Новини
 
                                                  
22.10.2018 року                                                         
                         
«Земельні ділянки для учасників АТО»
     Відділ у Чемеровецькому районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області продовжує вести роботу, спрямовану на забезпечення військовослужбовців - учасників АТО земельними ділянками. Варто зазначити, що такі громадяни знаходяться під опікою держави та мають право на отримання встановлених законодавством пільг та компенсацій. Серед інших, їм надаються пільги в частині першочергового відведення земельних ділянок.
     Відповідно до окремого доручення Голови Держгеокадастру від 01.07.14 № 349/3-14-0.1 щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО та сімей загиблих в АТО, які ще не скористалися правом безкоштовної приватизації землі, зазначені особи мають першочергову можливість отримати у власність земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва та для ведення особистого селянського господарства.
      Згідно ст. 122 Земельного кодексу України сільські, селищні ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства.
      Отже, для отримання земельної ділянки учаснику АТО потрібно перш за все визначитись: де територіально отримати земельну ділянку (З переліком вільних ділянок можна ознайомитись в мережі Інтернет на сайті Держгеокадастру відповідної області в он-лайн режимі).
      
Порядок отримання земельної ділянки:
     1. Учасник АТО, зацікавлений в одержанні земельної ділянки у власність, подає до органу виконавчої влади за місцезнаходженням ділянки (до сільських, селищних рад - для отримання ділянок з земель комунальної власності; до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області - для отримання ділянок з земель державної власності) такі документи:
- клопотання довільної форми (з обов'язковим посиланням на розміри та цільове призначення ділянки);
- графічні матеріали, в яких зазначається бажане місце розташування ділянки;
- копію паспорту та ідентифікаційного номеру особи;
- письмову згоду на збір та обробку персональних даних;
- документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції (посвідчення).
      2. Орган виконавчої влади не більше ніж протягом 1 місяця розглядає подане клопотання. За результатами розгляду надається: дозвіл на розробку проекту землеустрою або вмотивована відмова на його розробку.
      3. Після отримання дозволу на розробку проекту землеустрою громадянин звертається до виконавців робіт із землеустрою (виконавці робіт із землеустрою - юридичні особи, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працюють не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, а також фізичні особи-підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками) та на основі укладеного договору між громадянином та зазначеною юридичною особою у строк не більше 6 місяців має бути розроблена землевпорядна документація.
      4. За принципом екстериторіальності здійснюється погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Держгеокадастру, результатом якого є висновок про його погодження або вмотивована відмова.
      5. У разі необхідності проект землеустрою може бути направлений на обов'язкову державну експертизу землевпорядної документації (термін експертизи - 20 робочих днів).
      6. Після погодження проекту землеустрою земельна ділянка реєструється у Державному земельному кадастрі України.
      7. Відповідний орган (ст. 122 Земельного кодексу України) протягом не більше 2 тижнів приймає рішення про затвердження проекту землеустрою для подальшого надання земельної ділянки у власність громадянину.
      8. Після отримання рішення відповідних органів місцевого самоврядування про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність або наказу Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області особі необхідно звернутися до місцевих органів Державної реєстраційної служби з метою реєстрації права власності на земельну ділянку.
      Протягом п'яти робочих днів заявник отримує витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та фактично і юридично стає повноцінним власником земельної ділянки.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018