Новини
 
                                                  
29.11.2018 року                                                              
                    
Лікарів Хмельниччини вчили, як реанімувати медицину в селі
Близько 60 лікарів із Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей пройшли безкоштовне навчання у «Школі сімейного лікаря» - Національному освітньому проекті для медпрацівників сільської місцевості. 28 листопада в Хмельницькому пройшов тренінг для медпрацівників, які працюватимуть у новозбудованих амбулаторіях.Організатором заходу виступила Громадська організація “Асоціація лікарів первинної ланки медицини”.
 
Головною метою проекту є підвищення обізнаності серед сільських лікарів щодо деталей впровадження медичної реформи, зокрема, у сільській місцевості.
- Старі моделі надання первинної меддопомоги в сільській місцевості вже зруйновано, а новим, прогресивним - ще маємо навчитися, - зазначив координатор проекту «Школа сімейного лікаря» Євген Прилипко. - На це і спрямована Школа, у якій ми прагнемо підвищити рівень обізнаності лікарів щодо нової системи охорони здоров'я. Важливим є також заохотити та мотивувати медиків до змін, адже саме зараз вони перші торують цей шлях. Вони вже лідери і їх віра та робота у напрямку реанімації сільської медицини поведе за собою інших. Тому освітня програма є невід'ємною складовою ініціативи Президента та програми «Доступна медицина».
 
Географія проекту “Школа сімейного лікаря” покриває всю територію України. Загалом, у рамках проекту навчання пройдуть близько 500 лікарів із сільської місцевості. На сьогодні вже пройшли тренінги медичні працівники з 16 областей України.
На тренінгах лікарі мають змогу розібратись не лише в основних нововведеннях реформи охорони здоров'я, а й довідатись про медичні інформаційні системи, ефективний фінансовий менеджмент закладів охорони здоров'я, медичні правовідносини та шляхи започаткування приватної практики.
 
Головний лікар в КНП «Балтський центр ПМСД», переможець конкурсу Всеукраїнської відзнаки «Головний лікар року 2018» Роман Колонтай розповів, що і у Школі лікарі мають можливість отримати реальні інструменти, які дозволяють збільшити фінансування клінік удвічі.
- Сьогодні ми, лікарі, маємо реальні можливості розвивати матеріально-технічну базу медичних закладів. У нашому Центрі ми ще 2016 року впровадили електронний документообіг, що значно полегшує ведення лікарської практики. Вклали значні кошти у ремонт всіх ФАПів та амбулаторій, які забезпечені за новими табелями оснащення, що тільки вийшли у МОЗ. Фельдшерам закупили мопеди. Так скоротився час виклику у п'ять разів. Два роки тому закупили оргтехніку, автоматизували робочі місця лікарів, навчили їх комп'ютерної грамотності. Якщо раніше деякі наші лікарі отримували вісім тис. грн, то у вересні та жовтні дехто мав 20 тис. грн. Ми платимо не за кількість, а за якість, - повідомив пан Роман.
 
Ефективна реформа сільської медицини, покращення якості медичних послуг у сільській місцевості не відбудеться без запровадження новітніх технологій, тому одним із нововведень, якому навчають у «Школі сімейного лікаря» є телемедицина. Під час тренінгу особливості цієї новації присутнім не просто пояснювали «на пальцях», а демонстрували в режимі реального часу із залученням «пацієнта» з аудиторії.
Завдяки цій технології лікарі у селах зможуть оперативно обстежувати пацієнтів, а всі показники через інтернет надходитимуть до сімейного лікаря. Все що потрібно фельдшеру - це невеличкий кейс. Що саме в ньому буде - залежить від потреб певної місцевості. Такі технології мають зменшити час на обстеження. А одразу після онлайн-консультації пацієнт зможе отримати направлення вже до фахівця вузького профілю.
 
- Розуміючи важливість підвищення рівня доступності якісних медичних послуг для жителів сільської місцевості, сьогодні в Хмельницькій області ми активно приділяємо увагу розвитку телекомунікаційної інфраструктури. Доступом до Інтернету забезпечено вже 208 функціонуючих лікарських амбулаторій, - говорить Світлана Павлишина, заступник голови Хмельницької ОДА. - Сьогодні Хмельниччина займає 5 місце за темпами будівництва нових амбулаторій. А станом на 23.11.2018 року підписано понад 820 тис. декларацій між пацієнтами та лікарями, що становить 65% населення області, а це друге місце в Україні.
У рамках Президентської програми «Медична реформа для сільської місцевості» на Хмельниччині передбачено будівництво 27 нових амбулаторій.
- Буде побудовано 10 нових амбулаторій та 17 нових приміщень для вже діючих амбулаторій, - повідомив директор департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА Яков Цуглевич. - Крім того, задля збільшення мобільності наших лікарів заплановано придбати 55 нових автомобілів, 27 з яких уже проходять реєстрацію і постановку на облік.
 
За словами сімейного лікаря Нетішинського центру ПМСД Олени Островської, «Школа сімейного лікаря» - це чудова можливість для сімейних лікарів отримати практичні знання в рамках реформи медицини в Україні.
- Я приїхала на Школу, щоб дізнатися про нові можливості для сімейних лікарів і надалі впроваджувати здобуті знання у своїй професійній діяльності. Крім того, я хочу передавати здобуті знання своїм колегам, адже такі тренінги допомагають тримати руку на пульсі змін та нововведень. Раніше я не мала можливості застосовувати телемедицину на практиці, однак збираюся активно використовувати цю унікальну можливість у своїй роботі, - розповіла пані Олена.
 
Як зазначають організатори проекту, окрім тренінгів, які пройдуть по всій території України, програма Школи передбачає також створення курсу навчальних відео-лекцій, які будуть доступні в он-лайн режимі. Цей матеріал допоможе розкрити більшу кількість актуальних для лікарів тем і пройти дистанційне навчання тим медпрацівникам, хто не зміг взяти участь у тренінгах Школи.
Проект «Школа сімейного лікаря» триватиме до кінця року. По завершенні, фахівцями буде сформовано рекомендації по плануванню подальшої освітньої роботи з лікарями.
 
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018