Новини
 
                                                  
02.03.2018 року                                                            
             
Мінрегіон відзвітував за виконання Плану дій Уряду за 2017 рік
2017 рік став ключовим у прийнятті важливих законодавчих ініціатив як Уряду, так і народних депутатів у сфері енергоефективності. Ми вже приступили до їх імплементації і днями Уряд схвалив постанови щодо Фонду енергоефективності: створення статуту, формування Наглядової ради, дирекції, визначення основних напрямків його діяльності, а також методики розрахунку економії енергії, отриманої після впровадження заходів з енергоефективності. Про це під час презентації звіту щодо виконання коаліційної угоди і Плану дій Уряду за 2017 рік на Комітеті ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства наголосив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
За його словами, серед пріоритетних законів, що були прийняті в 2017 році  формування ефективного споживача і власника в житловому секторі (прийняті закони «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про ЖКП»), можливості обліку енергії (ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії і водопостачання»), запуску ринку енергоаудиторів, саморегулівних організацій, реєстрів, сертифікатів (ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель»), Фонду енергоефективності (ЗУ «Про Фонд енергоефективності»), схвалення Концепції реформування теплопостачання.
«Серед непростих рішень, які були прийняті в минулому році - фінансова стабілізація комунальних підприємств щодо врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії. Цей закон 1730 потребує врегулювання в частині нарахування боргів комунальних підприємств, що склались на перше січня 2018 року, аби погашені платежі не фіксувались НАК «Нафтогаз України», як сплата за минулий період»,  зазначив Геннадій Зубко.
Окремо Віце-прем'єр зупинився і на питанні монетизації субсидій для підприємств ТКЕ. «Нам важливо, щоб монетизація для підприємств ТКЕ пройшла в першому етапі аби ті підприємства, які не мають боргів перед НАК Нафтогаз, могли вийти на ринок і купувати газ за конкурентними цінами, маючи живі кошти від держави, комерційного і житлового сектору»,  розповів він.
Також важливим управлінським рішенням за минулий рік стала передача органам місцевого самоврядування питань тарифоутворення. «За НКРЕКП залишилось 47 ліцензіатів по теплу і 56 - по воді. Зі свого боку, органи місцевого самоврядування дуже активно включились в цей процес. Встановлені тарифи в регіонах сьогодні повністю відповідають економічно обґрунтованим, які дозволяють органам ОМС практично виконувати свої функції»,  сказав Зубко.
Геннадій Зубко звернувся до Комітету щодо підготовлених змін до ЗУ «Про теплопостачання» стосовно захисту інвестиційної складової комунальних підприємств, отриманої від міжнародних фінансових організацій на реалізацію проектів в Україні. «Зволікання з прийняттям цих змін заважає наразі проводити модернізацію комунальних підприємств по програмам Світового банку і ЄБРР а, в майбутньому - по програмам Європейського інвестиційного банку»,  підкреслив він.
Віце-прем'єр-міністр подякував першому заступнику голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитру Андрієвському і народним депутатами за плідну співпрацю і ряд прийнятих ключових законів у 2017 році.
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018