Новини
 
                                                  
28.11.2018 року                                                                  
                          
Про аспекти покращення стану рослинного і тваринного світу на території НДП «Подільські товтри» та взаємодію основних служб району по природоохоронних заходах говорили на робочій нараді  
    Під керівництвом голови райдержадміністрації Олега Батюка відбулася робоча нарада. Головна тема зібрання - основні аспекти покращення стану рослинного і тваринного світу на території національного природного парку «Подільські товтри» та взаємодія основних служб району по природоохоронних заходах. У нараді взяли участь представники структур та організацій, які дотичні до вищевказаного напрямку роботи.
    Виступаючи перед присутніми, Олег Богданович, підкреслив, що через Чемеровецький район проходить природний парк «Подільські товтри» і наше зібрання зумовлене тим, щоб спільно обговорити актуальні питання, котрі наявні у природному середовищі. Голова РДА наголосив на тому, що протягом останнього часу збільшилась кількість лисиць, які кусають домашніх тварин і є прямою загрозою для поширення такої небезпечної хвороби - як сказ.
    Провідний інженер з охорони природних екосистем НДП «Подільські товтри» Володимир Бортняк під час свого виступу озвучив цифри щодо загальної площі парку, назвав райони, через які він проходить та повідомив про кількість об'єктів, що знаходяться під охороною. Виступаючий навів дані про природні характеристики парку, види рослин і тварин, розповів про зони НДП «Подільські товтри». За словами Володимира Бортняка цьогоріч на підставі рішення наукової ради надано дозвіл на регулювання популяції лисиць.
   Начальник Чемеровецького районного управління Головного управління Держспродспоживслужби у Хмельницькій області Сергій Москалюк зазначив, що у 2018 році, в Львівській області вперше за 11 років було зафіксовано смерть людини через сказ. Зупинився він на підтверджених випадках сказу, які мали місце на Чемеровеччині протягом останнього періоду. Серед відстріляних у районі лисиць, як повідомив Сергій Москалюк, сьогодні налічується 42 особи. 
    Завідувач Чемеровецьким лабораторним відділенням Державної установи Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України Василь Мазур акцентував увагу присутніх на проходженні серед пересічних громадян та мисливців щеплень проти сказу.
     З поміж цього також обговорювалися питання, пов'язані із санітарною чисткою дерев, профілактикою захворювань дерев у лісах, відловом та щепленням бродячих собак, утилізацією трупів тварин тощо.
     Голова РДА разом із учасниками зібрання напрацювали план дій щодо регулювання популяції лисиць, інших тварин, які можуть бути переносниками сказу, а також вжиття заходів, спрямованих на профілактику цієї хвороби. За підсумками наради будуть підготовлені листи на відповідні структури.  
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018