Новини
 
                                                  
 
10.12.2018 року                                                        
                                 
Енергоефективні заходи - це реальний спосіб зменшити комунальні рахунки
У студії каналу «UA: Перший» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук з експертами та героями програми «По обіді шоу» обговорив переваги утеплення, встановлення сонячних панелей, вітроустановок, теплових насосів та реалізації інших енергоощадних заходів.
Як повідомив С.Савчук, більше 500 тис. сімей-учасників програми «теплих кредитів», а це фактично населення цілої області країни, вже утеплили оселі та заощаджують на комунальних рахунках від 20% до 50% та навіть більше.
«У реальну вигоду «теплих кредитів» повірили ОСББ. За 4 роки програмою державної підтримки скористалося понад 2800 ОСББ, з яких 1600 об'єднань - саме у 2018 р., що в 1,3 рази більше, ніж в цілому за останні 3 роки», - прокоментував С.Савчук.
ОСББ на власному досвіді переконалися, що комплексна термомодернізація дає можливіть скоротити витрати на опалення вдвічі та навіть утричі.
Додатковий бонус для ОСББ: вартість квартир в утеплених будинках зростає на 30-50%.
Важливо, що співфінансування енергоефективних заходів також надає місцева влада. На сьогодні у співпраці з Агентством запроваджено 169 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів» (
http://saee.gov.ua/uk/programs/map).
Окрім енергоефективних заходів, все більше домогосподарств цікавляться відновлюваними джерелами енергії, щоб стати менш енергозалежними.
«Так, за останні 4 роки більше 6 тисяч домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 121 МВт. Тепер ці родини самостійно генерують необхідну електроенергію та навіть продають її надлишок державі за «зеленим» тарифом», - наголосив С.Савчук.
Детальніше про те, як стати енергонезалежними та економити на комунальних послугах, дізнавайтеся із відеозапису програми «По обіді шоу» телеканалу «UA: Перший»:https://www.youtube.com/watch?v=Jj2CUXpXD_g
Управління комунікації та зв'язків з громадськістю
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018