Новини
 
                                                  
 
           
30.10.2019 року                                                          
Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація виділять кошти на впровадження проектів для зберігання електроенергії
У рамках першого інвестиційному форуму «RE:THINK event tent» у м. Маріуполь підписано два важливих для розвитку енергетичної сфери документи.
Один із документів - це Меморандум про взаєморозуміння між НЕК «Укренерго» та ЄБРР щодо підготовки інвестиційного проекту створення енергетичного сховища та модернізації підстанції Азов. Це дозволить створити умови для вигідного функціонування енергозберігаючих установ в Україні.
Другий - Угода між Міжнародною фінансовою корпорацією та НЕК «Укренерго» щодо аналізу інституційно-нормативної бази, зокрема, дослідження способів стимулювання інвестицій приватного сектору в проекти зберігання електроенергії.
Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель відзначив підписання зазначених Меморандуму та Угоди як позитивний фактор.
«Механізми залучення нових необхідних інфраструктурних проектів в українську енергетику є надзвичайно важливими», - наголосив він. - «Ми дійсно змінюємось, збільшується обсяг відновлюваних джерел енергії в структурі, змінюється структура споживання, і нам потрібні ці інвестиції. Тому підписання документів дає можливість впровадження нових проектів».
«Зі сторони Мінекоенерго готові працювати над тим, щоб отримати результат, щоб уже завтра залучати приватний капітал в інфраструктурні проекти», - запевнив Олексій Оржель.
«Для нас надзвичайно важливою є співпраця з Європейським Банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією та компанією, яка на рівні держави відповідальна за безпеку електропостачання і, зокрема, впровадження тих проектів, які будуть забезпечувати цю безпеку», - наголосив Міністр.
За його словами, українська енергосистема особлива тим, що в ній велика кількість неманеврових потужностей. За умов швидкого розвитку відновлюваних джерел енергії зростає потреба у балансуванні.
«Дуже приємно говорити про те, що за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку будуть напрацьовані необхідні рішення, зроблене технічне обгрунтування для залучення нових учасників ринку електричної енергії, а саме створення маневруючих потужностей», - зазначив Олексій Оржель.
 
Довідково
У рамках Інвестиційного форуму «RE:THINK. Invest in Ukraine», який відбувся 29 жовтня в Маріуполі, підписано Меморандум про співпрацю з ЄБРР та Угоду з Міжнародною фінансовою корпорацією.
Меморандум з ЄБРР спрямований на завершення дослідження техніко-економічного обґрунтування компонента енергозбереження проекту та підготовку правових та нормативних документів для комерційного та вигідного функціонування енергозберігаючих установ в Україні.
Угода з Міжнародною фінансовою корпорацією спрямований на отримання консультаційних послуг щодо аналізу, оцінки та розробки потенційних бізнес-моделей щодо накопичення енергії, а також проведення аналізу інституційної та нормативної бази для енергетичного сектору України з метою визначення правових, регуляторних та політичних питань, що стосуються впровадження проекту (проектів) у сфері зберігання/накопичення енергії.
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2019