Новини
 
                                                  
 
           
01.11.2019 року                                                         
Альона Бабак констатувала незворотність процесів створення ОСББ в Україні
Я з радістю констатую факт незворотності процесів створення об'єднання співвласників багатоквартирних будинків в Україні. За минулий рік їх було створено майже 1500 об'єднань. І нині ОСББ діє у 31583 багатоквартирних будинках. Це  прекрасна динаміка. Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час Х Всеукраїнського Форуму ОСББ, що проходить Львові.
За її словами, по Україні середній показник будинків, які перебувають в управлінні ОСББ становить 17,6%. Наразі серед регіонів за кількістю ОСББ лідирує Херсонська область - де об'єднання створені у 40% багатоквартирних будинках. На другому місці Тернопільська область  у 35% багатоквартирних будинках створено ОСББ.
Області, які відстають і мають значно нижчий показник управління будинками через ОСББ  це Луганська, Харківська та Чернігівська області.
Також Міністр зазначила, що в Україні спостерігається позитивна динаміка того, що власники навіть без створення ОСББ приймають самостійні, виважені рішення щодо управління своїм майном і обирають управителів.
«Майже 7% багатоквартирних будинків вибрали управителів самостійно. І тут лідирує Вінницька область, в якій 28% багатоквартирних будинків самостійно визначилися з управителями. На другому місці Хмельницька область  17%. Загалом по Україні у 22,7% будинків управителя ще призначають органи місцевого самоврядування за результатами конкурсів.
Це звичайно важлива динаміка розвитку інституту власності в Україні. І думаю тепер наша спільна задача захистити його, дати можливість людям дійсно управляти своїм майном і відчувати захищеність»,  сказала вона.
За її словами, Мінрегіон й надалі буде відкритим для співпраці у цьому напрямку та підтримуватиме рух ОСББ. «Думаю, що найближчим часом ми оновимо роботу Національної ради голів ОСББ і через цей інструмент надалі уточнюватимемо та удосконалюватимемо законодавчі рамки, підзаконні акти для того, щоб прибирати все, що наразі заважає ОСББ реалізовувати свої можливості з управління будинками»,  повідомила вона.
Альона Бабак нагадала, що ОСББ  це інструмент, який дає змогу людям, які володіють квартирами, житловими приміщеннями, спільно приймати рішення, ефективно управляти своїм майном, відкривати рахунки через які прозоро інвестувати кошти співвласників і спрямовувати на управління будинком. Це сьогодні можна зробити лише через об'єднання співвласників багатоквартирних будинків.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019