Новини
 
                                                  
28.08.2018 року                                                                  
                                
Обговорювали заборону спалювання післяжнивних рештків
    Голова райдержадміністрації Олег Батюк провів робочу зустріч із громадськими активістами та керівниками організацій. У зв'язку із тим, що здійснюється збір урожаю у домогосподарствах району та проводяться жнивні роботи, наголошувалося на посиленні контролю за випалюванням пожнивних рештків та дотриманням вимог природоохоронного законодавства. Учасники наради говорили про заборону спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать у період проведення жнивних робіт.  
     Під час зібрання було здійснено акцент на небезпеці неконтрольованого та навмисного спалювання стерні та післяжнивних решток на присадибних ділянках, полях без відповідних дозволів. Адже в результаті цих дій відбувається значне зниження родючості ґрунту через вигорання органіки, загибель великої кількості корисної фауни, порушення гідрологічного режиму екосистем та ряд інших негативних наслідків. Окрім того виникає загроза пожеж, при перикиданні вогню на природні ділянки.
    Також на зібранні йшла мова про те, що у разі виявлення фактів випалювання, особи винні у порушенні вимог пожежної безпеки нестимуть адміністративну відповідальність згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 245 ККУ  в разі спричинення тяжких наслідків.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018