Городоцьке відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального  страхування України
в Хмельницькій області
 
 
 
Представництво Фонду соціального страхування в Чемеровецькому районі переїхало в нове приміщення!
Городоцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області повідомляє про те, що представництво Городоцького відділення у смт.Чемерівці переїхало у нове приміщення, яке знаходиться у приміщені центру зайнятості - вхід збоку від Приватбанку вул.Кооперативна, 6. (телефон представництва не змінився 9-26-52).
 
Юрій Лабань, начальник Городоцького відділення
управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
України в Хмельницькій області
 
_____________________________________________________________________________________________________________________
Роз'яснення щодо обчислення страхового стажу для заповнення нової заяви-розрахунку
 
01 жовтня 2018 року набув чинності Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12 (далі - Порядок).
Згідно з додатком до цього Порядку затверджена форма заяви-розрахунку, яку подає страхувальник для фінансування Фондом відповідного виду матеріального забезпечення.
Так, найчастіше у страхувальників виникають запитання
щодо заповнення колонок 21 та 22 додатку 1.1- «Страховий стаж (у повних місяцях) загальний та за останні 12 місяців».
Слід звернути увагу, якщо застрахована особа звертається вперше до страхувальника з листком непрацездатності і працює на цьому підприємстві менше 8 років, то для правильного обрахунку матеріального забезпечення слід зібрати відомості про її попередню трудову діяльність та інші періоди, що зараховуються до страхового стажу. Детально про періоди, які зараховуються, та чим керуватись кадровику при обчисленні страхового стажу, йдеться нижче.
Якщо застрахованій особі регулярно призначається матеріальне забезпечення на одному й тому ж місці роботи, і відповідні відомості вже наявні у страхувальника, то не слід повторно отримувати їх з Пенсійного фонду України, і у разі необхідності лише додавати до страхового стажу місяці, які відпрацьовані і за них сплачено у повному обсязі єдиний соціальний внесок на цьому місці роботи. Якщо ж застрахована особа працює у одного страхувальника більше 8 років, регулярно отримує заробітну плату, з якої сплачується ЄСВ в розмірі не менше мінімального, то додаткові відомості про страховий стаж збирати недоцільно.
Наприклад, у застрахованої особи стався страховий випадок вперше 01.09.2018. Згідно довідки ОК-5 чи ОК-7, яку вона отримала у територіальному органі Пенсійного фонду України, її страховий стаж становить 94 місяці. Призначена допомога у розмірі 70 % середньої заробітної плати. Згодом, з 01.11.2018, у застрахованої особи знову настає тимчасова непрацездатність. Якщо за вересень та жовтень із нарахованої заробітної плати сплачено ЄСВ у розмірі не менше мінімального, то слід вважати, що її страховий стаж становить 96 місяців і допомога призначається у розмірі 100 % середньої заробітної плати. У такому випадку не слід повторно отримувати довідку у Пенсійному фонді України.
Колонка 21заповнюється з метою контролю відповідності нарахованого матеріального забезпечення по тимчасовій непрацездатності розміру допомоги, що визначається у відсотках в залежності від страхового стажу, відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі - Закон № 1105).
Відомості, що використовуються для заповнення цієї колонки, передбачені Положенням про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014№ 10-1 (у редакції постанови правління ПФУ від
27.03.2018№ 8-1):
- додаток 4 «Форма ОК-5»;
- додаток 5 «Форма ОК-7»;
- додаток 9 «Дані про трудовий та страховий стаж».
Пунктом 9 Розділу V вказаного вище Положення страхувальникам надається інформація із Реєстру застрахованих осіб про застрахованих осіб, які перебувають у трудових відносинах з цими страхувальниками, за період перебування особи у трудових відносинах із страхувальником, а також відомості про страховий стаж цих застрахованих осіб, необхідні для призначення соціальних виплат.
Слід зазначити, що з 01.01.2016 відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» для платників єдиного внеску запроваджено однакову ставку єдиного внеску в розмірі 22 %.
У зв'язку із зазначеним, до частини четвертої статті 21 Закону № 1105внесенозміни, відповідно до яких до страхового стажу за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності прирівнюються всі періоди, протягом яких за особу сплачувався єдиний внесок, які також включаються до стажу для пенсійного страхування. Тому,
починаючи з 01.01.2016, періоди, що зараховуються до страхового стажу за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за пенсійним страхуванням, є однаковими(зазначено в листі Мінсоцполітики від27.04.2018 № 613/0/51-18/218 «Про розгляд звернення»).
Враховуючи викладене, відомості з Додатку 9 «Дані про трудовий та страховий стаж» можна використовувати в повному обсязі для визначення страхового стажу з01.01.2016.Період страхового стажу з 01.01.2011 по 01.01.2016 необхідно обчислювати з використанням довідок «Форма ОК-5» або «Форма ОК-7».
Чим керуватись при визначенні страхового стажу за різні періоди?
За період, починаючи з 01.01.2011 і до теперішнього часу,страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Так, періоди, коли особапідлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, і відповідно до даних зазначеного реєстру за неї були сплачені страхові внески, зараховуються до стажу наступним чином:
- місяці, в яких страхові внески до Фонду були сплачені із суми, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати, визначений для цього місяця відповідно до законодавства, враховується, як один місяць (1,0);
- за місяці, в якихстрахові внески до Фонду були сплачені із сумименшої за розмір мінімальної заробітної плати, страховий стаж обчислюється за формулою, зазначеною вище, і до страхового стажу зараховується лише відповідна частина місяця (0,99-0,01). Після визначення частин місяців, що зараховуються до страхового стажу, вонисумуються.
За період до 31.12.2010страховий стаж обчислюється у відповідності до даних, зазначених у трудовій книжці, і зараховуються періоди перебування особи в трудових відносинах.
За період з 19.10.1998 по 31.12.2010визначення загального трудового стажу здійснюється відповідно до Правил обчислення загального трудового стажу для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.1998 №1658.
За період до 19.10.1998- відповідно до Правил обчислення безперервного трудового стажу робітників та службовців при призначенні допомоги по державному соціальному страхуванню, затверджених постановою Ради Міністрів СРСР від 13.04.1973 №252.
Колонка 21 заповнюється у повних місяцях, без заокруглення.
Крім того,
якщо загальний страховий стаж застрахованої особи становить 8 повних років і більше, то до колонки 21 вноситься запис«96».
Якщо загальний страховий стаж становить менше, наприклад, 3 роки 2 місяці та 15 днів, то вноситься запис«38»(3*12+2).
Колонка 22
заповнюється з метою контролю за виконанням норм пункту 29 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266, а також частини четвертої статті 19 Закону № 1105.
 
За матеріалами сайту Фонду соціального страхування України
 
Юрій Лабань, начальник Городоцького відділення
управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
України в Хмельницькій області
_____________________________________________________________________________________________________________________
Заява-розрахунок для виплати матеріального забезпечення має бути подана роботодавцем упродовж 5 робочих днів
З 01 жовтня 2018 року передбачено подачу страхувальником (роботодавцем) заяви-розрахунку упродовж 5 робочих днів від дати затвердження протоколу засідання комісії із соціального страхування підприємства (рішення уповноваженого) щодо призначення матеріального забезпечення. Відповідне положення затверджено постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ».
«Комісія також має затверджені строки, у які вона повинна розглянути документи, що надійшли від працівника, для призначення йому матеріального забезпечення. Для допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах - це 10 днів з моменту надходження. Для допомоги на поховання строк призначення - не пізніше дня, що настає за днем звернення. Терміни встановлені з метою пришвидшити строки виплати допомог застрахованим особам, забезпечити їх соціальний захист. І одночасно роботодавцям надається можливість подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді, тобто процес не лише пришвидшується для працівників, але й спрощується для страхувальників», - говорить директор департаменту страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції Фонду Світлана Зарубіна.
Зазначимо, комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.
Нагадаємо, заява-розрахунок для надання допомоги за листками непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України з 01 жовтня 2018 року може бути подана страхувальником (роботодавцем) у електронному вигляді. Для цього страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів.
 
За матеріалами сайту Фонду соціального страхування України
 
Юрій Лабань, начальник Городоцького відділення
управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
України в Хмельницькій області
 
_____________________________________________________________________________________________________________________
 
 
Забезпечення потреб потерпілих - першочергове завдання
 
Одним з основних  завдань Фонду та його робочих органів є реалізація державної політики у сфері соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.  Потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань відповідно до законодавства мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (протезними виробами, включаючи протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття і спеціальний одяг,засобами пересування, спеціальними засобами для самообслуговування, особистого догляду, орієнтування, спілкування та обміну інформацією). Технічні та інші засоби реабілітації потерпілих дають їм змогу вести активне життя, розширювати свої можливості в спілкуванні, брати участь в суспільному житті.
16 травня 2018 року потерпілий на виробництві, інвалід І групи, Шабалтій Вадим Ананійович отримав в користування крісло колісне з подвійним ручним керуванням від задніх коліс моделі „Flaer 32”. Цьому передувала кропітка робота  працівників Городоцького відділення Фонду та самого потерпілого: в співпраці узгоджувалися технічні вимоги до виробу у  відповідності до потреби, вивчався  асортимент крісел,  представлених на ринку виробниками, обирався виробник та ін. Потім був тривалий період погодження з виробником, документального оформлення угоди, виготовлення крісла.  Всі турботи були винагородженні сповна: крісло Вадиму Ананійовичу сподобалося і його щира вдячність та  позитивні емоції передалися всім працівникам Городоцького відділення, адже були переживання щодо якості виробу, його відповідності до запитів потерпілого. Такі приємні моменти, коли праця колективу винагороджується добрим словом вдячності людини, є гарним стимулом для подальшої роботи в сфері соціального страхування, покращення її ефективності .
 
 
Начальник Городоцького відділення                                                                                                                                               Ю.П.Лабань
 
_____________________________________________________________________________________________________________________
 
28 квітня - День охорони праці
 
 
У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці - «Захищене і здорове покоління».
Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби іздитячою працею, який відзначають 12 червня.
Одна із цілей - гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки і гігієни праці.
Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров'я майбутнього трудового потенціалу країни.
В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.
 
 
 
Весняно-польові роботи без травм!
 
На підприємствах сільського господарства розпочинаються весняно-польові роботи. Цей травмонебезпечний період у сільськогосподарському виробництві зумовлений максимальним напруженням, перенасиченістю праці. Великі обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, збільшення кількості працівників і задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби є об'єктивними факторами, які збільшують вірогідність травматизму, особливо при недотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки і внаслідок неналежної організації робіт.
Виходячи з аналізу причин і обставин виробничого травматизму за останні роки, рекомендуємо роботодавцям напередодні розгортання весняно-польових робіт посилити профілактичну діяльність із запобігання виробничому травматизму згідно з вимогами законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а саме:
-    організувати проведення навчання, перевірки знань та інструктажів з питань охорони праці;
-    не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;
-    не допускати до роботи хворих працівників, перевтомлених, тих, які перебувають у нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктажі з питань охорони праці;
-    провести заходи щодо посилення трудової та виробничої дисципліни;
-    забезпечити працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечками, питною водою та засобами пожежогасіння;
-    виділити місце для відпочинку та споживання їжі.
Також із метою запобігання нещасним випадкам на механізованих виробничих процесах у полі необхідно запровадити такі заходи:
-    дотримуватись нормативів щодо безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки;
-    забезпечити виконання ремонту і технічного обслуговування у спеціально призначених для цього місцях із застосуванням знарядь, пристроїв та інструментів;
-    для виконання технологічних процесів не допускати машини й обладнання, які мають технічні несправності;
-    заміняти, регулювати та очищати робочі органи машини дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора після того, як будуть опущені або встановлені на підставки робочі органи;
-    не допускати експлуатацію машин без огороджень рухомих елементів;
-    під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з'єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією;
-    не допускати експлуатацію несправних машин та обладнання, експлуатацію тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або несправною системою блокування запуску двигуна при ввімкненій передачі;
-    огородити захисними кожухами рухомі, обертові частини машин (карданні, ланцюгові, пасові, зубчасті та інші передачі), які забезпечують безпеку працівників;
-    причіп та навіску обладнання на трактор необхідно виконувати удвох;
-    завантаження сівалок і садильних машин насінням, садильним матеріалом та добривами повинно бути механізованим. Ручне завантаження допускається лише за умови зупинення посівного або садильного агрегату та вимкнення двигуна трактора;
-    не дозволяти сівачам працювати на навісних сівалках;
-    при застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо у полі потрібно обов'язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій у подальшому витримувати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів;
-    заздалегідь підготовлювати ділянки полів для роботи на них машинно-тракторних агрегатів (вибрати і вивезти каміння, засипати ями та інші перешкоди; встановити вішки в небезпечних місцях; проробити контрольні борозни з боку ярів на відстані не менше 10 м від краю; відбити поворотні смуги; обладнати місця для відпочинку та позначити добре видимими віхами).
Керівник підприємства обов'язково повинен дотримуватися усіх приписів та вимог законодавства про охорону праці і нести відповідальність за їх порушення.
 
В. Сандурська, страховий експерт з охорони праці
Городоцького відділення управління виконавчої дирекції
Фонду України в Хмельницькій області
 
______________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Лікування застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів
Фонду соціального страхування України
З 01 серпня 2017 року розпочав свою діяльність Фонд соціального страхування України, який є правонаступником фондів соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Одним із важливих напрямів діяльності Фонду, визначених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі - Закон № 1105), є забезпечення відновлення здоров'я застрахованих осіб.
Кожна застрахована особа має право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду.
Медична реабілітація, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, - це активний процес, метою якого є досягнення повного відновлення порушених внаслідок захворювання чи травми функцій, або оптимальна реалізація фізичного, психічного і соціального потенціалу хворого, найбільш адекватна інтеграція його у суспільство. Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та здійснюється за медичними показаннями після стаціонарного лікування, тобто є наступним етапом лікування хворого для найшвидшого повернення його до працездатності та скорочення термінів перебування на лікарняному, який оплачується за рахунок коштів Фонду.
Згідно з правилами відбору і направлення застрахованих осіб (їх дітей) на відновлювальне лікування (медичну реабілітацію) після перенесених захворювань і травм в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів отримати цю послугу мають право застраховані особи або їх діти в супроводі одного із застрахованих батьків (опікуна, піклувальника), що працюють на підприємствах, організаціях, установах, незалежно від форм власності
за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я (далі - ЛКК), де перебуває зазначена особа на лікуванні.
Направлення застрахованої особи або дитини в супроводі одного з батьків за реабілітаційною путівкою відбувається безпосередньо зі стаціонарних відділень лікувальних закладів.
Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із жіночої консультації.
Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції (далі - АТО), має право на лікування (у супроводі членів сім'ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.
Протягом календарного року одній і тій же застрахованій особі може бути видана лише одна реабілітаційна путівка, сплачена за кошти Фонду.
Передбачено отримання застрахованими особами і членами їх сімей таких санаторно-курортних послуг: комплексного лікування, медичної реабілітації та профілактики захворювань із максимальним використанням природних лікувальних ресурсів, фізіотерапевтичних методів, дієтотерапії, лікувальної фізкультури та забезпечення належних культурно-побутових умов на базі санаторно-курортних закладів, розташованих на територіях курортів державного та місцевого значення або в лікувально-оздоровчих місцевостях.
З метою вдосконалення механізму забезпечення права застрахованих осіб на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів відповідно до вимог Закону № 1105 та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту застрахованих осіб» від 16.03.2017 № 145 постановою правління Фонду від 13.07.2017 року № 39 затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі - Порядок № 39) та погоджено Міністерством охорони здоров'я України 23.08.2017 № 3.14-19/1146-17/22760.
Порядок № 39 набрав чинності з 01 січня 2018 року. Цим Порядком передбачено адресне забезпечення реабілітації, яке дає право самостійного вибору застрахованою особою санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації.
ПЕРЕЛІК профілів медичної реабілітації:
1. Нейрореабілітація:
-    підгострий період інсультів (після оперативних втручань на судинах мозку або без них);
-    підгострий період черепно-мозкових травм.
2. М'язово-скелетна реабілітація:
-    підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних);
-    підгострий період опіків;
-    ревматологічні захворювання.
3. Кардіопульмонарна реабілітація:
-    підгострий період інфаркту міокарда (після оперативних втручань на судинах серця або без них);
-    стан після пролікованої нестабільної стенокардії (після оперативних втручань на судинах серця або без них);
-    підгострий період після операцій на серці;
-    підгострий період захворювань легень;
-    підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру;
-    цукровий діабет.
4. Медико-психологічна реабілітація учасників АТО:
-    порушення адаптації;
-    розлади, пов'язані із споживанням їжі;
-    неорганічні розлади сну;
-    соматоформні розлади;
-    неврастенія.
5. Реабілітація після оперативних втручань на органах зору:
-    підгострий період після оперативних втручань на органах зору.
6. Реабілітація при порушенні перебігу вагітності:
-    ускладнена вагітність.
7. Інша (соматична) реабілітація:
-    підгострий період після оперативних втручань на органах травлення;
-    підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи (оперативного та інструментального видалення каменів із нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії);
-    підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах.
Заклад охорони здоров'я, де застрахована особа перебуває на лікуванні, протягом доби з моменту надання висновку ЛКК, інформує орган Фонду за місцем обліку закладу охорони здоров'я як страхувальника, про потребу зазначеної особи в подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю (далі - страховий випадок) (Городоцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Хмельницькій області: Пілат Ніна Леонтівна - (03851) 3-21-20, Іванова Людмила Вікторівна - (03859) 9-26-52, goro.km@fssu.gov.ua).
Представник органу Фонду відвідує застраховану особу в закладі охорони здоров'я, де перебуває зазначена особа на стаціонарному лікуванні, не пізніше наступного дня з моменту повідомлення про страховий випадок, з метою надання роз'яснення про порядок забезпечення реабілітаційним лікуванням за рахунок коштів Фонду та оформлення заяви.
Термін лікування в реабілітаційному відділенні визначається лікуючим лікарем та ЛКК, який є необхідним для відновлення здоров'я та працездатності застрахованої особи відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, але не більше 24 днів.
У разі скорочення терміну перебування застрахованої особи у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу через погіршення стану здоров'я, у зв'язку з порушенням санаторно-курортного режиму або з інших причин, її право на реабілітаційне лікування за відповідним профілем в даний період вважається використаним.
Граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу для застрахованої особи або члена її сім'ї (дитини в супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікуна, піклувальника), затверджуються правлінням Фонду.
Під час прибуття до санаторно-курортного закладу застрахована особа пред'являє паспорт, свідоцтво про народження дитини (у разі направлення на лікування дитини) та надає:
- три примірники Договору;
- виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14.02.2017 № 110);
- обмінну карту пологового будинку, пологового відділення лікарні (форма № 113/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.02.2006 № 67) у разі направлення вагітної;
- відкритий листок непрацездатності, оформлений відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.
У реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу здійснюється надання таких послуг із відновлювального лікування:
1.
Діагностичні та лікувальні послуги (що надаються за призначенням лікаря та за відсутності протипоказань). Повний обсяг обов'язкових діагностичних та лікувальних послуг повинен надаватися застрахованим особам за призначенням лікуючого лікаря не нижче рівня чинних стандартів (клінічних протоколів) санаторно-курортного лікування, затверджених наказами Міністерства охорони здоров'я України від 06.02.2008№ 56та від 28.05.2009№ 364.
Для надання послуг з лікування хворих за профілями нейро- та кардіоульмонарна реабілітація у відповідних реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу повинна функціонувати палата інтенсивної терапії.
2.
Послуги з харчування. Санаторно-курортний заклад забезпечує застраховану особу збалансованим дієтичним лікувальним харчуванням відповідно до профілю медичної реабілітації (дієтичні столи від 1 до 15) та коригує його у разі наявності супутніх захворювань, із дотриманням фізіологічних (медичних) норм харчування не нижче рівня, визначеного Кабінетом Міністрів України.
Місце надання послуг із харчування має бути належним чином облаштоване та відповідати встановленим санітарно-гігієнічним вимогам та умовам сертифікації.
3.
Послуги з проживання. Санаторно-курортний заклад повинен мати належну матеріально-технічну базу, що відповідає чинним нормам, стандартам та вимогам законодавства до санаторно-курортних закладів.
Застраховані особи протягом усього терміну лікування, разом із днем прибуття та днем від'їзду, забезпечуються двомісними палатами з усіма вигодами: із комплектним і справним електротехнічним та сантехнічним обладнанням, умивальником, унітазом, ванною або душовою кабіною, ліжком, приліжковою тумбою, столом, шафою для одягу з вішаками, стільцями, графином зі склянками, телевізором, холодильником, кондиціонером або вентилятором. Усі палати повинні бути забезпечені теплопостачанням (опаленням) за рахунок централізованого або автономного опалення, відповідно до чинних норм теплового температурного режиму, а також цілодобовим водопостачанням (гарячою водою - цілодобово або за графіком).
Палати для проживання хворих за профілями нейро- та кардіопульмонарна реабілітація повинні бути обладнані кнопками виклику медичного персоналу біля ліжок.
У палатах для проживання хворих після операцій на опорно-руховому апараті повинні бути відсутні пороги та наявні розширені двірні отвори для безперешкодного доступу застрахованих осіб.
Корпуси для проживання повинні бути обладнані пандусами та ліфтами (вимога не обов'язкова, якщо є документальне підтвердження щодо неможливості встановлення ліфта з технічних причин).
У разі, коли вартість фактично наданих послуг із реабілітаційного лікування перевищує граничні розміри витрат, застрахована особа самостійно сплачує різницю коштів на рахунок санаторно-курортного закладу.
У разі дострокового вибуття застрахованої особи, вартість невикористаних ліжко-днів санаторно-курортному закладу не відшкодовується.
У разі невикористання застрахованою особою права на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу у зв'язку з відмовою від отримання послуг із реабілітаційного лікування, вартість зазначеного лікування їй не компенсується.
Заклади охорони здоров'я несуть відповідальність за якість медичного відбору та направлення хворих (застрахованих осіб) на лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду відповідно до чинного законодавства України.
 
Ю. Лабань, начальник Городоцького відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального  страхування України в Хмельницькій області
                                                                                               
______________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Фонду соціального страхування іформує:
Звіт про результати діяльності Городоцького відділення за 2017 рік
 
Городоцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області повідомляє, що з 01 серпня 2017 року Фонд соціального страхування України в повній мірі розпочав виконання усіх завдань та функцій, визначених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Зокрема, основними завданнями Фонду є надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг, профілактики нещасних випадків, здійснення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду тощо.
Значну увагу в роботі Фонду зосереджено на реалізації нових підходів у наданні медичних, соціальних та реабілітаційних послуг. Прогресивний єдиний підхід -
«гроші ходять за людиною» - на практиці впроваджується в діяльності Фонду.
Результати діяльності Городоцького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області за 2017 рік в цифрах:
На обліку у відділенні Фонду перебувають: 3208 страхувальників, із них відповідно до статусу: 1053 юридичні особи; 1577 фізичних осіб (особисто); 575 фізичних осіб-роботодавців; 3 відокремлені підрозділи. 265 чинних особових справ потерпілих на виробництві та членів їх сімей (в тому числі 12 справ осіб, переміщених із території проведення АТО), з яких: 263 справи по стійкій втраті працездатності і втраті годувальника, 2 справи  по лікарняних листах. Фактичні витрати на виплату матеріального забезпечення: Допомога по тимчасовій непрацездатності в сумі 4750,1тис.грн. за 38466 оплачених днів, в тому числі по догляду за хворими в сумі 123,5тисячгривень. Допомога по вагітності та пологах в сумі 2579,8тис.грн. за 20958 оплачених днів. Середній розмір допомоги за один день склав 123,1 гривень. Допомога на поховання 13 випадків в сумі 49,5тисячгривень
Інформація про здійснення витрат потерпілим (членам їх сімей) сум відшкодування шкоди: Вплачено коштів на щомісячні та одноразові страхові виплати 3647,5 тис.грн. (265справ), середній розмір допомоги склав 1147,0 гривень. Щомісячна страхова виплата в разі часткової втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого, в сумі 3521,0тис.грн. (254 справи), середній розмір допомоги склав 1155,2гривень. Щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, - 80,5тис.грн. (11 справ), середній розмір щомісячної страхової виплати склав 609,8 гривень. Одноразова допомога потерпілому в разі стійкої втрати професійної працездатності надана одній особі в сумі 12,9тис.гривень. Надана допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності трьом особам в сумі 43,7тис.грн.
Страхові витрати на медичну та соціальну допомогу Лікування потерпілих на виробництві та їх медична реабілітація на суму 11,2тис.грн. (2потерпілих). Санаторно-курортне лікування в сумі 98,8 тис.грн. (6потерпілих). Технічні та інші засоби реабілітації в сумі 55,3тис.грн. (14потерпілих). Очне протезування, придбання окулярів і контактних лінз в сумі 1,1тис.грн. (1потерпілий). Лікарські засоби та вироби медичного призначення - 33,8тис.грн. (5 потерпілих). Спеціальний медичний догляд в сумі 32,1тис.грн. (1 потерпілий). Постійний сторонній догляд - 100,8 тис. грн. (8потерпілих). Побутове обслуговування - 247,5 тис.грн. (29потерпілих). Компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування та на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю - 3,0 тис. грн.  (15потерпілих).
Основні показники роботи страхового експерта з охорони праці відділення
Кількість нещасних випадків, в яких взято участь в розслідуванні, - 5. Кількість підприємств, установ, організацій, на яких проводились перевірки стану профілактичної роботи, - 8. Кількість виданих роботодавцям подань - 8. Кількість виявлених порушень, зазначених у поданнях, - 34. Участь в опрацюванні та впровадженні СУОП - на 8 підприємствах, установах та організаціях. Участь у проведенні семінарів, нарад з питань профілактики виробничого травматизму - 3.
 
 
Ю.Лабань, начальник Городоцького відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального  страхування України
в Хмельницькій області
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018