Новини
 
 
18.05.2017 року                                                                                                                                      
На Чемеровеччині із робочим візитом побував директор Департаменту агропромислового розвитку Хмельницької ОДА Олег Омелянюк  
     На Чемеровеччині із робочою поїздкою побував директор Департаменту агропромислового розвитку Хмельницької обласної адміністрації Олег Омелянюк. Супроводжували представника області голова райдержадміністрації Олег Батюк та начальник управління агропромислового розвитку РДА Василь Нагородний. Перше господарство, із роботою якого ознайомився Олег Тимофійович стало ПП «Аграрна компанія - 2004». Присутні відвідали поля, сад, оглянули лінію по сортуванню яблук, яка була веденна у дію у 2016 році.  Також вони побували у приміщеннях холодильника з регульованим газовим середовищем.  Під час візиту Олег Омелянюк мав змогу особисто переконатися у тому, що холодильник відповідає найкращим світовим і європейським зразкам. Усі процеси, що відбуваються тут,  повністю автоматизовано, продукція  - хорошої якості, як і умови праці  обслуговуючого персоналу. ПП «Аграрна компанія - 2004» є сучасним, високо розвинутим сільськогосподарським підприємством, котре не тільки вміє господарювати на землі, а й розширює виробництво, тим самим забезпечуючи частині місцевих жителів постійну роботу і належну зарплату. Окрасою аграрної кампанії є яблуневий сад, площею 400 га. Загальна кількість орендованої землі - майже 5 тис. га. У агроформуванні утримується 11 тис. 44 голів свиней. Середньодобовий приріст свиней становить 581 грамм.
    Наступний пункт візиту - сільськогосподарське підприємство із іспанським корінням ТОВ «Наулів». Іноземний інвестор розпочав свою діяльність на території Чемеровеччини три роки тому із успішного придбання у с.Теремківці тваринницького комплексу. Тут було проведено зустріч із виконавчим директором вищеназваної фірми Юрієм Довгунем. Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА оглянув приміщення комплексу та територію господарства. На утриманні у ТОВ «Наулів» наразі перебуває 800 голів бичків, які закупляють переважно у приватному секторі. Середньодобовий приріст становить понад 800 грамм. Корма використовують тільки натуральні, без жодних хімічних добавок.
    Далі Олег Омелянюк побував на полях ПП «АВС-Агро» с.Кугаївці. Дане агроформування є одним із лідерів сільськогосподарської сфери нашого району. Всього підприємство обробляє 1636 гектарів землі за останнім словом аграрної науки. Вчасно розраховується за оренду земельних паїв, дотримуються науково обґрунтованих сівозмін і вирощують різні культури. Розвивається також тваринництво. На утриманні перебуває 186 свиней.
    У с. Летава зустрічав дорогих гостей на правах господаря відомий на Чемеровеччині, в області та й по всій державі, уславлений Герой України, голова СВК «Летава» Михайло Шаповал.   
      Перш ніж обговорити основні завдання, які стоять перед аграріями, Михайлом Васильовичем було запропоновано присутнім ознайомитися, як втілюються в кооперативі передові, сучасні технології у сільському господарстві.  Делегація побувала у тваринницькому комплексі та оглянула поля. Михайло Васильович розповів що, де, коли і як потрібно робити, аби при сприятливих  погодних умовах, мати гарний врожай.  А взагалі, як він вважає, найбільша його турбота  - це  люди. Протягом багатьох років він дбав і дбає,  щоб у кожного жителя підвідомчої території, який хоче працювати у кооперативі,  завжди була робота та постійний заробіток. На сьогоднішній день у сільгосппідприємстві створено 345 робочих місць. Господарство є одним з найбільших у районі та області. Та й техніка, приміщення збережені і примножені за роки незалежності. Кооперативом вирощуються різноманітні сільськогоподарські культури. Під урожай 2017 року було посіяно: пшеницю - на площі 650 га, ярий ячмінь - на площі 265 га, озимий ріпак - на площі 380 га, кукурудзу на силос - на площі 301 га, цукровий буряк - на площі 200 га.  Розводять велику рогату худобу, свиней. Кількість голів ВРХ на сьогодніщній день становить 1763, в тому числі корів - 550. Поголів'я свиней налічується 553. Щоденно підприємство реалізовує на молокопереробні підприємства майже 11 тон молока. Надів на корову становить 20 кг молока. За 4 місяці 2017 року вироблено 9 тис. 679 центнерів молока, а також вирощено 943 центнерів м'яса.  Незважаючи на складні економічні умови в державі, поголів'я ВРХ та свиней з роками лише нарощується. Про здобутки господарства варто і потрібно говорити. Бо сьогодні таких агроформувань,  як СВК «Летава», залишилось зовсім небагато по Україні.
      Згодом поважні гості ознайомилися із об'єктами соціально - культурної сфери села. Екскурсоводом був сам Михайло Васильович. Він представив делегації «Алею Слави», прекрасний спортивний комплекс, Будинок культури, народний  музей. І всюди було видно, що господар постійно  вникає у кожну проблему закладів, що розташовані на підвідомчій території, а згодом усіх їх успішно долає.
     Голова райдержадміністрації Олег Батюк підкреслив, що Чемеровеччина завжди відзначалася головним неоціненним даром - досвідченими хліборобськими талантами, які з душею, високо професійно і завзято роблять свою справу. Досягнення району у сільському господарстві, як зазначив Олег Богданович, ще раз доводить винятковість людей, які тут працюють та примножують гордість і славу рідного краю.
      Директор Департаменту агропромислового розвитку Хмельницької ОДА Олег Омелянюк, спілкуючись із головою РДА Олегом Батюком, начальником управління АПР Василем Нагородним акцентував увагу на завданнях, реалізація яких сприятиме розвитку та покращенню аграрного сектору. Адже сільське господарство - одна із стратегічних галузей української економіки, рівень розвитку якої значною мірою визначає продовольчу безпеку, якість харчування населення, а відтак і здоров'я нації.
 
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2017