Новини
 
                                                  
                
                                                                                                                                                                     
16.10.2018 року                                                                                                 
У Летаві відзначили свято села   
    Летава. Легендарне подільське село. Вже сама його назва викликає неповторні образи, навіяні картиною «Хліб» народної художниці Тетяни Нилівни Яблонської, як гімн хліборобській праці невмирущим хліборобським традиціям. Знана іменами фундатора місцевого господарства, Двічі Героя Соціалістичної Праці, Давида Васильовича Бойка, Володимира Давидовича Ліщука та ще дванадцяти Героїв Соціалістичної Праці, знана трудовими здобутками нинішнього покоління летавчан, які примножують славні хліборобські традиції своїх попередників. 
    У Летаві 13 жовтня відбулося свято села. На цю подію, окрім чималої кількості гостей, завітали також заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Світлана Павлишина, голова Чемеровецької райдержадміністрації Олег Батюк, заступник Чемеровецької районної ради Лариса Лук'янова. Розпочалися урочисті заходи перед сільським Будинком культури.
    Керівник СВК «Летава», Герой України Михайло Шаповал розповів про становлення на різних етапах історії с.Летава та його сільськогосподарського кооперативу, а також згадав про відомі постаті, які невід'ємно пов'язані із цим мальовничим селом.
    Виступаючи перед присутніми, заступник голови Хмельницької ОДА Світлана Павлишина підкреслила, що слава про село Летава шириться просторами нашої області і всієї неньки - України. За її словами, досягнення у різних сферах господарювання ще раз доводить винятковість людей, які тут працюють, гарно відпочивають та  творчо розвиваються, відроджуючи традиції наших предків і примножуючи гордість і славу рідного краю. Яскравим прикладом можуть слугувати надбання у сільському господарстві, як минулих, так і теперішніх часів, у галузях спорту, освіти, мистецтва, культури тощо. З поміж цього Світлана Андріївна також акцентувала увагу учасників зібрання  на історії місцевої школи.
    Голова райдержадміністрації Олег Батюк побажав летавчанам доброго здоров'я, гарного настрою, наголосивши на тому, що на Летавській землі  творилася і будувалася історія у аграрному секторі, прославлена прекрасними керівниками сільськогосподарського виробництва і простими працівниками полів та ферм.  Як відмітив Олег Богданович - про працьовитість летавських хліборобів знає вся Україна, а любов до рідної землі, вміння господарювати на ній, викликали щирий подив не однієї делегації.
    До святкових привітань теж долучилися заступник голови районної ради Лариса Лук'янова та голова Летавської сільської ради Володимир Бучківський.
    Тут таки працювала святкова торгівля, під час якої можна було придбати продукти харчування від виробника. Дітлахів радували батути та солодощі. Не обійшлося без спортивних змагань, ігор, розваг.
     Цього дня не оминули увагою учасників АТО, чорнобильців, багатодітні сім'ї, новостворені сім'ї, сім'ї, у яких народилися нещодавно діти, сім'ї, котрі відзначили срібне і золоте весілля, найстарших людей, наймолодших, іменинників, майстрів своєї справи, кіно,фото режисерів, дизайнерів подвір'я. Усіх їх було нагороджено грамотами та цінними подарунками.
     Відзначено роботи дітей на кращий малюнок «Моє село - очима дітей». Удостоїлися нагород і учасники спортивних змагань.
     Були також розміщені виставки народних майстринь - вишивки, роботи із бісеру.
     У Будинку культури був проведений концерт за участі зразкового ансамблю «Гармошкарі» із Чернівецької області та колективу Летавського СБК.
     Завершилося дійство святковою дискотекою.
     Фінансову допомогу в організації свята надали СВК «Летава» та приватні підприємці.
 
    
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018