Новини
 
                                                  
01.03.2018 року                                                         
            
Впровадження системи енергоменеджменту на Хмельниччині
Голова райдержадміністрації Олег Батюк, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Тетяна Скоб'як, представники медицини, освіти району взяли участь у семінарі на тему: «Впровадження енергетичного моніторингу в бюджетних установах області», який відбувся у Хмельницькій ОДА.
Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Олег Гуменний у вступному слові, обласне керівництво вбачає одним із першочергових завдань запровадження в області системи енергетичного менеджменту. Цей крок є вимогою часу, адже саме передовий досвід в галузі енергоменеджменту дозволяє оптимізувати витрати підприємств та установ на енергоносії, звести до мінімуму втрати та максимально ефективно використовувати кошти.
Наразі це питання є особливо актуальним для місцевих бюджетів в умовах проведення реформи децентралізації, адже окрім значних фінансових преференцій для місцевих бюджетів у вигляді коштів податків і зборів, на них лягає таке серйозне навантаження як утримання об'єктів соціальної сфери.
Саме тому оптимізація витрат на утримання бюджетних установ є вкрай важливою, адже є однією із запорук стабільного розвитку громад та їх спроможності та дозволить їм у майбутньому в повній мірі забезпечити своїх мешканців якісними послугами.Серед значних переваг впровадження системи енергоменеджменту - заощадження бюджетних коштів, підвищення ефективності використання енергоресурсів і підтримка місцевої економіки.
Впровадження заходів з енергоменеджменту в області не є чимось абсолютно новим. Такі міста, як Хмельницький, Кам'янець-Подільський уже тривалий час проводять роботу у цьому напрямку. На заході практичним досвідом впровадження енергоменеджменту в муніципалітеті з присутніми в залі поділився ЮрійЛягутко, старший інспектор з енергозбереження виконавчого комітету Кам`янець-Подільської міської ради.
Учасники семінару мали можливість ознайомитися з переліком нормативних документів, які мають бути прийняті для початку роботи системи енергоменеджменту, основними етапами її впровадження, особливостями подання заявок на залучення ґрантових коштів на впровадження таких заходів, організаційною структурою системи.
 
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2018