Новини
 
                                                  
19.09.2018 року                                                               
                           
ЄС надасть наступні 54 млн євро на Фонд енергоефективності, - Геннадій Зубко
Напрацювання чіткого плану дій по запуску Фонду енергоефективності, створення Координаційної ради донорів з реформи енергоефективності та наступний фінансовий транш від ЕС у 54 млн євро. Саме такі результати першого засідання ради донорів за участі Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, заступника генерального директора Генерального директорату з питань політики сусідства та переговорів з розширення Європейської Комісії Катаріни Матернової, регіонального директора IFC в Україні, Білорусі і Молдові Джейсона Пеллмара, а також представників UNDP, GIZ, EBRD, World Bank, NEFCO, Energy Community Secretariat.
«Ми вже понад два роки працюємо з нашими європейськими партнерами - Європейським Союзом, Німеччиною,IFCпо створенню Фонду енергоефективності, який є частиною імплементації ключових законів з енергоефективності. Вже стартував конкурс на обрання незалежних членів Наглядової ради Фонду, вже 14 листопада буде сформовано весь її склад. Підготовлено перші енергетичні сертифікати будівель. Розпочато атестацію енергоаудиторів. З 14 ВУЗами України стартувала програма з навчання енергоаудиторів. Наша ціль - енергоефективна і енергонезалежна Україна», - зазначив Геннадій Зубко.
За його словами, також забезпечено фінансування Фонду ЕЕ з держбюджету. Прийнято постанову КМУ про збільшення статутного капіталу Фонду до 1 млрд 600 млн грн., що також враховано в проекті Держбюджету на 2019 рік.
За словами Катаріни Матернової, ЕС, Уряд України таIFCзробили надважливу для України справу - створили Фонд ЕЕ, який не лише допоможе термомодернізувати житловий фонд і досягти енергетичної безпеки, а й створить ринок нових професій. «Європейський Союз готовий надати другий транш фінансової допомоги у розмірі 54 млн євро на підтримку Фонду енергоефективності України. Як тільки буде підписана угода, кошти надійдуть до Мультидонорського фонду», - наголосила вона.
Геннадій Зубко підкреслив, що головна умова роботи Фонду ЕЕ - його прозорість. «За прикладом ефективної роботи Ради донорів з децентралізації, сьогодні ми створюємо Координаційну раду донорів з реформи енергоефективності, яка чітко визначає хто і яким напрямком буде займатися.IFCіWorld Bank- процедури і програмне забезпечення Фонду ЕЕ; ЄС і Уряд Німеччини - основні донори Мультидонорського фонду, який буде співфінансувати заходи з модернізації;GIZ- підготовка енергоаудиторів;UNDPтаIFC- допомога в створенні ОСББ і робота в регіонах по підтримці управителів; ЄІБ,EBRDіWorld Bank- модернізація комунальних підприємств.Для нас дуже важлива співпраця з міжнародними партнерами в питаннях підготовки енергоаудиторів і їх підвищення кваліфікацій і компетенцій; створення співвласників ОСББ і підготовка управителів для цього ринку; створення ринку енергоаудиторів і величезного кластеру - ринку будівельних конструкцій і оздоблювальних матеріалів.Акценти розставлені, роботи дуже багато. Рухаємося далі», - зазначив Геннадій Зубко.
Нагадаємо, 18 квітня 2018 року між представниками ЄС та Уряду України було підписано Фінансову угоду про надання 50 млн євро безповоротного фінансування для Програми підтримки енергоефективності в Україні («EE4U»), що спрямована на підтримку Фонду енергоефективності України.
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018