тис. грн., дефібрилятор - 134 тис. грн., холтер з 2 реєстраторами ЕКГ та 1 артеріального тиску, 4 шприцевих дозатори на суму 242 тис. грн., засоби індивідуального захисту - на суму 227 тис. грн., дезінфікуючі засоби - на суму 134 тис. грн. Крім того, за ініціативи Президента України, соціально відповідального бізнесу та спільними зусиллями органів влади району та громади у вигляді благодійної допомоги для лікарні придбано 2 апарати ШВЛ, електрокардіограф, кисневий концентратор, функціональні ліжка, бактерицидні лампи та багато іншого. Насправді ми вдячні кожному, хто відгукнувся та допоміг.
Також, надалі продовжуємо працювати над впровадженням медичної реформи вторинної ланки. Станом на 01.04.2020 р. КНП «Чемеровецька ЦРЛ» уклала договір з Національною службою здоров'я по 9 пакетах медичних послуг. В даний час активно проводиться робота щодо облаштування на території лікарні комп'ютерного томографа та мамографа, це дасть можливість підписати договір з НСЗУ по пріоритетних пакетах медичних послуг: «Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах» і «Мамографія» та забезпечити належні умови надання медичної допомоги.
Є певні напрацювання та думки з приводу роботи центру первинної медико-санітарної допомоги, зокрема щодо розширення площі та покращення умов праці працівників. Думаю, це питання ми позитивно вирішимо вже найближчим часом. Вдалося нарешті активізувати роботу по завершенню будівництва амбулаторій сімейної медицини в с.Вільхівці та с.Сокиринці.
 
     -    Які плани на майбутнє в галузі освіти?
    Найбільш амбітними планами в цьому напрямку, є закінчення реконструкції та модернізація Закупненської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Даний об'єкт фінансується за кошти Державного фонду регіонального розвитку та співфінансується за кошти місцевого бюджету. З місцевого бюджету профінансовано 1 млн. грн. (загальна сума співфінансування становить 4 млн. 671 тис. грн.) Наразі роботи тривають. Сподіваюся, все вдасться, як заплановано.
Є ряд і інших проблем, які стосуються освітньої галузі. Навчальні заклади в більшій чи меншій мірі потребують реконструкції. Наразі виготовлено проектну документацію по вогне-захисній обробці деревини горищного приміщення Зарічанської ЗОШ І-ІІІ
ступенів. Думаю, проблеми будемо вирішувати поступово і говорити вже про результати.
Як уже зазначала, планів багато. Але життя йде вперед, диктуючи свої умови, а ми, представники влади, повинні йти не за плином часу, а робити упереджувальні кроки. Добре розуміючи, які проблеми ми маємо, всіма силами намагаємося їх розв'язати, однак це робота не одних сто днів. Тому, важливим для себе вважаю спільну працю всіх гілок влади, керівників установ і організацій, жителів краю. Адже лише спільною, злагодженою роботою ми зможемо досягти успіху. Ставлячи завдання, використовуючи широкий спектр повноважень, роблю все можливе задля їх виконання.
Слава Україні!
    Дякую за розмову.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020