Новини
 
                                                  
29.11.2018 року                                                              
                           
На засіданні колегії обласної державної адміністрації заслухали інформацію щодо ходу виконання обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2018-2021 роки
Про хід виконанняобласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2018-2022 роки доповів заступник начальника управління молоді та спорту обласної державної адміністрації Валерій Вешко.
 
Рішенням сесії обласної ради від 22 грудня 2017 року №56-17 затверджено обласну цільову соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту на 2018-2021 роки.
Мета програми - забезпечення подальшого розвитку фізичної культури і спорту в області, створення умов для залучення широких верств населення до масового спорту, реалізації здібностей обдарованої молоді, покращення якості фізичної підготовки молоді, яка буде проходити службу у Збройних Силах України, утвердження патріотизму, популяризація здорового способу життя, покращення стану та розвитку матеріально-спортивної бази.
Як повідомив доповідач, матеріально-спортивна база налічує 3508 спортивних споруд, у тому числі 42 стадіони з трибунами на 1500 місць і більше, 7 легкоатлетичних ядер, 625спортивних майданчиків з тренажерами, 443 футбольних поля, 529 спортивних залів тощо.
На сьогодні загальна кількість осіб, які займаються усіма видами фізкультурно-оздоровчої діяльності, становить майже 180 тис. або 13,5% від загальної кількості жителів області. З них більше 149 тис. дітей, учнів і студентів, понад 30 тис. дорослого населення, 26054 особи займаються спортом професійно.
В області культивується 29 олімпійських та 39 неолімпійських видів спорту. Найбільш успішно представники Хмельниччини виступають на міжнародних змаганнях у важкій та легкій атлетиці, фехтуванні, пауерліфтингу, веслуванні на байдарках та каное, тхеквондо, боксі, кікбоксингу.
Відповідно до календарних планів Всеукраїнських та обласних спортивних змагань за 11 місяців 2018 року проведено понад 1045 заходів, у тому числі навчально-тренувальні збори, змагання обласного рівня та відрядження членів збірної команди області для участі у Всеукраїнських змаганнях, що на 32 заходи більше у порівнянні з 2017 роком.
До фізкультурно-оздоровчої роботи за місцем навчання залучено понад півтори тисячі навчальних закладів. Майже 150 тис. відвідують заняття з фізичної культури та спорту.
Різними формами фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи охоплено близько 35 тис. дітей та учнів, що проживають у сільській місцевості.
У закладах загальної середньої освіти області з 1 по 10 класи урок фізичної культури проводиться тричі на тиждень, в 11 класах - двічі. Організовано фізкультурно-оздоровчі заходи у режимі навчального дня: рухливі перерви, фізкультпаузи, фізкультхвилинки.
У поточному році у містах Кам'янець-Подільський та Хмельницький проведено обласну Універсіаду, в якій взяли участь 7 вищих навчальних закладів: Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Хмельницький національний університет, Національна академія державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Подільський державний аграрно-технічний університет, Хмельницький університет управління та права та Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут.
З метою виховання у молоді почуття патріотизму, поваги до військової служби спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та Національною академією Державної прикордонної служби ім.Б.Хмельницького проведено обласну Спартакіаду серед допризовної молоді. У змаганнях взяли участь 23 команди. Білогірський, Дунаєвецький, Полонський, Теофіпольський райони не спромоглися відрядити команди для участі у заходах, тоді як від Красилівського району взяли участь 2 команди. Перемогу здобула команда м.Кам'янець-Подільський. На Всеукраїнській спартакіаді серед допризовної молоді представники Хмельницької області зайняли 10місце з 20-ти команд.
Понад 30 тис. працюючих громадян є учасниками фізкультурно-спортивного руху області та залучаються до участі у заходах.
У червні проведено обласну Спартакіаду серед державних службовців, вякій взяло участь близько 400 осіб. Перше місце серед районів вибороли Кам'янець-Подільський, II - Дунаєвецький, III- Деражнянський райони; серед структурних підрозділів: чемпіони - Головне управління Державної казначейської служби, срібло - Головне територіальне управління юстиції, бронза - Головне управління Пенсійного фонду України в області.
Чотири роки поспіль збірна команда державних службовців Хмельницької області займає призові місця на Всеукраїнській спартакіаді, цьогоріч виборола II місце.
У співпраці з ФСТ “Динамо” проходить обласна “Динаміада-2018” серед правоохоронних органів та рятувальних служб. Підведення підсумків змагань відбудеться у грудні.
У серпні за підтримки обласної ради та обласної державної адміністрації уперше проведено 1-й етап спортивних змагань з 8 видів спорту серед сільських, селищних голів і старост. Першість виборола Гуменецька об'єднана територіальна громада (далі - ОТГ).
У червні в м.Старокостянтинів відбулися обласні літні спортивні ігри серед сільських школярів “Хто ти, майбутній олімпієць?” з 10 видів спорту, вяких взяло участь майже 500 сільських дітей. На Всеукраїнських літніх іграх серед сільських школярів збірна команда області зайняла 1 місце з велосипедного спорту, 3 - з вільної боротьби, 4 - з футболу, 6 - з волейболу.
Відбувся чемпіонат області з футболу серед команд колективів агроформувань та сільських клубів, у якому взяло участь понад 250 учасників (18команд).
Гуменецька ОТГ взяла участь у Всеукраїнських змаганнях “Краще спортивне село” у м. Ворохта та зайняла 9 місце.
Реалізацію державної політики щодо розвитку масового спорту забезпечують 13 центрів фізичного здоров'я населення “Спорт для всіх”, 6 із них функціонують в ОТГ, планується відкриття центру в Олешинській сільській ОТГ та проводиться робота з іншими громадами. Уцентрах працює 52 працівники.
Проведено 392 фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходи для всіх верств населення, у тому числі за місцем проживання, серед яких “Рух заради здоров'я”, “Спорт для всіх - радість життя”, “Олімпійське літо”, “Спорт для всіх у парках і скверах”, “Ти зможеш, якщо зміг я” тощо.
 
В області функціонують 43 дитячо-юнацьких спортивних школи та 1школа вищої спортивної майстерності, в яких навчаються 17617 вихованців та працюють 617тренерів-викладачів. 29 ДЮСШ підпорядковано Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, 4 - обласній організації ФСТ “Україна”, 2 - обласній організації ВФСТ “Колос”, 8 - державним органам управління.
У Хмельницькій обласній школі вищої спортивної майстерності функціонує 8 відділень з таких видів спорту: важка атлетика, велоспорт, легка атлетика, тхеквондо ВТФ, фехтування, бокс, вільна боротьба, регбі. Серед вихованців школи 18 спортсменів в основному складі та 13 кандидатів збірної команди України. Навчально-тренувальні заняття проводять 12 заслужених тренерів України.
Пріоритетними олімпійськими видами спорту на Хмельниччині залишаються футбол, волейбол, регбі, важка атлетика, легка атлетика, веслування на байдарках та каное, велосипедний спорт, бокс, вільна боротьба, тхеквондо ВТФ, фехтування. Неолімпійськими - футзал, пауерліфтинг, кікбоксинг, радіоспорт, рукопашний бій, карате, гирьовий спорт, панкратіон, спортивний туризм, східні єдиноборства та інші.
У цьому році в області відкрилися нові види спорту: веслування на човнах “Дракон”, практична стрільба, грепплінг.
У 2018 році на чемпіонатах світу та Європи з олімпійських видів спорту спортсмени області здобули 14 медалей, з неолімпійських - 48.
На Кубках України та Всеукраїнських змаганнях членами збірних команд області здобуто 784 медалі з олімпійських видів спорту та 521 - знеолімпійських.
9 нагород спортсмени області привезли із Всесвітньої Гімназіади у Марокко, де збірна України здобула перше місце у загальному заліку.
Членами збірних команд України з олімпійських видів спорту є 38 спортсменів, кандидатами - 53. Членами збірних команд з неолімпійських видів спорту - 62 спортсмена, кандидатами - 66, у резерві 67 спортсменів.
За результатами участі спортсменів у національних і міжнародних змаганнях присвоєно звання майстрів спорту України міжнародного класу 10спортсменам, 54- майстрів спорту та 5 - заслужених тренерів України.
Кращі спортсмени області (члени збірної команди України) забезпечуються спортивним інвентарем, для тренувань надаються спортивні бази Хмельниччини, фінансується участь у змаганнях та навчально-тренувальних зборах з олімпійських та неолімпійських видів спорту.
Завдяки співпраці з Хмельницьким Національним університетом вперше підвищили кваліфікацію на відповідних курсах 51 тренер, що значно впливає на якість підготовки спортсменів до змагань.
Цьогоріч кращих результатів досягли спортсмени:
Шлопко Тетяна, Антонюк Анастасія, Щавінська Тетяна, Мельник Тетяна - золоті нагороди на чемпіонаті світу з пауерліфтингу;
Бех Марина, легка атлетика, Боруца Марія, бокс, Воєвудко Єлизавета, бокс, Комащук Аліна, фехтування, Трушев Віталій, парафутбол, - срібні призери чемпіонатів Європи з олімпійських та параолімпійських видів спорту.
6 медалей здобули на чемпіонаті Європи зі стрільби з пневматичної зброї серед юніорів до 21 року спортсмени Баблюк Денис та Гілевич Крістіна.
Срібну нагороду на чемпіонаті Світу з важкої атлетики здобув Чумак Дмитро та на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді до 23 років з важкої атлетики Ломачинська Ангеліна та Заболотний Ярослав, золото та бронзу, відповідно.
Вдало виступили на чемпіонаті Європи з веслування на човнах “Дракон” Солтик Сергій та Савін Дмитро, які також здобули золото для України.
Крім того, в області реалізовувалися заходи щодо забезпечення реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями засобами фізичної культури та спорту. Спортивну роботу серед зазначеної категорії громадян здійснює регіональний центр з фізичної культури та спорту інвалідів “Інваспорт” та спецшколи-інтернати. 193 особи різної нозології інвалідності взяли участь у змаганнях з вільної боротьби, легкої атлетики, плавання, настільного тенісу, міні-футболу, шахів. Особливої уваги заслуговує обласна Спартакіада “Повір у себе”. У фінальних змаганнях Всеукраїнської Спартакіади “Повір у себе” завойовано 13золотих, 7 срібних, 7 бронзових медалей.
До складу збірної команди України для участі в “Іграх Нескорених-2018” увійшов хмельничанин, учасник бойових дій Віктор Шинкарук (плавання) який на змаганнях, що проходили в жовтні у Сіднеї (Австралія), здобув срібну нагороду.
Ще один представник Хмельниччини, учасник АТО Олександр Дарморос, взяв участь у марафоні американської морської піхоти 28 жовтня 2018 року у м. Вашингтон (США) та подолав дистанцію 10 кілометрів.
Спортивний ветеранський рух Хмельниччини об'єднує більше 2 тис. ветеранів фізичної культури і спорту, серед яких 93 особи віком 70 років і старші. Для цієї категорії проведено 104 спортивних заходи із 17 видів спорту. Найбільш пріоритетними видами спорту серед ветеранів є волейбол, футбол, настільний теніс, легка атлетика, спортивне орієнтування, шахи.
На розвиток видів спорту за календарним планом Всеукраїнських та обласних змагань на 2018 рік управлінню молоді та спорту передбачено 7млн 682,0 тис.грн на олімпійські види, 2 млн 223,0тис.грн - на неолімпійські, що більше на 17,6% та 16%, відповідно, ніж торік.
З метою забезпечення ефективної підготовки до Олімпійських, Паралімпійських, Всесвітніх ігор, чемпіонатів світу та Європи розпорядженням голови обласної державної адміністрації затверджено Положення про персональні стипендії для спортсменів “За вагомий внесок у розвиток спорту вищих досягнень”, яке обговорювалося на засіданні Громадської ради при обласній державній адміністрації. Було проведено виплату грошової винагороди 55лауреатам обласної премії у сфері фізичної культури та спорту на суму 299 тис. 970,0грн, виплачується персональна стипендія “За вагомий внесок у розвиток спорту вищих досягнень” 69 провідним спортсменам. Відповідно до спортивних досягнень премія виплачується від 1,0 тис.грн до 6 тис. 500,0 грн, щомісячна сума виплат становить 103 тис. 600,0 гривень.
В області створено 3 кабінети спортивної медицини, за якими закріплено територію обслуговування для визначення допуску до тренувань та змагань у межах створених госпітальних округів.
За останні роки значно покращилася матеріально-технічна база спортивної галузі області.
На виконання бюджетної програми “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України” у цьому році Хмельниччині виділено 11 млн 591,0 тис.грн, торік - 7 млн 490,0 тис.грн, з державного фонду регіонального розвитку, за рахунок чого реалізовуються проекти з будівництва та реконструкції 13сучасних спортивних майданчиків з міні-футболу.
З обласного бюджету виділено 750,0 тис.грн на капітальний ремонт легкоатлетичного сектору та бігових доріжок стадіону Кам'янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка.
Завдяки реформі з децентралізації значно зросли доходи місцевих бюджетів, що дало можливість розбудовувати спортивну інфраструктуру. Наприклад, у м. Деражня за рахунок коштів державного регіонального Фонду та місцевого бюджету будується сучасний спортивний комплекс з міні-футбольним полем зі штучним покриттям, волейбольною площадкою та тренажерним майданчиком. Вартість проекту становить 6 млн 220,0 тис. гривень.
Завершуючи доповідь, Валерій Іванович наголосив, що потрібно і надалі працювати над реалізацією заходів Програми, створювати умови для занять фізкультурою та спортом, залучати ширше коло населення до фізичної активності і пам'ятати, що високі спортивні показники працюють на позитивний імідж нашого краю та України, бо, як зазначив Президент України Петро Порошенко: “Кожне спортивне досягнення є надзвичайно важливим, адже здобуті перемоги все більше відкривають Україну світові”.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018