Новини
 
                                                  
 
             
28.02.2020 року                                                               
Обговорювали  екологічний стан водних ресурсів та полігонів твердих побутових відходів
    В обласній відео-нараді з питань екологічного стану водних ресурсів, полігонів твердих побутових відходів прийняли участь голова Чемеровецької райдержадміністрації Юлія Андрущенко, заступник голови РДА Петро Кравцов, голова Чемеровецької селищної ради Олександр Собань та інші.
    З першого питання про екологічний стан водних ресурсів (поверхневих водойм) в Хмельницькій області доповіла директор Департаменту природних ресурсів та екології ОДА Тетяна Дзюблюк. Вона зазначила, що на території області cкид зворотних вод у водні об'єкти здійснювали 52 водокористувачі. Так, у лютому поточного року проведено обстеження очисних споруд у 10 населених пунктах, де встановлено відсутність очистки зворотних вод або неефективну роботу каналізаційних очисних споруд, зумовлену їх незадовільним технічним станом (аварійний стан окремих вузлів і агрегатів та загальна фізична зношеність обладнання, несвоєчасне проведення поточних та капітальних ремонтів, перевантаженість або недовантаженість очисних споруд), недотримання технології очистки зворотних вод, недостатність ведення постійного лабораторного контролю за технологічним процесом очистки стоків та відсутність кваліфікованого обслуговуючого персоналу
.
Зокрема, на сьогодні очистка зворотних вод не здійснюється у містах Городок, селищах Летичів, Стара Синява, Сатанів та Віньківці через несправність очисних споруд. Також неефективно працюють очисні споруди у містах Волочиськ, Деражня, Дунаївці, Ізяслав, Красилів, Старокостянтинів, селищах Нова Ушиця, Понінка, Ярмолинці, які потребують модернізації та реконструкції.
    За словами Тетяни Василівни, однією з причин порушення технології очистки зворотних вод є некваліфікований обслуговуючий персонал. Тільки в трьох комунальних підприємствах міст Кам'янець-Подільський, Славута та Хмельницький працюють інженерно-технічні працівники з відповідною освітою.
    Заслухавши виступаючих з даного питання, заступник голови адміністрації Сергій Ткачук відмітив, що є ще дуже багато проблем, які необхідно вирішувати. “Основна проблема, з якою ми стикаємося при будівництві або реконструкції очисних споруд, є те, що розробка проектно-кошторисної документації виконана неякісно, спеціалістами, які не розуміються в особливостях проектування таких споруд, а також з порушенням норм законодавства. - сказав Сергій Ткачук. - Обласна державна адміністрація завжди готова допомогти в рамках кожного проекту, оскільки дане питання є надважливим для всіх з точки зору екології, здоров'я, інфраструктури та житлово-комунального господарства”.
   В продовження, учасники наради обговорили питання екологічного стану полігонів твердих побутових відходів. Також обговорили питання стану підготовки розділів проєкту Регіонального плану управління відходами у Хмельницькій області до 2030 року.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020