Новини
 
                                                  
11.04.2018 року                                                             
        
Вибір лікаря жодним чином не пов'язаний із місцем реєстрації пацієнта, - Павло Розенко
Пацієнти мають право обирати собі лікарів і отримувати доступні і якісні медичні послуги незалежно від місця реєстрації. На цьому у ході всеукраїнської селекторної наради щодо впровадження медичної реформи, яка відбулася 10 квітня, наголосив Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.
Участь в нараді також взяли в.о.Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, заступник Міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, заступник Міністрарегіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе. Хмельниччину на нараді представляли заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник та директор Департаменту охорони здоров'я Яків Цуглевич.
Головне питання порядку денного - старт кампанії з обрання сімейного лікаря”Лікар для кожної сім'ї”. Також обговорювалися питання виконання на місцях урядової програми “Доступні ліки” та питання автономізації лікувальних закладів.
Аналізуючи перші результати кампанії з вибору сімейного лікаря, яка стартувала по всій країні з 2 квітня, Павло Розенко в цілому позитивно оцінив проведену роботу. Він зазначив, що станом на ранок 10 квітня підписано 304 тис. декларацій, майже 265 тисяч громадян вже обрали свого лікаря: терапевта, педіатра та сімейного лікаря.
«Сьогодні у системі вже є 1032 заклади по всій Україні. В кожній області є міста, де громадяни вже можуть підписати декларації», - зазначив Віце-прем'єр.
Однак, за словами високопосадовця, не обійшлося без порушень. «Є низка сигналів про те, що є порушення прав пацієнтів на вільний вибір лікаря. Ще раз наголошую - вибір лікаря жодним чином не пов'язаний з місцем реєстрації. Зараз головна задача місцевої влади по всій країні - забезпечити для людей можливість вільно обрати свого лікаря», - наголосив Віце-прем'єр-міністр.
Віце-прем'єр-міністр України закликав керівництво Міністерства охорони здоров'я та глав обласних державних адміністрацій максимально швидко і суворо реагувати на такі факти, аби їх усунути та забезпечити ефективне впровадження медичної реформи на всіх рівнях.
«Вимагаю від МОЗ і ОДА жорсткої реакції на саботаж медичної реформи. На кожен факт створення штучних перепон для налагодження системи має бути миттєва реакція, кого б це не стосувалося, - чи чиновника будь-якого рівня, чи головного лікаря, - аж до звільнення. Якщо людина не може забезпечити швидкого впровадження реформи, значить вона працює не на своєму місці», - сказав Віце-прем'єр-міністр.
Павло Розенко назвав неприпустимою ситуацію, коли лікарі на місцях не обізнані щодо впровадження медичної реформи. «Багато скарг є на те, що лікарі на місцях не обізнані щодо впровадження медичної реформи. Це неприпустимо. Прошу негайно вжити необхідних заходів для усунення цих фактів», - наголосив він, звертаючись до представників МОЗ та департаментів охорони здоров'я ОДА.
Також Віце-прем'єр закликав громадян одразу повідомляти про будь-які проблеми, що виникають під час вибору лікаря чи підписання декларації, на урядову «гарячу лінію» за безкоштовним номером 15-45.
«Особливо зараз, в перші місяці, нам дуже важливо налагодити ефективний зв'язок із громадянами, щоб система вчасно і в повному обсязі запрацювала. На урядовому рівні така система працює - на сьогодні є гаряча урядова телефонна лінія. Номер 15-45 безкоштовний. Звертайтеся, якщо ви бачите протидію системи, якщо ви бачите якісь проблеми у закладах охорони здоров'я», - наголосив Павло Розенко.
Далі у ході наради Віце-прем'єр-міністр заслухав інформацію від представників областей. Доповідаючи про стан реалізації медичної реформи на Хмельниччині, Валерій Олійник зазначив, що область вчасно приєдналась дозагальнонаціональної кампанії вибору лікаря.З 27 центрів ПМСД області до системи електронного здоров'я підключений 21 центр, що налічує 143 амбулаторії ЗПСМ.В системі зареєстровані всі лікарі 15 центрів, в решті закладів, що зареєстровані, робота продовжується.Лікарі первинної ланки 143 амбулаторій ЗПСМ, що зареєстровані у системі, готові до підписання декларацій з населенням або розпочали цю роботу.
За оперативними даними станом на 10 квітня укладено майже 5 тис. декларацій. Серед проблем, з якими зіткнулися заклади охорони здоров'я під час першого тижня кампанії вибору лікаря Валерій Олійник відмітив окремі труднощі, пов'язані із нестабільною роботою електронної системи охорони здоров'я “eHealth”.
Також посадовець повідомив, що в області триває робота з перетворення закладів охорони здоров'я, в першу чергу центрів ПМСД, з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства.Станом на 01.04.2018 з 27 центрів ПМСД, що функціонують в області, 18 отримали позитивне рішення районних та селищних рад щодо їх реорганізації в КНП. Розгляд питання з прийняттям рішень щодо перетворення інших центрів передбачений на квітень-травень.
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018