Новини
 
                                                  
 
           
28.01.2020 року                                                           
В Україні визначать порядок і процедури вирішення питань адмінтерустрою
У Верховній Раді України зареєстрований проект Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України»№ 2804.
Урядовий законопроект, розробником якого є Мінрегіон, - один із пакету нормативно-правових актів децентралізації. Він визначає основні засади адміністративно-територіального устрою України, порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів.
Нагадаємо, раніше заступник Міністра розвитку громад та територійВ'ячеслав Негода
коментував, що законопроект внормовує порядок, встановлює чіткі процедури, як і які органи влади можуть вирішувати в нашій державі питання адмінтерустрою.
У Мінрегіоні пояснили, що прийняття такого Закону дасть змогу вирішити низку давніх проблем. До прикладу, чинним законодавством у сфері адміністративно-територіального устрою не надано визначення терміну «адміністративно-територіальної одиниці». Також існує неузгодженість окремих норм Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та недосконалість законодавства щодо порядку вирішення питань адміністративно-територіального устрою. Адже в Україні досі чинний
УказПрезидії Верховної Ради Української PCP «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української PCP» від 12 березня 1981 року.
Текст проекту Закону поки не опубліковано на сайті Верховної Ради України.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020