Новини
 
                                                  
 
19.12.2018 року                                                    
                   
Україна та ЄС консолідують зусилля для стимулювання розбудови «чистої» енергетики заради енергонезалежності, енергобезпеки та міцної економіки
Досягнення та плани України щодо розвитку «чистої» енергетики, враховуючи досвід ЄС, - ключова тема Інвестиційного форуму Україна - ЄС з відновлюваної енергетики, організованого Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань енергетики, Комітетом ВРУ ПЕК, Держенергоефективності та DIXI Group 18 грудня ц.р. у Києві.
Успіхи ЄС у цій сфері та готовність підтримувати України у розбудові «чистої» енергетики висловили на відкритті форуму віце-президент Європейської Комісії Марош Шевчович, заступник Генерального директора Генерального директорату з питань енергетики Європейської Комісії Герассімос Томас, Посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.
ЄС активно розвиває «чисту» енергетику. Нещодавно Рада ЄС затвердила нову амбітну ціль для країн-членів ЄС - не менше 32% «зеленої» енергії у 2030 році. Деякі країни ЄС вже фіксують рекорди у виробництві «чистої» електроенергії.
Серед основних переваг відновлюваної енергетики ЄС відзначає, безумовно:
·    підвищення зайнятості населення;
·    інноваційний технологічний розвиток;
·    зменшення залежності від імпортних традиційних енергоресурсів;
·    формування міцної «зеленої» економіки;
·    зменшення шкідливих викидів вуглецю.
У свою чергу, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував досягнення та плани України у цій сфері.
«У 2017 р. Україна вже здобула майже 7% «зеленої» енергії. Цього вдалося досягти завдяки впровадженим відповідно до практик ЄС законодавчим стимулам, які ще у 2015 р. активізували ринок, підвищили інтерес інвесторів та дозволили за всі ці 4 роки залучити більше 1,5 млрд євро інвестицій у вітчизняні «зелені» проекти», - зауважив С.Савчук.
Наразі Україна робить стратегічно важливий крок - готується до впровадження поширеного у країнах ЄС механізму - «зелених» аукціонів. Відповідний законопроект, розроблений за ініціативи Комітету ВРУ ПЕК за участю усіх стейкхолдерів, у т.ч. Держенергоефективності, планується розглянути у Парламенті 20 грудня цього року.
Представники ЄС також відзначили важливість аукціонів, що допоможе:
·    здешевити «зелену» електроенергію для суспільства;
·    сформувати прозору високу конкуренцію між інвесторами;
·    забезпечити стабільність та надати впевненість інвесторам щодо фінансування проектів на довгострокову перспективу.
 
Управління комунікації та зв'язків з громадськістю Держенергоефективності
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018