Новини
 
                                                  
 
             
20.05.2020 року                                                           
День вишиванки - 2020 присвячується українській родині та родоводу
    У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка - своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.
    День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.
    Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч - День вишиванки припадає на 21 травня.
 
Історія Дня вишиванки
    День вишиванки - відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.
    Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки” і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримати Україну.
 
День вишиванки 2020 онлайн
    Цього року все буде по-іншому. На своїй Фейсбук-сторінці засновники свята закликають не проводити масових заходів, а також дотримуватися всіх медичних рекомендацій на період пандемії.
    Разом з тим вважають, що українцям у цей час особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки. Саме тому цьогоріч планують безліч онлайн акцій.
    Пропонується одягнути вишиванки за будь-яких умовах: вдома, якщо карантин триватиме, або на роботі в посткарантинний період.
   День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу.
Пандемія дала можливість зупинитися та осмислити, що насправді є дуже важливим - турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного.
   Такожпропонується присвятити цей день у карантинний період дослідженню власного роду.
 
За матеріалами мережі Інтернет
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020